امروزه با افزایش جمعیت و زیاد شدن مغازه ها برای تامین نیاز های مردم ، نیاز به طراحی دکوراسیون مغازه ( برای جذب مشتری بیشتر ) بالا رفته است . افرادی هستند که در زمینه اجرای دکوراسیون مغازه مهارت کافی دارند و مغازه داران می توانند از این افراد برای اجرای دکوراسیون مغازه مورد نظر خود کمک بگیرند و با پرداخت مبلغی مناسب با نوع اجرای دکوراسیون مغازه ، طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه خود را بعد از آماده شدن از آن ها دریافت کنند .

اجرا به معنی ، انجام دادن یک کار می باشد .

دکوراسیون به معنای چیدمان و نحوه قرار گیری اشیاء ، وسایل و … می باشد .

مغازه مکانی است که وسایل و اجناس و محصولات زیادی برای مصارف گوناگون برای خرید و فروش در آن قرار می گیرد .

دکور مغازه لوکس

دکوراسیون لاکچری

اجرای دکوراسیون مغازه

هنگام اجرای دکوراسـیون مغازه باید به مواردی که در دکوراسیون مغازه تاثیر گذار است توجه کرد . مغازه ها با توجه به نوع محصولاتی که قرار است به فروش برسانند دکوراسیون متفاوتی دارند . اگر مغازه برای فروش محصولات مربوط به بازی و … کودکان باشد باید در اجرای دکوراسیون آن از رنگ های مختلف و فرم های متنوع ، که کودکان را به خود جذب می کند استفاده کرد .

هر چه در اجرای دکوراسیون مغازه توجه بیشتر شود و نظم در آن وجود داشته باشد ، مشتری بیشتری نیز جذب می شود . در اجرای دکوراسـیون انواع مغازه ها ، استفاده از نور پردازی های مناسب نیز اهمیت بالایی دارد و با استفاده از رنگ و مدل های مختلف برای نورپردازی مغازه می توان ، مغازه را بیشتر مورد دید و توجه مردم قرار داد.

دکوراسیون مغازه

برای اجرای دکوراسیون مغـازه هایی مانند سوپر مارکت ، هایپر مارکت و … باید محلی را به عنوان انباری برای قرار دادن محصولات اضافی و اجناسی که بعدا مورد نیاز است و به فروش می رسد ، در نظر بگیریم . در اجرای دکوراسیون مغازه ها باید از قفسه ها ، کمد ها , کابینت ها و … برای چیدمان وسایل ، نظم دهی بیشتر و دسترسی آسان به اجناس و محصولات استفاده کرد .

در اجرای دکوراسیون مغازه هایی چون پوشاک فروشی و … باید قسمتی را برای پوشیدن لباس و امتحان کردن آن در نظر گرفته شود و در این قسمت آینه و وسیله روشنایی و در صورت امکان تهویه مناسب قرار داده شود . طراحی ویترین مناسب و اختصاص دادن قسمتی از مغازه برای این کار ، هنگام اجرای دکوراسـیون مغازه هایی چون کفش فروشی ، کیف فروشی و … نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

مصالح دکوراسیون مغازه

اگر هنگام خرید و اجاره مغازه به تناسب متراژ مغازه ، نسبت به نوع کاربری که برای مغازه در نظر گرفته شده است ، توجه کنیم ، بهتر می توانیم برای اجرای دکوراسیون مغازه تصمیم بگیریم .

در بعضی مواقع که متراژ مغازه کم است ، جای مناسب و کافی برای چیدمان وسایل وجود ندارند و گاهی متراژ مغازه آن قدر بزرگ است که وسایل بعد از چیدمان در مغازه اصلا دیده نمی شوند و این موارد موجب بی نظمی در اجرای دکوراسیون مغازه ها می شوند .

در هنگام اجرای دکوراسیون مغازه باید به کاربری مغازه توجه کرد سپس برای دکوراسیون آن مصالح و … انتخاب کرد . برای مثال استفاده از مصالحی چون شیشه و … که موجب به وجود آمدن ارتباط بصری میان فضای بیرون و فضای داخل می شود در اجرای دکوراسـیون مغازه هایی چون آرایشگاه زنانه و … مناسب نیست .

برای مغازه هایی که در طول روز ، ارباب رجوع و مشتری زیادی دارند باید در اجرای دکوراسیون داخلی آن ، فضای کافی ( همچنین مبلمان مناسب ) برای نشستن و انتظار افراد در نظر گرفته شود.

دکوراسیون داخلی مدرن مغازه

در اجرای دکوراسیون مغازه باید پنجره و بازشوهایی متناسب با : متراژ ساختمان ، تعداد افرادی که به مغازه مورد نظر مراجعه می کنند ، اقلیم منطقه و امنیت محل قرار گیری مغازه و … قرار داده شود .

حین اجـرای دکوراسیون مغازه باید به اندازه درب ها نیز توجه کرد و برای مغازه هایی که قرار است وسیله و جنس زیادی با اندازه های مختلف ( مانند مغازه فروش لوازم خانگی ) وارد و خارج شود ، درب هایی نشکن و مناسب با نوع کالاهای مورد نیاز مغازه ، طراحی کرد .

برای اجـرای دکوراسـیون مغازه هایی چون غذاخوری ها و … باید قسمتی را به عنوان آشپزخانه در نظر بگیریم و آن را جدا از قسمت سالن غذا خوری طراحی کنیم . بهتر است در اجرای دکوراسـیون این مغازه ها قسمتی برای غذا خوردن در فضای باز ، نیز در نظر گرفته شود.

دکوراسیون لاکچری ساختمان

دکوراسیون لاکچری

در اجرای دکوراسـیون داخلی مغازه ها ، با توجه به نوع کالایی که قرار است در مغازه به فروش برسد و یا نوع خدماتی که ارائه می شود ، از پوستر ها و المان های مربوط به آن ها استفاده کنیم . همان طور که از اسم مغازه پیداست ، محلی است برای خرید و فروش جنس و محصول . پس در اجرای دکوراسـیون داخلی مغازه ها بهتر است فضایی برای حساب و کتاب ، دریافت و پرداخت وجه در نظر گرفته شود و این فضا از امنیت کافی برخوردار باشد.

دکور داخلی مغازه

در اجرای دکوراسیون داخلی مغازه هایی که احتمال دارد افراد شبانه روزی در آن حضور داشته باشند و به کار و فعالیت بپردازند ، باید قسمتی برای استراحت و غذا خوردن و … در نظر گرفته شود .

در اجرای دکوراسـیون مغازه هایی که ارتفاع دارند باید به طراحی و ایجاد دسترسی های مناسب ( پله , آسانسور , پله برقی و … ) توجه کرد . در اجرای دکـوراسیون مغازه ها ، قسمت ورودی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و به گونه ای باشد که در نگاه اول به چشم بیاید و افراد برای وارد شدن به مغازه ها راه دور و طولانی را طی نکنند .

بهتر است در اجرای دکوراسـیون مغازه ، از فرم خاصی ایده گرفته و بر اساس آن دکوراسیون مغازه را انجام داد و بهتر است از شلوغی و ایجاد فضاهای پیچیده و نامفهوم در طراحی دکوراسیون مغازه ( که موجب سر در گمی افراد و … می شود ) خود داری کرد .