آموزش اتوکد سه بعدی

نرم افزار اتوکد، در ترسیم و طراحی نقشه­ های مهندسی به دانشجویان رشته معماری ، برق و مکانیک، عمران، جغرافیا و دیگر رشته ها کمک می­کند. برای طراحی فضای سبز و حتی طراحی موردنیاز کارخانجات و موارد صنعتی نیز کاربرد دارد. برای طراحان و مهندسان معمار، اتوکد یکی از دقیق­ترین و پرکاربردترین نرم افزارهای نقشه‌کشی ساختمان است. آموزش اتوکد سه بعدی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد تا به عنوان یک مهندس، در ترسیم نقشه­ ها و طرح­ های خود موفق باشید.

تاریخچه اتوکد Autocad

شرکت Autodesk، نرم افزاری تحت عنوان اتوکد برای طراحی با کامپیوتر ارائه داد. با پیشرفت تکنولوژی و گسترش کامپیوترهای شخصی میان عموم مردم، شرکت اتودسک با موفقیت روبرو شد. بسیاری از مهندسان و طراحان معمار از این نرم افزار استقبال کردند و در دنیای طراحی جهشی بزرگ اتفاق افتاد. طراحی دستی با کمک قلم و کاغذ به تدریج کنار گذاشته و اتوکد در میان کاربران محبوب شد.

اتوکد، از بهترین نرم افزارهای طراحی و ترسیم نقشه با کمک کامپیوتر است که امروزه بازار کار خوبی بخصوص در ایران پیدا کرده است. با دانلود آموزش اتوکد سه بعدی و به کمک پک­ های آموزشی تیم کلوپ معماری، در مسیر یادگیری این نرم افزار گام بردارید. ما تلاش کرده ­ایم با استفاده از ساده­ ترین زبان آموزشی به شرح و کارایی این برنامه بپردازیم و مسیر یادگیری را برای شما آسان کنیم.

با آپدیت­های سالانه نرم افزار اتوکد و پیشرفت­هایی که هر سال به همراه داشت، اتوکد سه بعدی و دو بعدی گام بزرگ­تری در دنیای طراحی و نقشه ­کشی به حساب آمدند. با این ویژگی، ارائه بهتر طرح­ها به مهندسین این امکان را می­داد تا نمای کلی کار را از تمامی جهات داشته باشند. در پروسه ارائه و جذب مشتری این عمل کارسازتر بود. چرا که از تمام زوایا و جهات، طرح نهایی قابل مشاهده و در صورت وجود هرگونه ایراد قابل اصلاح بود.

اتوکد (Autocad) که به اختصار کَد (CAD) نامیده می ­شود، نرم افزار طراحی به کمک رایانه است که برای ترسیم و طراحی نقشه­ های دو و سه بعدی کارایی دارد. آموزش اتوکد سه بعدی به کاربران رشته ­های مهندسی موجب شد تا بازار کار در این زمینه بهتر شود. رشته های معماری، مکانیک و مهندسین فنی از این نرم افزار استقبال کردند و از قابلیت­ها و قدرت ترسیم، ویرایش و بهینه سازی آن بهره بردند.

تیم کلوپ معماری با آموزش اتوکد سه بعدی به کاربران و مهندسین در ترسیم و طراحی تمام این موارد کمک خواهد کرد. از جمله کارهایی که در اتوکد به راحتی صورت می­گیرد، می­توان به ترسیم داده ­های معماری و نقشه نگاری، ترسیم نمودارهای مهندسی و مونتاژ قطعات در نقشه­ های صنعتی و تهیه لوگو گرافیکی اشاره کرد. شما می­توانید با دانلود آموزش اتوکد سه بعدی و همراهی با فیلم­های آموزشی تیم ما طراحی سه بعدی در اتوکد را به خوبی یاد بگیرید.

