دوره رویت استراکچر شامل چه ویژگی هایی است؟ چرا رویت استراکچر

رویت استراکچر

طراحی و مدل­­سازی سازه­ های ساختمانی یکی از اصلی­ ترین چالش ­های مهندسین و دانشجویان رشته­ های معماری و عمران است. اما طراحی و نقشه­ کشی ساختمان به صورت دستی، همواره یکی از مشکلات مهندسین رشته ­های عمران و معماری بوده است. رویت استراکچر، دنیای بزرگی از تکنولوژی است که به کمک مهندسین آمده تا با توانایی آن­ها در ترسیم نقشه و مدل­سازی ساختمان، این فرآیند دشوار را آسان کند. با کمک دوره ­های پروژه محور و اصولی تیم کلوپ معماری و آموزش این نرم افزار، سعی داریم به علاقه­ مندان آن در یادگیری کمک کنیم.

رویت استراکچر را می­توان علاوه ­بر نرم­ افزار محاسبات و تحلیل سازه­ای، یک نرم ­افزار Modeling و Shop Drawing دانست که به شما در تهیه نقشه­ های فولادی، متره برآورد ، نقشه­ های کارگاهی شاپ بتنی و مدل­سازی تمام عناصر ساختمانی کمک می­کند. با انتقال داده نهایی به دیگر نرم­ افزارها مانند روبوت استراکچر آنالیز ، ETABS و Safe می­توان محاسبات و تحلیل سازه­ای را به صورت هوشمند انجام داد.

استراکچر
رویت استراکچر

 

نگاهی به رویت استراکچر

نرم افزار رویت از نظر محتوایی به چهار بخش تقسیم شده است:

 1. رویت معماری
 2. رویت برق
 3. رویت تأسیسات
 4. رویت سازه یا رویت استراکچر

با این حساب رویت استراکچر یا رویت سازه برای مهندسین عمران طراحی شده تا در ترسیم و طراحی ساختمان از آن کمک بگیرند. نرم افزار رویت با تکنولوژی BIM به مهندسین کمک می­کند تا با کمترین خطا و با دقت بالا، پروژه ای طراحی شود تا در روند پیاده سازی آن کامل و مستحکم باشد. با آموزش رویت سازه و یادگیری آن می­ توانید با کاربردهای آن به خوبی آشنا شوید و براساس تحلیل داده­ های آماری، سازه­ای پایدار در برابر بلایای طبیعی ساخت. آموزش رویت سازه این اطمینان را به مهندسین می­دهد تا در طراحی و مدل سازی بسیار حرفه­ ای و مطمئن جلو بروند.

معرفی رویت استراکچر

رویت استراکچر راه حلی از طرف Autodesk BIM برای شرکت‌های ساخت و ساز و همین طور مهندسان سازه بود. Revit Structure یک مجموعه از ویژگی‌ های پربار و پرکاربرد است که به افراد متخصص کمک می‌کند تا پروسه‌های طراحی را در محیط‌ نرم افزار‌ BIM طراحی کنند.

شاید برایتان سوال شده باشد که چرا باید از رویت استراکچر استفاده کنیم؟ یکی از ویژگی‌های نرم افزار، بهبود ارتباطات است. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید هماهنگی‌های چند رشته‌ای از سند‌های طراحی سازه را بهبود ببخشید. از طرفی این نرم افزار به شما کمک می‌کند تا اشتباهات احتمالی خود را به حداقل برسانید.

ویژگی‌های رویت استراکچر

نرم افزار رویت استراکچر شامل چند مورد از اجزای سازنده پارامتریک می‌شود. این اجزای سازنده باعث افزایش سرعت و راندمان کار می‌شود. از طرفی با استفاده از این نرم افزار می‌توانید چند کاربره روی طرح خود کار کنید. در نتیجه این نرم افزار برای کار‌های گروهی بسیار مناسب است.

بازار کار رویت استراکچر در ایران

درآمد بالا یکی از اصلی­ترین بحث ­های هر شغلی است که شامل حال مهندسان و دانشجویان عمران نیز می­ شود. آگاهی از بازار کار رویت استراکچر برای این گروه از مهندسین از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه سعی خواهیم کرد تا اطلاعات کافی در مورد بازار کار این نرم افزار را به شما بدهیم.

برای مدت طولانی ­ای فرآیند ترسیم نقشه و مدل‌سازی ساختمان در شرکت­های ایرانی به صورت سنتی و دستی انجام می­شد. با مرور زمان نرم­ افزارهایی به کمک مهندسین آمد تا به طور مجزا هر یک از فرآیندهای ترسیم و مدل­سازی را در یک برنامه پیاده کنند. برای مثال نیاز بود با کمک نرم ­افزار مدل­سازی ، حجم و مدل­سازی کلی صورت بگیرد و با نرم ­افزارهای ترسیمی، آنالیز و تحلیل سازه انجام پذیرد. کار نهایی در نرم افزارهایی انجام می­شد که نقشه­ های دو بعدی و سه بعدی مستقلی طراحی می ­کردند.

همانطور که مطالعه کردید فرآیند طراحی و ترسیم ساختمان بسیار طولانی و وقت­گیر بود. اما با روی کار آمدن تکنولوژی BIM، عملکرد شرکت­های ایرانی نیز با تغییر و تحول بزرگی رو به رو شد.

مانند هر مسئله­ ی تازه ­ای، پذیرفتن رویت استراکچر هم با مشکل مواجه بود. اما با گذشت زمان و بررسی جزئی این نرم ­افزار، دقت و عملکرد آن برای مهندسان قابل پذیرش شد. رویت استراکچر در شهرهای بزرگ و توسعه یافته ایران، کارایی بیشتری داشته و مهندسین توانسته ­اند با کمک تکنولوژی BIM و تیم رویت ­کار، فرصت­های شغلی زیادی ایجاد کنند. در کشور ما رویت­ کاران حرفه ­ای نسبت به متخصصین دیگر نرم افزارها کمتر می­ باشد، بنابراین به دلیل تقاضای بالا، درآمد یک رویت ­کار بیشتر از درآمد افراد مسلط به نرم­ افزارهای دیگر است. لذا اگر شما هم دانشجوی رشته­ های عمران و معماری هستید از همین الان به آموزش رویت استراکچر بپردازید. تیم کلوپ معماری در تلاش است تا شما را در یادگیری و بررسی رویت کمک کند. شما می­توانید با دانلود رایگان آموزش رویت استراکچر و اعتماد به ما، با آموزش پروژه محور همراه باشید. آموزش رویت عمران به دانشجویان معمار یکی از اهداف بزرگ تیم ما است.

پک­ های آموزشی رویت استراکچر در سایت کلوپ معماری ، با هدف پروژه محور بودن، شما دانشجویان و مهندسین عزیز را در یادگیری گام به گام و اصولی این نرم افزار همراهی می­ کند. با یادگیری و فهم درست مطالب قادر به جذب مشتری و شرکت­های مهندسی بزرگ خواهید بود. کسب تجربه در این راه به دانشجویان معمار و عمران کمک می­کند در بازار کار رویت استراکچر موفق باشند و درآمدزایی را شروع کنند.

پک آموزش رویت استراکچر
آموزش برنامه استراکچر

پروژه محور بودن در Revit structure

آموزش و تدریس اصولی قوانین رویت موجب می­ شود تا مهندسین در این زمینه به صورت اصولی و دقیق آموزش ببینند. با آموزش رویت استراکچر پروژه محور در سایت کلوپ معماری می­توانید با خیالی آسوده پیش بروید و قوانین طراحی و مدل­سازی ساختمان را بر اساس استانداردها پیاده سازی کنید.

اگر دانشجو یا مهندس عمران در زمینه یادگیری نرم­افزار رویت با مشکل رو به رو شود به این دلیل است که یا دوره­های آموزش، جامع و کامل نبوده ­اند یا نقطه امن و شروع کار در مسیر آموزش را نمی­ دانسته و یا در مسیر پیاده کردن پروژه با نبود اعتماد به ­نفس مواجه بوده است.

تیم ما در تلاش است با آموزش رویت استراکچر پروژه محور به شما در مسیر یادگیری رویت کمک کند تا تمامی چالش ­ها را بررسی کنید و کیفیت کار را بالا ببرید. دوره ­های آموزشی رویت در سایت کلوپ معماری با هدف تدریس اصولی و گام به گام، همراه با آموزش تکنیک ­های جدید در این برنامه، به شما در یادگیری کمک خواهد کرد.

یکی از تردیدهای مهندسین در یادگیری رویت استراکچر، طولانی بودن فرآیند یادگیری است. در صورتیکه تیم کلوپ معماری در تلاش بوده است این مسیر را برای شما بسیار آسان و کوتاه مدت کند. دوره ­های آموزش پروژه محور رویت باعث می­شود مهندسین و دانشجویان با اطمینان خاطر با تیم آموزشی پیش بروند و در نهایت با طراحی­ های خارق ­العاده پروژه ­های بزرگی بنا کنند.

آموزش رویت سازه و کمک به مهندسین عمران

این نرم­ افزار پیشرفته به مهندسین عمران در بررسی داده ها و تحلیل­های آماری، طراحی و مدل­سازی ساختمان کمک می­ کند تا به درآمدزایی برسند. برخی از مطالب تدریس شده در دوره­های آموزشی رویت استراکچر شامل موارد زیر است:

 1. افزودن Grid به طرح
 2. افزودن Footing تدریجی و پلکانی
 3. افزودن خانواده Footing پلکانی
 4. ترسیم دیوار و Footing محافظ
 5. رسم دال­های فوندانسیون
 6. نحوه اتصال ستون­ها به فولاد
 7. ایجاد فرورفتگی دال
 8. ترسیم Deck اختصاصی
 9. طراحی میل­گرد و افزودن مفصل میل­گرد
 10. تنظیمات نمایش و پیکربندی داده ­ها

تدریس تیترهای نام برده شده تنها بخشی از دروس آموزش رویت عمران تیم کلوپ معماری است. در بسته­ های آموزشی رویت در تلاش بوده ­ایم با تدریس گام به گام و پروژه محور، دانشجویان و علاقه ­مندان به این برنامه را همراهی کنیم. برای استفاده از بسته ­های آموزشی این گروه با دانلود رایگان آموزش رویت استراکچر ، می­ توانید در ترسیم و طراحی نقشه ­های مهندسی مهارت کسب کنید.

دوره های آموزش رویت کلوپ معماری

رویت استراکچر برای مهندسین عمران فرصت شغلی مناسبی فراهم آورده تا پس از گذراندن دوره ­های آموزش رویت، مهارت کسب کرده و در شرکت­ های مهندسی، طراحی و مدل­سازی ساختمان انجام بدهند. تیم کلوپ معماری به علاقه ­مندان دوره­ های آموزشی رویت این اطمینان را می­ دهد تا در فرآیند یادگیری نهایت کمک را به عمل آورده و در این مسیر شما را همراهی کند.

برای دانلود رویت ، با کلیک روی لینک با ما همراه باشید. سپاس از وقتی که برای مطالعه گذاشتید.

 کار با رویت استراکچر :

بازار کار به معنای وجود کار و فعالیت در یک زمینه می باشد . افراد با داشتن مهارت در یک زمینه خاص وارد بازار کار می شوند و در آن زمینه به کار و فعالیت می پردازند و از این راه برای خود کسب درآمد می کنند .

امروزه با پیشرفت علم و دانش ، افزایش ساخت و ساز ساختمان ها و … ، نیاز به نرم افزار های مختلفی برای طراحی نمای داخلی و خارجی نیز افزایش یافته است . نرم افزارهایی چون اتوکد ، تردی مکس و … برای طراحی های دو بعدی و سه بعدی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد . نرم افزارهایی چون رویت استراکچر ، برای مدل سازی و شبیه سازی ساختمان ساخته شد و برای استفاده کاربران وارد بازار شد .

رویت استراکچر ، یکی از مباحث مهم در نرم افزار رویت می باشد و برای مدل سازی اطلاعات ساختمان ( BIM) به کار می رود . رویت استراکچر ، مجموعه ای از اجزای پارامتریک است که فرایند طراحی اولیه را افزایش می دهد و به کاربران اجازه می دهد که به مدل های پیچیده دسترسی پیدا کنند .  کاربرد های رویت استراکچر به شرح زیر است :

 •  از رویت استراکچر ، برای بهبود هماهنگی چند رشته ای از اسناد طراحی سازه استفاده می باشد .
 •  رویت استراکچر موجب همکاری بین مهندسان سازه و معماران و … می شود .

 

نرم افزار رویت استراکچر

 

آموزش رویت استراکچر

در آموزش رویت استراکچر به موارد زیر می پردازند :

 1.  ابتدا با آموزش مقدماتی سازه ، افراد را با محیط رویت استراکچر آشنا می کنند .
 2.  در مرحله بعد نحوه میلگرد گذاری را به طور کامل آموزش می دهند . ( این مرحله اگر به صورت پروژه محور آموزش داده شود بسیار بهتر است . )
 3. مرحله سوم برای آموزش کامل فاز 2 بتنی صورت می گیرد .
 4.  مرحله چهارم برای آموزش کامل فاز 2 فلزی چند طبقه و متره برآورد ( به صورت مقدماتی ) انجام می شود .
 5.  برای آموزش کامل فاز 2 فلزی چند طبقه و متره برآورد ( به صورت حرفه ای ) می باشد .
 6.  آموزش ساخت فامیلی به صورت فرمول نویسی و پارامتریک .
 7. ساخت عناصر مختلفی چون : تیر ، ستون ، خرپاها ، پیچ و مهره ، بادبند ، نعل درگاه و …
 8.  آموزش تحلیل سازه ( بارهای مرده ، بارهای زنده و … )
 9.  آموزش آنالیز نور
 10.  آموزش به دست آوردن تداخلات
 11.  آموزش متره برآورد به صورت تخصصی و …

رویت استراکچر از کاربردی ترین نرم افزار های معماری محسوب میشود و پس یادگیری این نرم افزار بسیاری از طراحی مدل های ساختمانی به راحتی انجام پذیر میشود .

دانشجویان , فارغ التحصیلان و مهندسان عمران می توانند کار طراحی و مدسازی اطلاعات ساختمانی را با دست انجام دهند ، اما این کار هم هزینه بر دار است و هم زمان بر و در طراحی انجام شده امکان خطا و اشتباه زیاد است و اصلاح آن نیز به زمان و هزینه بیشتری نیاز دارد . اما امروزه با توجه به ساخت نرم افزار های مختلف در زمینه معماری و عمران   و … افراد می توانند از نرم افزارهایی چون رویت استراکچر برای این کار استفاده کنند .

طراحی انجام شده به وسیله رویت استراکچر می تواند در زمان کوتاه ، با کم ترین هزینه و بدون خطا و اشتباه صورت گیرد .

 

آموزش رویت استراکچر

 

دانشجویان و مهندسان برای آموزش رویت استراکچر می توانند به آموزشگاه های مختلف مراجعه کنند و با ثبت نام در دوره های آموزش رویت استراکچر ، این نرم افزار را به راحتی یاد بگیرند . آموزش رویت استراکچر به صورت حضوری در آموزشگاه ها صورت می گیرد و افراد با پرداخت شهریه می توانند در کلاس های آموزش رویت استراکچر شرکت کنند و رویت استراکچر را به طور کامل آموزش ببینند . آموزش رویت استراکچر باید به گونه ای باشد که از صفر تا صد رویت استراکچر آموزش داده شود . امروزه آموزشگاه های زیادی برای آموزش رویت استراکچر وجود دارد ، اما باید به آموزشگاه هایی برای آموزش رویت استراکچر مراجعه کنند که معتبر باشند و هزینه زیادی برای آموزش از افراد دریافت نکنند.

آموزش رویت استراکچر به صورت غیر حضوری و اینترنتی توسط اساتید و افراد ماهر در زمینه طراحی استراکچر ، نیز امکان پذیر است . در این نوع آموزش رویت استراکچر ( غیر حضوری ) اساتید بنا به دلایل مختلف نمی توانند به آموزشگاه ها برای تدریس رویت استراکچر مراجعه کنند و به همین دلیل در منزل به آموزش طراحی رویت استراکچر می پردازند .

هزینه آموزش رویت استراکچر در آموزشگاه ها بیشتر است از هزینه آموزش رویت استراکچر به صورت غیر حضوری و اینترنتی .

برای آموزش رویت استراکچر پکیج های آموزشی نیز در بازار وجود دارند . افرادی که به آموزش رویت استراکچر نیاز دارند اما قادر به رفتن به آموزشگاه نیستند ، می توانند این پکیج ها را خریداری کنند و از آن برای آموزش رویت استراکچر در منزل و محل کار استفاده کنند .

آموزش رویت استراکچر به دو صورت آموزش رویت استراکچر مبتدی و آموزش رویت استراکچر پیشرفته انجام می شود . دانشجویان و افرادی که نیاز آن چنانی به رویت استراکچر ندارند ، آموزش رویت استراکچرمبتدی برای آن ها کافی است . اما مهندسان و طراحان که به صورت مداوم با کار مدل سازی ساختمان سر و کار دارند باید به دنبال آموزش پیشرفته رویت استراکچر باشند . افراد با آموزش کامل رویت استراکچر و شرکت در آزمون های پایانی می توانند مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای دریافت کنند و با در دست داشتن مدرک می توانند از بانک ها وام خود اشتغالی دریافت کنند و وارد بازار کار رویت استراکچر شوند و افراد ماهر در این زمینه را نیز به کار و فعالیت در زمینه رویت استراکچر دعوت کنند .

کسانی که می خواهند در زمینه رویت استراکچر در سایر کشورهای دیگر وارد بازار کار شوند ، باید مدرک بین المللی رویت استراکچر دریافت کنند . رویت استراکچر در ایران و در سایر کشورهای دیگر از بازار کار خوبی برخوردار است .

برای ورود به بازار کار در زمینه رویت استراکچر ، افراد می توانند با بالا بردن مهارت در زمینه رویت استراکچر به شرکت ها و دفاتر مختلف طراحی رویت استراکچر مراجعه کنند و در آن جا به کار طراحی رویت استراکچر بپردازند و از این راه کسب درآمد کنند .

دکمه بازگشت به بالا