رویت استراکچر

طراحی و مدل­­سازی سازه­ های ساختمانی یکی از اصلی­ترین چالش ­های مهندسین و دانشجویان رشته­ های معماری و عمران است. اما طراحی و نقشه­ کشی ساختمان به صورت دستی، همواره یکی از مشکلات مهندسین رشته ­های عمران و معماری بوده است. رویت استراکچر، دنیای بزرگی از تکنولوژی است که به کمک مهندسین آمده تا با توانایی آن­ها در ترسیم نقشه و مدل­سازی ساختمان، این فرآیند دشوار را آسان کند. با کمک دوره ­های پروژه محور و اصولی تیم کلوپ معماری و آموزش این نرم افزار، سعی داریم به علاقه­ مندان آن در یادگیری کمک کنیم.

رویت استراکچر را می­توان علاوه ­بر نرم­ افزار محاسبات و تحلیل سازه­ای، یک نرم ­افزار Modeling و Shop Drawing دانست که به شما در تهیه نقشه­ های فولادی، متره برآورد ، نقشه­ های کارگاهی شاپ بتنی و مدل­سازی تمام عناصر ساختمانی کمک می­کند. با انتقال داده نهایی به دیگر نرم­ افزارها مانند روبوت استراکچر آنالیز ، ETABS و Safe می­توان محاسبات و تحلیل سازه­ای را به صورت هوشمند انجام داد.

استراکچر

رویت استراکچر

نگاهی به رویت استراکچر

نرم افزار رویت از نظر محتوایی به چهار بخش تقسیم شده است:

 1. رویت معماری
 2. رویت برق
 3. رویت تأسیسات
 4. رویت سازه یا رویت استراکچر

با این حساب رویت استراکچر یا رویت سازه برای مهندسین عمران طراحی شده تا در ترسیم و طراحی ساختمان از آن کمک بگیرند. نرم افزار رویت با تکنولوژی BIM به مهندسین کمک می­کند تا با کمترین خطا و با دقت بالا، پروژه ای طراحی شود تا در روند پیاده سازی آن کامل و مستحکم باشد. با آموزش رویت سازه و یادگیری آن می­ توانید با کاربردهای آن به خوبی آشنا شوید و براساس تحلیل داده­ های آماری، سازه­ای پایدار در برابر بلایای طبیعی ساخت. آموزش رویت سازه این اطمینان را به مهندسین می­دهد تا در طراحی و مدل سازی بسیار حرفه­ ای و مطمئن جلو بروند.

معرفی رویت استراکچر

رویت استراکچر راه حلی از طرف Autodesk BIM برای شرکت‌های ساخت و ساز و همین طور مهندسان سازه بود. Revit Structure یک مجموعه از ویژگی‌ های پربار و پرکاربرد است که به افراد متخصص کمک می‌کند تا پروسه‌های طراحی را در محیط‌ نرم افزار‌ BIM طراحی کنند.

شاید برایتان سوال شده باشد که چرا باید از رویت استراکچر استفاده کنیم؟ یکی از ویژگی‌های نرم افزار، بهبود ارتباطات است. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید هماهنگی‌های چند رشته‌ای از سند‌های طراحی سازه را بهبود ببخشید. از طرفی این نرم افزار به شما کمک می‌کند تا اشتباهات احتمالی خود را به حداقل برسانید.

ویژگی‌های رویت استراکچر

نرم افزار رویت استراکچر شامل چند مورد از اجزای سازنده پارامتریک می‌شود. این اجزای سازنده باعث افزایش سرعت و راندمان کار می‌شود. از طرفی با استفاده از این نرم افزار می‌توانید چند کاربره روی طرح خود کار کنید. در نتیجه این نرم افزار برای کار‌های گروهی بسیار مناسب است.

بازار کار رویت استراکچر در ایران

درآمد بالا یکی از اصلی­ترین بحث ­های هر شغلی است که شامل حال مهندسان و دانشجویان عمران نیز می­ شود. آگاهی از بازار کار رویت استراکچر برای این گروه از مهندسین از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه سعی خواهیم کرد تا اطلاعات کافی در مورد بازار کار این نرم افزار را به شما بدهیم.

برای مدت طولانی ­ای فرآیند ترسیم نقشه و مدل‌سازی ساختمان در شرکت­های ایرانی به صورت سنتی و دستی انجام می­شد. با مرور زمان نرم­ افزارهایی به کمک مهندسین آمد تا به طور مجزا هر یک از فرآیندهای ترسیم و مدل­سازی را در یک برنامه پیاده کنند. برای مثال نیاز بود با کمک نرم ­افزار مدل­سازی ، حجم و مدل­سازی کلی صورت بگیرد و با نرم ­افزارهای ترسیمی، آنالیز و تحلیل سازه انجام پذیرد. کار نهایی در نرم افزارهایی انجام می­شد که نقشه­ های دو بعدی و سه بعدی مستقلی طراحی می ­کردند.

همانطور که مطالعه کردید فرآیند طراحی و ترسیم ساختمان بسیار طولانی و وقت­گیر بود. اما با روی کار آمدن تکنولوژی BIM، عملکرد شرکت­های ایرانی نیز با تغییر و تحول بزرگی رو به رو شد.

مانند هر مسئله­ ی تازه ­ای، پذیرفتن رویت استراکچر هم با مشکل مواجه بود. اما با گذشت زمان و بررسی جزئی این نرم ­افزار، دقت و عملکرد آن برای مهندسان قابل پذیرش شد. رویت استراکچر در شهرهای بزرگ و توسعه یافته ایران، کارایی بیشتری داشته و مهندسین توانسته ­اند با کمک تکنولوژی BIM و تیم رویت ­کار، فرصت­های شغلی زیادی ایجاد کنند. در کشور ما رویت­ کاران حرفه ­ای نسبت به متخصصین دیگر نرم افزارها کمتر می­ باشد، بنابراین به دلیل تقاضای بالا، درآمد یک رویت ­کار بیشتر از درآمد افراد مسلط به نرم­ افزارهای دیگر است. لذا اگر شما هم دانشجوی رشته­ های عمران و معماری هستید از همین الان به آموزش رویت استراکچر بپردازید. تیم کلوپ معماری در تلاش است تا شما را در یادگیری و بررسی رویت کمک کند. شما می­توانید با دانلود رایگان آموزش رویت استراکچر و اعتماد به ما، با آموزش پروژه محور همراه باشید. آموزش رویت عمران به دانشجویان معمار یکی از اهداف بزرگ تیم ما است.

پک­ های آموزشی رویت استراکچر در سایت کلوپ معماری ، با هدف پروژه محور بودن، شما دانشجویان و مهندسین عزیز را در یادگیری گام به گام و اصولی این نرم افزار همراهی می­ کند. با یادگیری و فهم درست مطالب قادر به جذب مشتری و شرکت­های مهندسی بزرگ خواهید بود. کسب تجربه در این راه به دانشجویان معمار و عمران کمک می­کند در بازار کار رویت استراکچر موفق باشند و درآمدزایی را شروع کنند.

پک آموزش رویت استراکچر

آموزش برنامه استراکچر

پروژه محور بودن در Revit structure

آموزش و تدریس اصولی قوانین رویت موجب می­ شود تا مهندسین در این زمینه به صورت اصولی و دقیق آموزش ببینند. با آموزش رویت استراکچر پروژه محور در سایت کلوپ معماری می­توانید با خیالی آسوده پیش بروید و قوانین طراحی و مدل­سازی ساختمان را بر اساس استانداردها پیاده سازی کنید.

اگر دانشجو یا مهندس عمران در زمینه یادگیری نرم­افزار رویت با مشکل رو به رو شود به این دلیل است که یا دوره­های آموزش، جامع و کامل نبوده ­اند یا نقطه امن و شروع کار در مسیر آموزش را نمی­ دانسته و یا در مسیر پیاده کردن پروژه با نبود اعتماد به ­نفس مواجه بوده است.

تیم ما در تلاش است با آموزش رویت استراکچر پروژه محور به شما در مسیر یادگیری رویت کمک کند تا تمامی چالش ­ها را بررسی کنید و کیفیت کار را بالا ببرید. دوره ­های آموزشی رویت در سایت کلوپ معماری با هدف تدریس اصولی و گام به گام، همراه با آموزش تکنیک ­های جدید در این برنامه، به شما در یادگیری کمک خواهد کرد.

یکی از تردیدهای مهندسین در یادگیری رویت استراکچر، طولانی بودن فرآیند یادگیری است. در صورتیکه تیم کلوپ معماری در تلاش بوده است این مسیر را برای شما بسیار آسان و کوتاه مدت کند. دوره ­های آموزش پروژه محور رویت باعث می­شود مهندسین و دانشجویان با اطمینان خاطر با تیم آموزشی پیش بروند و در نهایت با طراحی­ های خارق ­العاده پروژه ­های بزرگی بنا کنند.

آموزش رویت سازه و کمک به مهندسین عمران

این نرم­ افزار پیشرفته به مهندسین عمران در بررسی داده ها و تحلیل­های آماری، طراحی و مدل­سازی ساختمان کمک می­ کند تا به درآمدزایی برسند. برخی از مطالب تدریس شده در دوره­های آموزشی رویت استراکچر شامل موارد زیر است:

 1. افزودن Grid به طرح
 2. افزودن Footing تدریجی و پلکانی
 3. افزودن خانواده Footing پلکانی
 4. ترسیم دیوار و Footing محافظ
 5. رسم دال­های فوندانسیون
 6. نحوه اتصال ستون­ها به فولاد
 7. ایجاد فرورفتگی دال
 8. ترسیم Deck اختصاصی
 9. طراحی میل­گرد و افزودن مفصل میل­گرد
 10. تنظیمات نمایش و پیکربندی داده ­ها

تدریس تیترهای نام برده شده تنها بخشی از دروس آموزش رویت عمران تیم کلوپ معماری است. در بسته­ های آموزشی رویت در تلاش بوده ­ایم با تدریس گام به گام و پروژه محور، دانشجویان و علاقه ­مندان به این برنامه را همراهی کنیم. برای استفاده از بسته ­های آموزشی این گروه با دانلود رایگان آموزش رویت استراکچر ، می­ توانید در ترسیم و طراحی نقشه ­های مهندسی مهارت کسب کنید.

دوره های آموزش رویت کلوپ معماری

رویت استراکچر برای مهندسین عمران فرصت شغلی مناسبی فراهم آورده تا پس از گذراندن دوره ­های آموزش رویت، مهارت کسب کرده و در شرکت­ های مهندسی، طراحی و مدل­سازی ساختمان انجام بدهند. تیم کلوپ معماری به علاقه ­مندان دوره­ های آموزشی رویت این اطمینان را می­ دهد تا در فرآیند یادگیری نهایت کمک را به عمل آورده و در این مسیر شما را همراهی کند.

برای دانلود رویت ، با کلیک روی لینک با ما همراه باشید. سپاس از وقتی که برای مطالعه گذاشتید.