آموزش اتوکد سه بعدی

نرم افزار اتوکد، در ترسیم و طراحی نقشه­ های مهندسی به دانشجویان رشته معماری ، برق و مکانیک، عمران، جغرافیا و دیگر رشته ها کمک می­کند. برای طراحی فضای سبز و حتی طراحی موردنیاز کارخانجات و موارد صنعتی نیز کاربرد دارد. در این مقاله به بررسی سر فصل های آموزش های کامل و جامع اتوکد به صورت پروژه محور می پردازیم. هنرجوهایی که می توانند برای آموزش پیشرفته نرم افزار اتوکد زمان مناسبی بگذارند حتما مقاله را تا انتها مطالعه کنند. برای طراحان و مهندسان معمار، اتوکد یکی از دقیق­ترین و پرکاربردترین نرم افزارهای نقشه‌کشی ساختمان است. آموزش اتوکد سه بعدی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد تا به عنوان یک مهندس، در ترسیم نقشه­ ها و طرح­ های خود موفق باشید.

پادکست شماره 1 ” نحوه ضبط دوره آموزش اتوکد صفر تا صد”

با تهیه پکیج 2 بعدی اتوکد آموزش 3 بعدی را از ما هدیه بگیرید

تاریخچه اتوکد Autocad

شرکت Autodesk، نرم افزاری تحت عنوان اتوکد برای طراحی با کامپیوتر ارائه داد. با پیشرفت تکنولوژی و گسترش کامپیوترهای شخصی میان عموم مردم، شرکت اتودسک با موفقیت روبرو شد. بسیاری از مهندسان و طراحان معمار از این نرم افزار استقبال کردند و در دنیای طراحی جهشی بزرگ اتفاق افتاد. طراحی دستی با کمک قلم و کاغذ به تدریج کنار گذاشته و اتوکد در میان کاربران محبوب شد.

اتوکد، از بهترین نرم افزارهای طراحی و ترسیم نقشه با کمک کامپیوتر است که امروزه بازار کار خوبی بخصوص در ایران پیدا کرده است. با دانلود آموزش اتوکد سه بعدی و به کمک پک­ های آموزشی تیم کلوپ معماری، در مسیر یادگیری این نرم افزار گام بردارید. ما تلاش کرده ­ایم با استفاده از ساده­ ترین زبان آموزشی به شرح و کارایی این برنامه بپردازیم و مسیر یادگیری را برای شما آسان کنیم.

با آپدیت­های سالانه نرم افزار اتوکد و پیشرفت­هایی که هر سال به همراه داشت، اتوکد سه بعدی و دو بعدی گام بزرگ­تری در دنیای طراحی و نقشه ­کشی به حساب آمدند. با این ویژگی، ارائه بهتر طرح­ها به مهندسین این امکان را می­داد تا نمای کلی کار را از تمامی جهات داشته باشند. در پروسه ارائه و جذب مشتری این عمل کارسازتر بود. چرا که از تمام زوایا و جهات، طرح نهایی قابل مشاهده و در صورت وجود هرگونه ایراد قابل اصلاح بود.

اتوکد (Autocad) که به اختصار کَد (CAD) نامیده می ­شود، نرم افزار طراحی به کمک رایانه است که برای ترسیم و طراحی نقشه­ های دو و سه بعدی کارایی دارد. آموزش اتوکد سه بعدی و دو بعدی به کاربران رشته ­های مهندسی موجب شد تا بازار کار در این زمینه بهتر شود. رشته های معماری، مکانیک و مهندسین فنی از این نرم افزار استقبال کردند و از قابلیت­ها و قدرت ترسیم، ویرایش و بهینه سازی آن بهره بردند.

پادکست شماره 2 “اطلاعات کاربردی آموزش نرم افزار اتوکد حرفه ای”

تیم کلوپ معماری با آموزش اتوکد سه بعدی به کاربران و مهندسین در ترسیم و طراحی تمام این موارد کمک خواهد کرد. از جمله کارهایی که در اتوکد به راحتی صورت می­گیرد، می­توان به ترسیم داده ­های معماری و نقشه نگاری، ترسیم نمودارهای مهندسی و مونتاژ قطعات در نقشه­ های صنعتی و تهیه لوگو گرافیکی اشاره کرد. شما می­توانید با دانلود آموزش اتوکد سه بعدی و همراهی با فیلم­های آموزشی تیم ما طراحی سه بعدی و ذو بعدی در اتوکد را به خوبی یاد بگیرید.