آموزش اتوکد سه بعدی با تیم کلوپ معماری چگونه است؟

هدف از رسم سه بعدی در اتوکد، عمق دادن به طرح است. یعنی شما با آموزش اتوکد سه بعدی قادر خواهید بود علاوه بر ترسیم داده­ های طول و عرض، با کمک داده ­های عمقی طرح نهایی را سه بعدی کنید. دید دقیق­تر و پیدا کردن خطای کار از مهم­ترین ویژگی­های این عمل است که به شما در ترسیم طرحی بی­نقص کمک می­ کند. کلوپ معماری با آموزش سه بعدی اتوکد به شما این امکان را می­دهد تا با مدل سازی سه بعدی، واقعیت مجازی را به طرح خود اضافه کنید. حتی با کمک گرفتن از موتور رندر و ایجاد رندرینگ در طرح، می­توانید تصویری واقعی به نمایش بگذارید. به گونه­ای که به صورت فرضی و مجازی به داخل ساختمان رفته و هر یک از اجزای درونی آن نظیر اتاق، پنجره، آشپزخانه و.. را به صورت اجمالی نگاه کنید.

با آموزش اتوکد 3 بعدی و یادگیری آن، مهندسین معمار و عمران قابلیت انجام تمام این کارها را خواهند داشت. با این عمل جذب مشتری بهتر صورت گرفته و جزئیات کار، هم برای دیگران و هم برای کاربران فعال روی پروژه، قابل درک خواهد بود.

تیم کلوپ معماری با آموزش سه بعدی اتوکد به همراه فیلم آموزش اتوکد سه بعدی در تلاش است شما را در طراحی با نرم افزار اتوکد به یک حرفه‌ای تبدیل کند. شما می­توانید با دانلود رایگان آموزش اتوکد سه بعدی 2021 و تمامی پک ­های آموزش اتوکد سه بعدی 2022 در مسیر یادگیری این نرم افزار گام بردارید.

کاربردهای نرم افزار اتوکد Autocad و طراحی و چاپ سه بعدی

چاپ سه بعدی با کمک نرم افزار اتوکد با سه فرآیند زیر همراه است:

 1. بعد از ترسیم نقشه، طرح نهایی انتخاب شود.
 2. سه بعدی سازی طرح صورت بگیرد.
 3. طرح سه بعدی شده برای چاپ وارد پرینتر سه بعدی شود.

با آموزش طراحی سه بعدی در اتوکد و ترسیم نقشه های ساختمانی، صنعتی و نقشه­ های مورد نیاز رشته ­های دیگر، شما یاد خواهید گرفت که علاوه بر سه بعدی سازی طرح، چگونه می­توان آن را به چاپ نهایی رساند و مدل سازی انجام شده را به صورت سه بعدی چاپ کرد.

با دانلود آموزش اتوکد سه بعدی 2018 و آموزش اتوکد سه بعدی 2017، در سایت کلوپ معماری، چگونگی سه بعدی سازی و ترسیم نقشه­های دقیق مهندسی را یاد خواهید گرفت.

آموزش اتوکد سه بعدی و کاربرد آن در رشته­ های مختلف

 • مد: این صنعت یکی از شاخه­ های علاقه­ مند به نرم افزار اتوکد است. طراحی لباس و تراش سنگ‌های زینتی یکی از هزاران کارهایی است که با اتوکد قابل انجام است. با سه بعدی سازی تمام این طرح­ها می­توان آن­ها را به واقعیت نزدیک­تر کرد.
 • معماری و عمران: اگر شما هم از دانشجویان و مهندسین رشته معماری و عمران باشید حتما نیازمند نرم افزار اتوکد خواهید بود. برای طراحی نقشه­ ها و مدل‌سازی ساختمان، اتوکد این امکان را به شما می­دهد تا با دانلود آموزش اتوکد سه بعدی و یادگیری دروس انجام شده در پک آموزشی، به خوبی طراحی و سه بعدی سازی را یاد بگیرید.
 • برق و الکتریک: اتوکد، مهندسان برق را در طراحی مدارهای الکتریکی و ترسیم نقشه­ های موتورهای گرمایی ساختمان همراهی می­کند.
 • طراحی داخلی: ابزارهای سه بعدی در اتوکد به طراحان داخلی این امکان را می­دهد تا با برنامه‌ریزی و فضاسازی مناسب، نمای داخلی یک ساختمان را طراحی کنند.
 • مکانیک: ترسیم نقشه­ های ماشین آلات و دستگاه­های مکانیکی از کارهایی است که مهندسین مکانیک به کمک اتوکد انجام می­دهند. با سه بعدی سازی طرح­ نهایی، آن را به طور دقیق بررسی و ایراد کار را به دقت اصلاح می­ نمایند.

