طراحی نمای مدرن ساختمان

سایت تخصصی طراحی نمای ساختمان 2021 به روش های مدرن و کلاسیک و رومی

 

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان در نقاط مختلف کشور به دلیل آب و هوای متناسب با آن شهر باید طراحی شود. برای طراحی نمای ساختمان باید مساحت کل زمین ، تجسمی مختصر برای نما ، نقشه های کامل ساختمان ، موقعیت کاربری زمین و … در اختیار کارفرما قرار داده شده و با توافق مابین طراحی آغاز میگردد.

نمای ساختمان از خیابان قابل مشاهده است و نقش مهمی در سهولت در راحتی و جذابیت منطقه دارد. بنابراین ، نماها باید به گونه ای طراحی شوند که دارای مقیاس و ظاهر دلخواه ، تناسب و ریتم ، رابطه ای محکم با فضا و اهمیت مادی باشند. باید به طراحی آن دقت و توجه شود تا اطمینان حاصل شود که ساختمان در مقابل مشاهدات حیاتی از دور و نزدیک ایستاده است. در نظر گرفتن و طراحی تمام ارتفاعات ساختمان به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از توسعه کلی است .

درست است که بیشتر ما زیبایی داخلی یک خانه را مهمتر می دانیم. اما در نما یک استثنا وجود دارد که به عنوان روکش یک ساختمان تجسم می یابد. این نماها به معنای یک صفحه نمایش است که می توان سبک های مختلف هنری و معماری را روی آن نمایش داد. اما همچنین راهنماهای مربوط به طراحی داخلی منزل ، سبک و معماری شما را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد.

روند طراحی : تماس با ما > مشاوره و پاسخگویی > ثبت سفارش > طراحی و ادیت کار > تحویل کار 

شماره های تماس :

شرکت :  02634214035

همراه :  09335406147  مهندس دهستانی

همراه :  09196838051 مهندس اردلان

طراحی نما

به طور سنتی ، نما ساختار اصلی ساختمان بوده و بنابراین دهانه ها محدود بودند. از زمان توسعه آن ، می توان سقف یا دریچه بزرگتری به دست آورد تا خانه به درستی روشن شود. با ورود فولاد و بتن مسلح به خط ساخت ، نماها از عملکرد پشتیبانی خود آزاد شدند و اکنون به عنوان سازه ای غیر تحمل کننده استفاده می شوند.

  • طراحی نما
  • طراحی کابینت

می توان بر اساس ترکیب ، سبک ، دکوراسیون و حتی رنگ آنها از طراحی های بی شماری استفاده کرد. اما امروز ما می خواهیم گزینه های مختلف را از نظر مواد نما بررسی کنیم.

طراحی نمای خارجی با پوشش های فلزی

اگر نمای ساختمان نحوه برقراری ارتباط با محیط اطراف خود را تعیین کند ، ماده مهم زبانی است که این فرآیند از طریق آن انجام می شود. اگرچه نماهای فلزی قبلاً با ساختمانهای صنعتی یا پیش ساخته ارتباط داشتند ، اما در فضاهای مسکونی نیز به طور فزاینده ای رو به گسترش هستند. نصب این مواد برای نمای خانه نیز آسان و سریع انجام می شود. علاوه بر این ، کاملاً کاربردی است.

روکش های صاف ، موج دار ، چرب ، پیش چسبیده یا گالوانیزه انواع مختلفی از پوشش ها هستند که می توانند با موادی مانند چوب ، بتن ، گچ یا سنگ ترکیب شوند. در این عکس ، دهانه های بزرگ شیشه ای داخل دیوارهای سفید فضای داخلی را روشن تر می کند ، در حالی که قسمت بالایی از ساختار محافظت می کند ، مانند ازاره معکوس ساخته شده از تخته موج دار.

طراحی ساختمان مدرن

طراحی نمای ساختمان با پوشش های فلزی II

Corten Steel یکی از موادی است که در نمای مدرن ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد یا در معماری معاصر استفاده می شود. این ماده با وجود رنگ اکسید شده ، مقاومت فوق العاده ای در برابر خوردگی ایجاد می کند – این همه به دلیل لایه محافظ اکسید است که در اثر همجوشی کروم و مس ایجاد شده است.

طراحی نمای ساختمان

طراحی داخلی ساختمان با روکش سنگ طبیعی

روکش سنگ در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته است. این پوشش ها رنگ ها و بافت های مختلفی را ارائه می دهند که جلوه ای ظریف و مشخص به دیوارها می بخشد. علاوه بر این ، سنگ همچنین عایق حرارتی عالی و محافظت در برابر رطوبت را فراهم می کند. این ماده بسته به نوع انتخاب شده به دلیل سختی و مقاومت با کیفیت بالا شناخته می شود.

اتمام سنگ نیز بسیار متنوع است. در این خانه معمار طبقه آخر ساختمان را با عایق بندی آن با تخته سنگ پوشانده است. در صورت وجود ، این سنگ طبیعی با رنگ تیره و مقاومت آن متمایز می شود. قابلیت های ارائه شده توسط این ماده ، آن را به گزینه ای عالی برای داخل و خارج از خانه تبدیل کرده است.