پادکست شماره 3 “مخاطبین نرم افزار اتوکد”

آموزش اتوکد سه بعدی با تیم کلوپ معماری چگونه است؟

هدف از رسم سه بعدی در اتوکد، عمق دادن به طرح است. یعنی شما با آموزش اتوکد سه بعدی قادر خواهید بود علاوه بر ترسیم داده­ های طول و عرض، با کمک داده ­های عمقی طرح نهایی را سه بعدی کنید. دید دقیق ­تر و پیدا کردن خطای کار از مهم­ترین ویژگی­های این عمل است که به شما در ترسیم طرحی بی­نقص کمک می­ کند. کلوپ معماری با آموزش سه بعدی اتوکد به شما این امکان را می­دهد تا با مدل سازی سه بعدی، واقعیت مجازی را به طرح خود اضافه کنید. حتی با کمک گرفتن از موتور رندر و ایجاد رندرینگ در طرح، می­توانید تصویری واقعی به نمایش بگذارید. به گونه­ای که به صورت فرضی و مجازی به داخل ساختمان رفته و هر یک از اجزای درونی آن نظیر اتاق، پنجره، آشپزخانه و.. را به صورت اجمالی نگاه کنید.

با آموزش اتوکد 3 بعدی و یادگیری آن، مهندسین معمار و عمران قابلیت انجام تمام این کارها را خواهند داشت. با این عمل جذب مشتری بهتر صورت گرفته و جزئیات کار، هم برای دیگران و هم برای کاربران فعال روی پروژه، قابل درک خواهد بود.

تیم کلوپ معماری با آموزش سه بعدی اتوکد به همراه فیلم آموزش اتوکد سه بعدی در تلاش است شما را در طراحی با نرم افزار اتوکد به یک حرفه‌ای تبدیل کند. شما می­توانید با دانلود رایگان آموزش اتوکد سه بعدی 2021 و تمامی پک ­های آموزش اتوکد سه بعدی 2022 در مسیر یادگیری این نرم افزار گام بردارید.

پادکست شماره 4 ” دوره آموزش اتوکد پیشرفته”

پادکست شماره 5 “کاربرد اتوکد در بازار کار”

کاربردهای نرم افزار اتوکد Autocad و طراحی و چاپ سه بعدی

چاپ سه بعدی با کمک نرم افزار اتوکد با سه فرآیند زیر همراه است:

  1. بعد از ترسیم نقشه، طرح نهایی انتخاب شود.
  2. سه بعدی سازی طرح صورت بگیرد.
  3. طرح سه بعدی شده برای چاپ وارد پرینتر سه بعدی شود.

با آموزش طراحی سه بعدی در اتوکد و ترسیم نقشه های ساختمانی، صنعتی و نقشه­ های مورد نیاز رشته ­های دیگر، شما یاد خواهید گرفت که علاوه بر سه بعدی سازی طرح، چگونه می­توان آن را به چاپ نهایی رساند و مدل سازی انجام شده را به صورت سه بعدی چاپ کرد.

با دانلود آموزش اتوکد سه بعدی 2022 و آموزش اتوکد سه بعدی 2021، در سایت کلوپ معماری، چگونگی سه بعدی سازی و ترسیم نقشه­های دقیق مهندسی را یاد خواهید گرفت.

پادکست شماره 6 “نحوه درآمدزایی دلاری با برنامه اتوکد”

آموزش اتوکد سه بعدی و کاربرد آن در رشته­ های مختلف

  • مد: این صنعت یکی از شاخه­ های علاقه­ مند به نرم افزار اتوکد است. طراحی لباس و تراش سنگ‌های زینتی یکی از هزاران کارهایی است که با اتوکد قابل انجام است. با سه بعدی سازی تمام این طرح­ها می­توان آن­ها را به واقعیت نزدیک­تر کرد.
  • معماری و عمران: اگر شما هم از دانشجویان و مهندسین رشته معماری و عمران باشید حتما نیازمند نرم افزار اتوکد خواهید بود. برای طراحی نقشه­ ها و مدل‌سازی ساختمان، اتوکد این امکان را به شما می­دهد تا با دانلود آموزش اتوکد سه بعدی و یادگیری دروس انجام شده در پک آموزشی، به خوبی طراحی و سه بعدی سازی را یاد بگیرید.
  • برق و الکتریک: اتوکد، مهندسان برق را در طراحی مدارهای الکتریکی و ترسیم نقشه­ های موتورهای گرمایی ساختمان همراهی می­کند.
  • طراحی داخلی: ابزارهای سه بعدی در اتوکد به طراحان داخلی این امکان را می­دهد تا با برنامه‌ریزی و فضاسازی مناسب، نمای داخلی یک ساختمان را طراحی کنند.
  • مکانیک: ترسیم نقشه­ های ماشین آلات و دستگاه­های مکانیکی از کارهایی است که مهندسین مکانیک به کمک اتوکد انجام می­دهند. با سه بعدی سازی طرح­ نهایی، آن را به طور دقیق بررسی و ایراد کار را به دقت اصلاح می­ نمایند.

موارد ذکر شده تنها گوشه ای از کابردهای خارق­ العاده نرم افزار اتوکد در رشته­ های مهندسی است. یادگیری مطالب ذکر شده در بسته­ ی آموزش اتوکد سه بعدی تیم کلوپ معماری، این اطمینان را به کاربران این نرم افزار می­دهد که از ابتدای ایده سازی و ترسیم طرح و چاپ و پیاده کردن آن به عنوان یک پروژه مهندسی، شما را همراهی کند.

پادکست شماره 7 “پیاده سازی اصولی نقشه ها با برنامه اتوکد”

انواع طراحی سه بعدی در اتوکد

1. Wireframe

ابتدای طراحی سه بعدی، این مرحله است. در این نوع مدل سازی شما تنها یک نمای کلی از طرح را می­ سازید. به عبارتی طرح شما فاقد جزئیات ریز است.

2. Solid Modeling

برای مدل سازی پیشرفته ­تر، نیاز به یادگیری این نوع طراحی سه بعدی هستید. با کمک این طراحی در واقع شما یاد خواهید گرفت چگونه سطوح خارجی طرح نهایی را سه بعدی کنید.

3. Surface Modeling

آموزش اتوکد سه بعدی به شما در یادگیری این نوع طراحی نیز کمک می­ کند. برای سه بعدی کردن سطوح منحنی و خم با کمک این مدل سازی موفق خواهید بود.

سایت کلوپ معماری در تلاش بوده است مسیر یادگیری و استفاده از نرم افزار اتوکد را برای دانشجویان و علاقه­ مندان به آن آسان ­تر کند. شما با دانلود رایگان فیلم و دوره­های آموزشی ما می­توانید به صورت گام به گام با دوره ­های پروژه محور همراه باشید.

پادکست شماره 8 “قابلیت های نرم افزار اتوکد”

سرفصل های دوره آموزشی اتوکد 2 بعدی

معرفی و نصب نرم افزار   {زمان ویدیو – 6:11 دقیقه}

پنجره Start, Open, New, history   {زمان ویدیو: 7:54 دقیقه}

آشنایی با نوار ابزار و تنظیمات Save as, Save   {زمان ویدیو: 8:44 دقیقه}

دستور Pan, Zoom   {زمان ویدیو: 7:37 دقیقه}

تنظیمات View cube   {زمان ویدیو: 13:01 دقیقه}

سفارشی سازی فضای کاری از طریق Workspace   {زمان ویدیو: 9:57 دقیقه}

تنظیمات مقیاس از طریق Unit   {زمان ویدیو: 7:37 دقیقه}

ابزار Line, Ortho, Object snap    {زمان ویدیو: 9:41 دقیقه}

نحوه انتخاب کردن موضوعات Undo, Redo    {زمان ویدیو: 9:42 دقیقه}

ابزار Polyline, Join, Explode    {زمان ویدیو: 16:25 دقیقه}

ابزار Circle, Regen    {زمان ویدیو: 9:38 دقیقه}

ابزار Arc    {زمان ویدیو: 9:46 دقیقه}

ابزار Rectangle    {زمان ویدیو: 9:41 دقیقه}

ابزار Polygon, وارد کردن تصویر در صفحه کاری    {زمان ویدیو: 9:41 دقیقه}

ابزار Ellipse, Hatch, Edit hatch    {زمان ویدیو: 9:41 دقیقه}

ابزار Spline, Spline cv, Xline, Ray, Point, Divide, Measure, Region, Wipeout, Helix, Donut, Revcloud    {زمان ویدیو: 9:41 دقیقه}

ابزار Move, Copy, Stretch, Rotate, Mirror   زمان ویدیو:

ابزار Scale, Trim, Extend, Fillet, Chamfer, Blend curves   زمان ویدیو:

ابزار Array, Edit array   زمان ویدیو:

ابزار Offset, Change space, Lengthen   زمان ویدیو:

ابزار Edit polyline   زمان ویدیو:

ابزار Edit spiline, Align, Break, Break at point, Copy nested object, Overkill, Draworder   زمان ویدیو:

ایجاد متن های تک خطی، تنظیمات Text style   زمان ویدیو:

ایجاد متن های چند خطی   زمان ویدیو:

تنظیمات Text editor, spell check, Find and replace   زمان ویدیو:

اندازه گذاری موضوعات   زمان ویدیو:

تنظیمات Dimension style   زمان ویدیو:

ایجاد Leader   زمان ویدیو:

تنظیمات Leader style   زمان ویدیو:

ایجاد جدول، وارد کردن فایل اکسل، تنظیمات Table style   زمان ویدیو:

ایجاد لایه   زمان ویدیو:

ایجاد و ویرایش بلوک، ابزار Insert   زمان ویدیو:

ایجاد و ویرایش Attribute, ابزار Battman   زمان ویدیو:

تنظیمات پنل Properties   زمان ویدیو:

ایجاد گروه   زمان ویدیو:

تنظیمات پنل Utilities, ابزار Quick select   زمان ویدیو:

تنظیمات پنل Clipboard   زمان ویدیو:

فونت کاتب   زمان ویدیو:

منوی تنظیمات   زمان ویدیو:

ابزار Purge, Xref, Xdwg   زمان ویدیو:

ایجاد و ویرایش دستورات از طریق Command aliases, ذخیره سازی و بستن همزمان چند فایل ترسیم   زمان ویدیو:

ابزار Xclip, F2, Oops   زمان ویدیو:

ایجاد و ویرایش Multilines, تنظیمات Mlstyle   زمان ویدیو:

ابزار Tcount, Tcircle, Tjust   زمان ویدیو:

ابزار Multiple object stretch, Quick dim, Centerline, Lay on, Selection cycling, Lay off, Lay walk   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 1   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 2   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 3   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 4   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 5   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 6   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 7   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 8   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 9   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 10   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 11   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 12   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 13   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 14   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 1   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 2   زمان ویدیو:

پلان تمرینی 3   زمان ویدیو:

نمای تمرینی   زمان ویدیو:

تنظیمات چاپ و خروجی پی دی اف   زمان ویدیو:

سرفصل های دوره آموزشی اتوکد 3 بعدی

معرفی و نصب نرم افزار اتوکد   زمان ویدیو: در حال ضبط

معرفی پنجره Start, Open, New, history   زمان ویدیو: در حال ضبط

آشنایی با نوار ابزار و تنظیمات Save as, Save   زمان ویدیو: در حال ضبط

دستور Pan, Zoom   زمان ویدیو: در حال ضبط

انواع تنظیمات کاربردی نرم افزار  زمان ویدیو: در حال ضبط

روش مدیریت فایل ها در نرم افزار   زمان ویدیو: در حال ضبط

کنترل سفارشی سازی محیط نرم افزار  زمان ویدیو: در حال ضبط

اعمال تنظیمات در محدوده ترسیم  زمان ویدیو: در حال ضبط

اجرای انواع دستورات فراخوانی و ذخیره سازی فایلها  زمان ویدیو: در حال ضبط

ابزار  Box, Cylinder, Sphere   زمان ویدیو: در حال ضبط

نحوه انتخاب کردن موضوعات Undo, Redo    زمان ویدیو: در حال ضبط

ابزار Polysolid, Wedge, Cone, Pyramid, Torus   زمان ویدیو: در حال ضبط

ابزار Sweep, Loft   زمان ویدیو: در حال ضبط

ابزار Mesh box   زمان ویدیو: در حال ضبط

ابزار Move, Copy, Stretch, Rotate, Mirror, Trim, Scale, Fillet, Offset   زمان ویدیو: در حال ضبط

ابزار 3D Mirror, 3D Align, 3D Move, 3D Rotate, 3D Scale, Erase   زمان ویدیو: در حال ضبط

ابزار Rectangular array   زمان ویدیو: در حال ضبط

ابزار Polyline, Spline, Polygon, 3D polyline, Line, Rectangle, 3-point   زمان ویدیو: در حال ضبط

ترسیم انواع خطوط و اشکال هندسی در انواع مختصات  زمان ویدیو: در حال ضبط

ایجاد لایه برای احجام سه بعدی  زمان ویدیو: در حال ضبط

ایجاد و ویرایش بلوک، ابزار Insert   زمان ویدیو: در حال ضبط

ایجاد و ویرایش Attribute, ابزار Battman   زمان ویدیو: در حال ضبط

تنظیمات پنل Selection   زمان ویدیو: در حال ضبط

ایجاد گروه   زمان ویدیو: در حال ضبط

تنظیمات پنل Solid editing   زمان ویدیو: در حال ضبط

تنظیمات پنل Boolean   زمان ویدیو: در حال ضبط

ایجاد تنظیمات کاربردی ترسیمات   زمان ویدیو: در حال ضبط

ابزار Regen, Redraw, Fill   زمان ویدیو: در حال ضبط

اجرای دستور نمایش توپر و توخالی اجسام دوبعدی   زمان ویدیو: در حال ضبط

اصول فضای چیدمان و مدل   زمان ویدیو: در حال ضبط

مدیریت Page set up   زمان ویدیو: در حال ضبط

مفاهیم سطوح Surface, Planar   زمان ویدیو: در حال ضبط

مدلسازی Wireframe, Surface, Solid   زمان ویدیو: در حال ضبط

Solid در اتوکد سه بعدی   زمان ویدیو: در حال ضبط

پادکست شماره 9 “مخاطبین دوره آموزش اتوکد”

پکیج آموزشی جامع اتوکد 2022

خرید پکیج

ویدیوهای رایگان پکیج آموزشی

برای بهبود کیفیت ویدیو ها در بخش تنطیمات کیفیت پخش ویدیو را بر 1080 تنظیم نمایید .

پادکست شماره 10 “مشکلات منابع آموزشی نسبت به پکیج های آموزشی”

نرم افزار اتوکد تنها برنامه کاملی است که امکانات با ارزشی را در اختیار ما قرار می دهد. با این نرم افزار به راحتی می توانیم انواع اشکال 2 بعدی و 3 بعدی را با ابزار های کاربردی ترسیم کنیم.

مدت زمان آموزش اتوکد پیشرفته 2022 با آپدیت بهمن ماه 48 ساعت می باشد. که 6 ساعت به عنوان حل تمرین ، 42 ساعت به عنوان آموزش کاربردی را در اختیار دارید.

اساتید تیم کلوپ معماری با کسب تجربه اجرایی و فعالیت های گسترده در حوزه اتوکد معماری توانسته هنرجو های بسیاری را در آموزش حرفه ای اتوکد وارد بازار کار کند. با توجه به نظرات دانشجویان و استاید عالی رتبه توانسته ایم سربلندی و پیروزی خود را نسبت به باقی دوره های اتوکد داشته باشیم.
با توجه به اوج کرونا و نزدیکی عید نوروز می توانید دوره را به صورت آنلاین تهیه کنید. فیلم های دوره کاملا واضح و شفاف بوده و بعد از خرید می توانید در کانال پرسش و پاسخ عضو شوید. تا ابهامات و مشکلات خود را با اساتید مطرح کنید.
بله

با توجه به نیاز بازار و صادرات قطعات صنعتی در شرکت های معتبر می توانید به عنوان طراح استخدام شده و از درآمد بی نظیر آن لذت ببرید. ناگفته نماند افردا فریلنسر به طور میانگین ماهانه بالای 15 میلیون درآمد داشته و روز به روز به درآمد آنها افزوده شده. حال افراد استخدامی را خودتان حدس بزنید و برای ما کامنت بگذارید.

پشتیبانی دوره اتوکد 6 ماهه بوده و می توانید از طریق شبکه های اجتماعی سوالات و ابهامات خود را با اساتید به اشتراک بگذارید.
  • دستور لاین

جلسه سوم آموزش اتوکد ” 4 روش اجرای دستور Line ” + {ویدیو}

نوامبر 14th, 2021|بدون دیگاه

در این فصل از آموزش های نرم افزار اتوکد موضوعات مختلفی همچون ترسیم پاره خط، چندضلعی، دایره، منحنی، هاشور، بیضی و نیم دایره {کمان} می پردازیم. چرا که به طور معمول برای یادگیری هر

  • نصب اتوکد

نصب نرم افزار اتوکد 2022 – 2004 بدون نیاز به فعال سازی کرک ” نصب اتوکد “

اکتبر 5th, 2021|بدون دیگاه

نصب نرم افزار اتوکد نصب نرم افزار اتوکد بدون نیاز به کرک و فعالسازی با ورژن 2022 امکان پذیر است. شرکت اتودسک هکواره در تلاش است تا مشکلات کاربران را رفع کند. نرم افزار