ایده ماکت سازی معماری با کمترین تعرفه – کلوپ معماری

ماکت سازی

ماکت سازی سه بعدی مجازی از دهه های قبل محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، اما ماکت های دست ساز منقرض نشده اند. دلیل این امر ممکن است این باشد که علی رغم “3D” در “ماکت های سه بعدی“، نمایش آن ماکت ها روی صفحه یا چاپ صورت دو بعدی است. ایده های ماکت سازی را با خلاقیت و طراحی های منحصر به فرد می توانید پیاده سازی کنید.

در این مقاله با بررسی نحوه ساخت ماکت و اشتراک ایده های ماکت سازی در کنار شما خواهیم بود. هر گونه سوال یا ایده ای برای ساخت ماکت های بهتر دارید با ما از طریق کامت ها در ارتباط باشید.

ماکت سازی چیست؟

سازندگان ماکت ها، ماکت هایی را طراحی می کنند که در شرایط مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. آنها برای تحقق ایده ای از اطلاعات و طرح های اولیه یا نقشه های اولیه استفاده می کنند. غالباً سازندگان مدل، براساس طرح اولیه یا نقشه اولیه معمار، مدلهای سه بعدی را برای معماران ایجاد می كنند. این مدل می تواند به معمار کمک کند تا پروژه خود را تکامل بخشد و ببیند چه چیزی نیاز به بهبود دارد. سازندگان مدل همچنین می توانند روی مجموعه های فیلم به عنوان بخشی از تیم جلوه های ویژه کار کنند.

اساساً، سازندگان مدل افرادی هستند که ایده می گیرند و آن را به یک قطعه سه بعدی تبدیل می کنند تا طرح یا مفهوم را زنده کنند. آنها بخش مهمی از روند هنری و طراحی برای بسیاری از زمینه ها هستند.

البته ، ماکت فیزیکی را می توان در دست گرفت و به گونه ای فضایی بررسی و درک کرد که یک مدل CAD نمی تواند. همچنین می تواند به عنوان یک نقاشی سه بعدی سریع و بصری برای گرفتن ایده ها استفاده شود. نکاتی که قبل از ساخت بنا باید به آن ها توجه کنید دیتیل های معماری است.

“پادکست شماره 1: 10 نکته طلایی برای ماکت سازی”

دانشجویانی که در هنگام تحویل پروژه، زمان لازم برای ساخت ماکت های سه بعدی مورد نیاز ، ندارند می توانند ساخت ماکت های خود را به تیم کلوپ معماری بسپارند.

این تیم با کمک نیروهای ماهر در زمینه های:

  • ماکت سازی
  • طراحی
  • نظارت
  • اجرا
  • آموزش نرم افزارهای مختلف مورد نیاز رشته معماری (تری دی مکس، اتوکد و …)
  • خدمات دانشجویی و …

مشغول فعالیت و ارائه خدمات به دانشجویان و … می باشند.

روند طراحی : تماس با ما > مشاوره و پاسخگویی > ثبت سفارش > طراحی و ادیت کار > تحویل کار 

ماکت سازی حرفه ای

ماکت های سه بعدی

دانشجویان معماری اگر بخواهند معماران بزرگی در آینده شوند به مهارت های متعددی نیاز دارد که یکی از آنها ساخت ماکت است.

ماکت های معماری روش خوبی برای ارائه یک نسخه سه بعدی از طراحی معماری ، طراحی نما ، طراحی داخلی یا پروژه طراحی شهری شما هستند.

این به شما درک می دهد که چگونه عناصر مختلف در واقع با هم ترکیب می شوند. علاوه بر این، درک آن برای سایر بینندگان، به ویژه کسانی که تجربه ای در زمینه معماری ندارند ، آسان است. بنابراین، در اینجا ما می خواهیم چند نکته در مورد چگونگی استفاده از الگوی معماری خود به شما ارائه دهیم تا انواع ماکت معماری را به بهترین شکل ممکن بدست آورد.

مقیاس ماکت سازی

اگر نیازمند نشان دادن جزییات (فضاهای داخلی و …) زیادی در ماکت هستید باید به این نکته توجه کنید که ماکت را در مقیاس بزرگ تری بسازید.

اما اگر ساخت ماکت صرفا جهت نمایش فرم و شکل ایده می باشد، ساخت ماکت در مقیاس کوچک هم کفایت می کند.

بهتر است هنگام سفارش ماکت سازی، این نکته را به تیم کلوپ معماری یادآوری کنید.

ما در مورد مقیاس، ابزار دقیق، توالی و ارائه زیبایی شناسی در ماکت سازی بحث خواهیم کرد. ما همچنین چند راهکار برای ذخیره بودجه به شما ارائه خواهیم داد. پس بیایید

ماکت سازی را شروع کنیم.

فرم ها تقریباً همیشه برای تولید درک کاملی از رابطه بین فضاها در طراحی ماکت شما ضروری هستند. برای استفاده بیشتر از این ابزار، در مورد نکاتی اساسی و کلیدی در ماکت های معماری بحث خواهیم کرد.

چگونگی بهبود طراحی ماکت خود بدانید:

ماکت سازی با فوم

از ابزارهای مناسب برای ماکت سازی استفاده کنید

با توجه به این که هزینه های لازم جهت خرید وسایل ماکت سازی افزایش یافته است اما بهتر است که کیفیت ماکت ساخته شده را نیز در نظر داشته باشید.

داشتن ابزارهای مناسب برای ساخت ماکت ممکن است همه چیز هنگام ماکت سازی نباشد، اما قطعاً یک الگوی خوب را از یک الگوی عالی جدا می کند. شما نمی خواهید وقت خود را برای پیدا کردن یک جایگزین کمتر از ابزار مناسب از دست بدهید.

با این حال ذکر همه ابزارهای ضروری پست را به خودی خود الزام می کند. برای شروع نگاهی به این موضوع بیندازید.

ماکت حرفه ای معماری را به بهترین شکل بسازید:

با ابزارهای برش با کیفیت بالا ماکت بسازید

برای ساخت ماکت مورد نیاز خود، سعی کنید از ابزارهایی برای برش و ساخت ماکت خود استفاده کنید که زمان ساخت ماکت را کاهش دهید. بی کیفیت و نامناسب بودن ابزارهای برش، ساخت ماکت را برایتان دشوار می کند و اگر خطایی صورت گیرد اصلاح آن موجب هدر رفتن زمان و هزینه ها می شود.

هنگام ساخت یک ماکت، همیشه باید مقداری از مواد یا مواد دیگر را متناسب با نیازهای خود برش دهید، که باعث می شود این ابزار خاص تا حدودی از بسیاری دیگر مهم باشد.

داشتن لبه تمیز ، سطح دیگری از دقت را افزایش می دهد. ممکن است کاملاً مورد توجه قرار نگیرد، اما به ما اعتماد کنید، نبود آن همیشه محسوس است. دستان خود را با یک مجموعه تیغه قابل تعویض بر روی یک کاتر مفید قرار دهید.

کاتر تیز اغلب خطرناک تر از چاقوی تیز است. یک قیچی تیز نیز در دسترس شما قرار می گیرد، به خصوص هنگامی که نمی خواهید ساعت های زیادی را با یک کاتر برای یک ماکت ساده طراحی کنید.

راهکار های ماکت سازی را به دقت مطالعه کنید:

مواد ماکت خود را با دقت انتخاب کنید

زمانی که می خواهید برای شروع ساخت یک ماکت خرید کنید، مواد و وسایل مورد نیاز ساخت ماکت را باد دقت انتخاب کنید. (اگر ماکت سازی را به عهده تیم ماکت سازان کلوپ معماری می گذارید، بابت این موضوع نگران نباشید. تیم کلوپ معماری از بهترین مواد و مصالح برای ساخت ماکت مورد نیاز مشتریان خود استفاده می کنند.)

اگرچه ممکن است ماکت شما همیشه یک مینیاتور دقیق از یک ساختمان با ابعاد کامل نباشد، اما موادی که برای نمایش آن انتخاب می کنید اهمیت دارند.

اول، شما می خواهید الگوی شما چیزی در مورد پروژه شما بگوید.

مطالب با دقت انتخاب شده، برخلاف الگویی که کاملاً از کاغذ ساخته شده است، به غوطه وری دیگران در آن روایت کمک می کند.

دوم ، شما می خواهید مطمئن شوید که مواد مورد استفاده شما به اندازه کافی آسان است تا بتوانید با آنها کار کنید.

الگو باید مکمل پروژه شما باشد نه اینکه تمام وقت شما را بگیرد.پس برای بهتر شدن روند ماکت سازی به دقت مطالعه کنید.

ماکت سازی با مقوا

در صورت لزوم از دستگاه برش لیزر برای ماکت سازی استفاده کنید

در گذشته نه چندان دور برش ماکت ها بیشتر به وسیله دست صورت می گرفت ، اما امروزه می توان به وسیله دستگاه های مختلف کار برش ماکت های مورد نیاز خود را انجام داد. ماکت هایی که نیازمند نمایش جزییات می باشند بهتر است به وسیله دستگاه برش لیزر انجام شود تا درصد خطا در ساخت ماکت کاهش یابد و بتوان ساخت ماکت را در کم ترین زمان به پایان رساند.

وجود یک ماکت CAD در رایانه غیرمعمول نیست ، اما در شرایطی مانند این غیرمعمول است که درایو ایجاد مجدد کل موارد را به صورت دستی داشته باشید.

در این حالت ، برش لیزری ممکن است یک گزینه مناسب برای ماکت های معماری باشد.

ترفند برش لیزری این است که الگوی مجازی خود را به درستی تنظیم کنید ، به منظور ایجاد برشی بهتر.

احتمالاً شما در مورد مهندسی کمی محدودتر خواهید بود و نکته سوم نیز در اینجا به کار می رود: تا زمانی که نمی خواهید آتش سوزی ایجاد کنید ، ضخامت ماده ای که استفاده می کنید ممکن است محدود باشد و اگر قصد دارید از چوب استفاده کنید ، بنابراین باید برنامه ای برای حذف یا پوشاندن آن لبه های تازه سوخته داشته باشید.

اگر می خواهید چیزی بسیار ارگانیک از یک ماکت سه بعدی تولید کنید ، چاپ سه بعدی احتمالاً راهی است که باید دنبال کنید.

“پادکست شماره 2 : مدل سازی چرا در معماری مهم است؟”

ماکت سازی حرفه ای را یاد بگیرید :

استفاده از ماکت های شماتیک

تفکر فضایی ، حتی برای معماران نیز دشوار است. طراحی نقشه ها ، به ویژه ماکت های انعطاف پذیر که به طور دائمی به هم چسبانده نشده اند ، می توانند به تنهایی ابزار بسیار خوبی در هنگام تلاش برای کشف نحوه ساختن فرم نهایی یا طراحی کلی معماری باشند.

این ماکت ها جذابیت ظاهری بسیار صیقلی را دارند و ساخت آنها خیلی طول نمی کشد.شما با به کارگیری این مطالب ماکت سازی را به بهترین شکل انجام می دهید=.

به روشنایی ماکت خود فکر کنید

اطمینان از اینکه محیط کار شما در ماکت سازی به درستی روشن شده است ، برای جلوگیری از خستگی چشم خود و همچنین امکان دیدن جزئیات در مدل و جلوگیری از اشتباه، ضروری است. ماکت ها همچنین می توانند تصاویر زیبایی تولید کنند، اما تنها در صورت تنظیم روشنایی مناسب.

راهکار های ماکت سازی را به دقت مطالعه کنید:

پس توجه به این نکته که زمان ساخت ماکت در محیطی باشید که نور کافی در آن محیط وجود داشته باشد ، لازم و ضروری است.

اطمینان حاصل کنید که برای ماکت فضای کافی دارید

زمانی که می خواهید ماکت سازی را شروع کنید ابتدا اندازه و متراژ محیطی که قرار است ماکت را آن جا بسازید را نیز در نظر بگیرید.

اگر فضایی که ماکت سازی را در آن انجام می دهید، نسبت به مقیاس ماکتی که می خواهید بسازید، کوچک باشد به راحتی نمی توانید ساخت ماکت را انجام دهید. (برای قرار دادن وسایل ، ابزار و … با مشکل مواجه می شوید.)

اختصاص دادن فضای کافی برای ماکت سازی خود قبل از شروع فرم کاری است که در آینده از آن سپاسگزار خواهید بود. اگر فرد فضای کافی یا سازمان کافی در ماکت سازی نداشته باشد ، ساختن ماکت می تواند خیلی زود بهم ریخته و گیج کننده شود. یک سطل زباله تنظیم کنید ، به عنوان مثال ، برای قراضه باقیمانده ، یا داشتن یک منطقه برش جدا از منطقه جمع آوری ، می تواند تجربه را لذت بخش تر کند و اشتهای شما را از دست ندهد.

ماکت سازی معماری

برای ماکت های معماری از چسب های صحیح را انتخاب کنید

با توجه به افزایش ساخت و سازها (در زمینه چوب و …) و افزایش انواع چسب های مختلف در بازار، بهتر است برای ساخت ماکت های خود از چسب هایی استفاده کنید که استاندارد باشد و هزینه آن نیز متناسب با توان مالی شما باشد. ( تیم ماکت سازان کلوپ معماری هنگام ساخت ماکت هایی که نیازمند چسب هستند، از چسب های با کیفیت استفاده می کنند که مقرون به صرفه نیز می باشد.)

همانطور که قبلاً ذکر شد در ماکت سازی ، همراه با ابزارهای برش ، درست شدن چسبها از مهمترین قسمتهای ساخت الگو ماکت است. هیچ چیز ، هیچ چیز بدتر از این نیست که با ماکتی آماده شوید که با کوچکترین لمس فروپاشی کنید – به جز اینکه ممکن است با ماکت پوشانده شده از قطرات و رشته های چسب نشان داده شود. در اینجا یک لیست جامع وجود دارد که بهترین چسب ها و نوارها را برای انواع مختلف ماکت ها و مواد خلاصه می کند. آن را ذخیره کنید و از آن هوشمندانه استفاده کنید.

در زمان ماکت سازی دستان خود را بشویید

یک منبع در ماکت سازی پیشنهاد می کند هر 30 دقیقه دستان خود را بشویید ، و گرچه این ممکن است برای برخی بیش از حد باشد ، شستن دست ها بیش از حد معمول ممکن است چیز خوبی باشد ، به خصوص هنگام کار با یک ماده سفید. روغن و کثیفی که روی انگشتان شما جمع می شود ممکن است تا زمانی که انگشتان را در فرم کامل خود نبینید.

برای شما آشکار نباشد. در این مرحله ، خیلی دیر خواهد بود. در ماکت معماری دانشجویی تمیزی ماکت شما باعث متمایز شدن ماکت شما نسبت به بقیه ماکت ها میشود.

راهکار های ماکت سازی را به دقت مطالعه کنید :

فرم ماکت را ارسال کنید

فرم همیشه نشان دهنده یک پروژه ساختمانی واقعی است که همیشه دارای یک سایت یا زمینه است. زمینه را فراموش نکنید! داشتن پایه جامد بسیار بهتر از داشتن مدل ماکت سازی است که در هوا شناور باشد. الگوها برای نصب و نهایی سازی یا به قول یکی از منابع ، معادل “قاب عکس” به چیزی نیاز دارند.

اگر برای ساخت ماکت فرم خاصی را در نظر دارید (هنگام سفارش انجام پروژه ساخت ماکت به تیم کلوپ معماری) فرم را برای فرد (افراد و …) ارسال کنید.

مقیاس ماکت را به درستی انتخاب کنید

بهتر است مقیاس ماکت را متناسب با موضوعی که قرار است ماکت آن را بسازید انتخاب کنید.

مقیاس می تواند تغییر دهنده بازی باشد. این نه تنها سطح جزئیات و منطقه قابل مشاهده را تعیین می کند ، بلکه میزان زمانی را که شما صرف ماکت خود می کنید نیز تعیین می کند – و برخلاف تصور عموم ، اندازه کوچکتر همیشه سریعتر نیست. صرف ساعت ها برای بریدن وسایل ریز و ظریف با چاقوی X-Acto امری است که وقتی می توانید یک اندازه بزرگتر انتخاب کرده و از قیچی استفاده کنید ، پشیمان خواهید شد.

ارائه ماکت را انتخاب كنید

اگر امکان دارد اجرای تمامی جزییات و موارد (مربوط به ایده) را هنگام ساخت ماکت، روی ماکت پیاده نکنید و سعی کنید بعضی از موارد را به گونه ای دیگر ارائه دهید (به صورت عکس، نوشته و …)

وقت و هزینه کافی برای درج همه موارد در فرم وجود نخواهد داشت ، بنابراین مطمئن شوید که هدف الگوی شما برای برقراری ارتباط چیست. آیا این اصل پروژه یا مفهوم شما را نشان می دهد یا یک بخش فنی از یک دیوار را نشان می دهد؟ این به شما کمک می کند تا مواد و زمان ، از جمله فقط موارد ضروری را کاهش دهید.

ماکت سازی آسان

در ماکت سازی چیز جدیدی ارائه دهید

سعی کنید هنگام ساخت ماکت با استفاده از ابزارها و تکنیک های مختلف، ایده خود را به شکل بهتری نمایش دهید. ماکت باید به گونه ای طراحی و ساخته شود که نظر ببیننده را به خود جذب کند و او را وادار به بررسی و توجه بیشتر کند.

در بعضی موارد ، ماکت ها تقریباً همان نقشه ها هستند ، اما در یک دنیای ایده آل نباید باشند. این ماکت باید طیف وسیعی از گرافیک را افزایش دهد و سطح دیگری از عمق را نشان دهد که ممکن است گرافیک قادر به برقراری ارتباط نباشد. پروژه خود را با استفاده از ماکت خود یک قدم جلوتر بردارید تا از وقت و منابع خود نهایت استفاده را ببرید.

یک برنامه زمانی ماکت سازی تنظیم کنید

دانشجویان باید به این نکته توجه کنند که برای ساختن ماکت مناسب و مورد نیاز پروژه خود باید زمان کافی داشته باشند. (بهتر است چند روز قبل از تحویل پروژه، کار ساخت ماکت را به عهده تیم ماکت سازی کلوپ معماری قرار دهید و مطمئن باشید این تیم، در اسرع وقت ماکت شما را ساخته و تحویل می دهند.)

قبل از شروع فرم خود ، یک برنامه زمانی بنویسید تا در یک ضرب الاجل شما را در مسیر درست قرار دهد. این برای اطمینان از این است که شما با ماکتی ظاهر می شوید که می تواند به تنهایی ایستاده و در برابر معاینه دیگران مقاومت کند (به عبارت دیگر ، یک فرم کامل شده) اما همچنین به این ترتیب که در نهایت وقت خود را که باید به کارهای دیگر اختصاص دهید، فدا نمی کنید. با جدول زمانی خود واقع بین باشید؛ همانطور که قبلا ذکر شد، هیچ چیز از یک ماکت آماده برای شکست بدتر نیست.

چگونه ماکت سازی را شروع کنیم

با توجه به گران بودن مقوا، کاغذ و … مورد نیاز برای ساخت ماکت، افراد مبتدی بهتر است در مراحل اولیه ماکت سازی از این وسایل گران قیمت برای ساخت ماکت استفاده نکنند.

برای شروع یادگیری ماکت سازی می توانید از وسایل دور ریز در منزل استفاده کنید تا بتوانید ایده های جذاب و زیبایی را پیاده سازی کنید. ماکت سازی در مرحله اول بسیار سخت و دشوار به نظر می رسد. ولی بعد از یادگیری به راحتی و با خیالی آسوذه می توانید اقدام به ساخت ماکت های حرفه ای بکنید.

 برای ماکت سازی مشاوره بخواهید

در صورتی که می خواهید ماکت مورد نیاز پروژه خود را، خودتان در منزل و … ، بسازید و در این زمینه نیاز به مشاوره دارید، ماکت سازان فعال در کلوپ معماری شما را در ساخت هر چه بهتر ماکت یاری می کنند.

دانستن همه چیز در مورد هر ماده و ابزاری که برای طراحی خود نیاز دارید دشوار است ، اگر غیرممکن نباشد. از کمک و مشاوره از دوستان یا متخصصان نترسید. “چیزی به عنوان یک سوال احمقانه وجود ندارد” ، یا به قول معروف این جمله است.

تمرین کنید تا ماکت بهتری بسازید

شروع و انجام هر کاری (ماکت سازی و …) در ابتدا تا حدودی دشوار است و مقداری طول می کشد تا فرد بتواند با راه و روش های انجام آن کار آشنا شود.

با انجام این کارها، شما به راحتی می توانید ساخت ماکت های مورد نیاز پروژه های بعدی خود را به بهترین شکل انجام دهید و سایر افراد را که را که به ساخت ماکت مشغول هستند را نیز یاری کنید.

اشتباه کنید و از تجربه خود بیاموزید. هرچه ماکت های بیشتری ایجاد کنید، بهتر می شوید. نوشتن مشکلاتی که با آنها روبرو شده اید و آنچه برای حل آنها آموخته اید، می تواند منبع با ارزشی برای گذراندن چند ماه در جاده باشد که با مشکل مشابهی در ماکت بعدی خود روبرو شوید. با آموزش ، تسلط می آید.

کلام آخر این که کلوپ معماری، آماده انجام تمامی خدمات اعم از: ساخت ماکت، آموزش نرم افزارهای مورد نیاز معماری، طراحی و … ، مورد نیاز دانشجویان و افراد نیازمند این خدمات می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان
1
چطوری میتونم کمکتون کنم؟؟
کلوپ معماری
سفارش انجام پروژه