موارد ذکر شده تنها گوشه ای از کابردهای خارق­ العاده نرم افزار اتوکد در رشته­ های مهندسی است. یادگیری مطالب ذکر شده در بسته­ ی آموزش اتوکد سه بعدی تیم کلوپ معماری، این اطمینان را به کاربران این نرم افزار می­دهد که از ابتدای ایده سازی و ترسیم طرح و چاپ و پیاده کردن آن به عنوان یک پروژه مهندسی، شما را همراهی کند.

انواع طراحی سه بعدی در اتوکد

1.     Wireframe

ابتدای طراحی سه بعدی، این مرحله است. در این نوع مدل سازی شما تنها یک نمای کلی از طرح را می­ سازید. به عبارتی طرح شما فاقد جزئیات ریز است.

2.     Solid Modeling

برای مدل سازی پیشرفته ­تر، نیاز به یادگیری این نوع طراحی سه بعدی هستید. با کمک این طراحی در واقع شما یاد خواهید گرفت چگونه سطوح خارجی طرح نهایی را سه بعدی کنید.

3.     Surface Modeling

آموزش اتوکد سه بعدی به شما در یادگیری این نوع طراحی نیز کمک می­ کند. برای سه بعدی کردن سطوح منحنی و خم با کمک این مدل سازی موفق خواهید بود.

سایت کلوپ معماری در تلاش بوده است مسیر یادگیری و استفاده از نرم افزار اتوکد را برای دانشجویان و علاقه­ مندان به آن آسان ­تر کند. شما با دانلود رایگان فیلم و دوره­های آموزشی ما می­توانید به صورت گام به گام با دوره ­های پروژه محور همراه باشید.

پکیج آموزشی جامع اتوکد 2022

خرید پکیج

ویدیوهای رایگان پکیج آموزشی

برای بهبود کیفیت ویدیو ها در بخش تنطیمات کیفیت پخش ویدیو را بر 1080 تنظیم نمایید .

پاک‌سازی هوای منزل از آلودگی هوا با طراحی و ساخت بام سبز

نوامبر 30th, 2021|0 Comments

پاک‌سازی هوای منزل از آلودگی هوا با طراحی و ساخت بام سبز روف‌گاردن یا بام سبز در واقع یک تکنولوژی مدرن‌سازی شده و عاریه گرفته از دوران کهن است که این روزها در کشورهای

 • دستور لاین

جلسه سوم آموزش اتوکد ” 4 روش اجرای دستور Line ” + {ویدیو}

نوامبر 14th, 2021|0 Comments

در این فصل از آموزش های نرم افزار اتوکد موضوعات مختلفی همچون ترسیم پاره خط، چندضلعی، دایره، منحنی، هاشور، بیضی و نیم دایره {کمان} می پردازیم. چرا که به طور معمول برای یادگیری هر

 • موکت هتلی

در خرید موکت هتل باید چه مواردی را در نظر گرفت؟

نوامبر 11th, 2021|0 Comments

زمانی که بخواهید یک هتل را دیزاین کنید، خرید متریال مورد استفاده در بخش‌های مختلف اهمیت ویژه‌ای دارد. در این فرآیند، شما به عنوان یک مدیر یا طراح هتل همواره با این چالش روبرو خواهید

 • نصب اتوکد

نصب نرم افزار اتوکد 2022 – 2004 بدون نیاز به فعال سازی کرک ” نصب اتوکد “

اکتبر 5th, 2021|0 Comments

نصب نرم افزار اتوکد نصب نرم افزار اتوکد بدون نیاز به کرک و فعالسازی با ورژن 2022 امکان پذیر است. شرکت اتودسک هکواره در تلاش است تا مشکلات کاربران را رفع کند. نرم افزار