طراحی نمای ساختمان مدرن

طراحی نمای بیرونی ساختمان با رنگ چوبی

همه ما زیبایی و کیفیت چوب را می دانیم ، زیرا این ماده بسیار گرم و استقبال کننده است. با این حال ، این نوع رنگ ویژگی های دیگری نیز دارد که لازم است با دقت انتخاب کنید. قرار گرفتن در معرض رطوبت ، تابش خورشید و تغییرات دما فقط چند نمونه از این موارد است. اگرچه از زمان های بسیار قدیم در ساخت پناهگاه ها از چوب استفاده می شده است ، اما ما باید مطمئن شویم که در برابر عواملی مانند آتش سوزی ، رطوبت و حشرات به درستی درمان می شود.

طراحی نمای ساختمان ها مدرن با تزئین دیوارها

سنگ تراشی یک سیستم دیوار سازی سنتی است که از مواد مختلفی مانند آجر ، کاشی یا سنگ استفاده می کند. این دیوارها معمولاً سازه ای هستند و می توانند با استفاده از فن آوری های مختلف ایجاد شوند. این می تواند شامل استفاده از ملات یا جایگزینی خاک رس ، به عنوان عنصر چسبندگی بین دیوارها باشد.

البته ساخت دیوارهای خشک نیز گزینه دیگری است. آنها نمای روستایی و روستایی به خانه می دهند. امروزه کشف خانه هایی که دیوارهای آنها با مواد مشابه پوشیده شده است برای نمایان نمودن نمای سنتی به نظر دشوار نیست.

طراحی نمای داخلی و خارجی ساختمان با گچ ملات

گچ به طور سنتی در ساخت و ساز استفاده می شود و همچنین می تواند به عنوان یک نمای تزئینی برای خانه شما باشد. هزینه کم ، رنگ های مختلف و اتمام های متعدد آن را به یک راه حل ایده آل برای خانه های ساخته شده با دیوارهای آجری تبدیل کرده است.

در این خانه نوارهای سبز و سفید با عرض های مختلف ریتم متفاوتی را ایجاد می کنند. آنها همچنین ترک هایی را که معمولاً در طول زمان در این نوع پوشش ها ایجاد می شوند ، پنهان می کنند.

طراحی نمای ساختمان با بتن

این روزها نمای بتونی ساختمان های معماری معاصر را تسخیر می کند. این ماده از بافت ها و سایه های مختلف خاکستری یا سفید ساخته شده و به دلیل دوام بسیار بالا ، به نگهداری جدی نیاز ندارد. در این تصویر می توان دیوار یا نمای بتونی را مشاهده کرد که در آن قاب افقی چوب به طور برجسته نمایش داده شده است.

طراحی نمای بیرونی ساختمان با ظروف شیشه ای

شیشه همچنین هنگام ساختن نماها ماده ای محبوب است. این نماها به جای ایجاد دهانه های متعدد ، نور کافی را به ساختمان وارد می کنند. فقط قابها و بخشها محفظه هایی را در بدنه ایجاد می کنند. محافظت و نگهداری از آفتاب از فاکتورهای مهم در نمای شیشه است.

در این مثال ، می توانیم یک سقف کشسان را مشاهده کنیم که نوعی سایبان را تشکیل می دهد ، سایه هایی را در روند کار ایجاد می کند و از دیوارها / پنجره های شیشه ای محافظت می کند.

برای مشاوره رایگان طراحی نمای ساختمان با شماره 09335406147 تماس بگیرید. از طریق همین شماره در واتس آپ پاسخگو شما عزیزان هستیم.

وب سایت کلوپ معماری با ثبت شرکت ساختمانی پاسخگو تمامی مشکلات شما در زمینه طراحی نمای ساختمان و اجرای بناهای وسیع و همچنین اجرای ساختمان های مسکونی و تجاری در محدوده کرج و تهران می باشد.

سوال : نحوه شکل گیری روند سفارش طراحی چگونه است ؟؟؟

سوال : چگونه ایده طرح خود را در قالب سفارش ارائه دهیم ؟؟؟

سوال : مدت زمان طراحی از زمان سفارش تا تحویل چه مقدار است ؟؟؟

و… سوالاتی مانند این سوالات . ما پاسخ این سوالات را به شما به صورت کامل میدهیم .

پاسخ این سؤالات بسیار ساده است زیرا که تیم تحقیقاتی کلوپ معماری متشکل از نیروهای متخصص و حرفه ای در زمینه معماری _ عمران _ شهر سازی _ دکوراسین داخلی و خارجی و …

در همه زمینه ها به شما در مرحله اول مشاوره میدهد و پاسخگو سوالات شما در همه زمینه ها است و این امکان را به شما میدهد که هر گونه طرح و پیشنهاد مربوط به پروژه شما عزیزان میباشد را شما مطرح کنید و نظرات متخصصان این امر را جویا شوید تا بتوانیم طراحی را با نظر و سلیقه شما عزیزان اجرا کنیم .

ما این روند را در پیش گرفته ایم که طراحی مکان شما با هر کاربری 100% طبق سلیقه شما عزیزان باشد تا هر چه بیشتر مورد توجه قرار گیرد .

روند طراحی : تماس با ما > مشاوره و پاسخگویی > ثبت سفارش > طراحی و ادیت کار > تحویل کار 

شماره های تماس :

شرکت :  02634214035

همراه :  09335406147  مهندس دهستانی

همراه :  09196838051 مهندس اردلان

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments