انجام پروژه تری دی مکس “3Ds Max” در کوتاه ترین زمان

انجام پروژه تری دی مکس

تری‌ دی‌ مکس نرم‌افزاری در حوزه مدلینگ، انیمیشن و رندر است که در طراحی ویژوال و بازی استفاده می شود. این برنامه که توسط کمپانی آمریکایی اتودستک به بازار ارائه شده است از جمله محصولات نرم افزاری سرگرمی و رسانه ای است.

همچنین بخشی از مجموعه معماری، مهندسی و سازندگی است و به عنوان ابزاری برای طراحی محصول و ساخت و انجام پروژه معماری مورد استفاده است.

انجام پروژه تری ‌دی ‌مکس توسط هنرمندان حوزه انیمیشن و فعالین صنعت تلویزیون و فیلم و توسعه‌دهنده‌های بازی و طراحان بازی‌های واقعیت مجازی استفاده می‌شود.

از این برنامه برای طراحی نما ساختمان و طراحی کابینت، زیرساخت و پلانینگ برای توسعه‌ی محصول و ساخت استفاده می شود.

علاوه بر آن تری دی مکس به شما در ساخت دنیاهای بزرگ بازی و تولید کاراکترهای پر از جزئیات کمک می‌کند و همچنین با استفاده از آن میتوانید محیط‌های ساختما‌ن‌‌ها را شخصی‌سازی کنید.

این نرم‌افزار به شما اجازه شبیه سازی خواص فیزیکی مایعات مانند آب، روغن و مواد مذاب را میدهد.

همچنین تری ‌دی ‌مکس امکاناتی دارد که کاربران با آن می‌توانند اقدام به ساخت، اصلاح یا به اشتراک‌گذاری کنند.

این نرم‌افزار قابلیت رندر گیری هم دارد. چیزهایی مثل شبیه‌سازی تنظیمات دوربین واقعی.

از دیگر خدمات تری دی مکس کتابخانه‌ای است که به کاربران اجازه می‌دهد به آسانی برای محتوای سه‌بعدی جستجو کنند.

تری ‌دی‌ مکس همچنین ویژگی‌هایی دارد که برای مدلینگ سه‌بعدی، بافت و افکت‌ها مناسب می‌باشد.

با استفاده از این نرم افزار کاربران می‌توانند اشکال هندسی را به روش‌های متفاوتی درست کنند و سطوح اعمال کنند و مدل کنند.

افرادی که به آموزش نرم افزار تری دی مکس نیاز دارند، می توانند با مراجعه به تیم کلوپ معماری، در کلاس های حضوری و غیر حضوری آموزش تری دی مکس شرکت کنند.

کلاس های حضوری و غیر حضوری آموزش تری دی مکس برگزار شده توسط تیم کلوپ معماری، در دو سطح آموزش تری دی مکس مقدماتی و آموزش تری دی مکس پیشرفته برگزار می شود.

افراد پس از اتمام دوره های آموزشی حضوری و آنلاین تری دی مکس به راحتی می توانند در آزمون پایانی شرکت کنند و با کسب نمره قبولی، از تیم کلوپ معماری، مدرک معتبر دریافت کنند.

هنرجویان با در دست داشتن این مدرک از بانک ها می توانند وام خود اشتغالی دریافت کنند.

تیم آموزشی کلوپ معماری، کلاس های حضوری و غیر حضوری آموزش تری دی مکس، را به صورت خصوصی نیز برگزار می کنند.

هزینه شرکت در دوره های آنلاین آموزش نرم افزار تری دی مکس، نسبت به هزینه شرکت در دوره های حضوری آموزش نرم افزار تری دی مکس، کم تر است.

افراد برای یادگیری و آموزش نرم افزار تری دی مکس به صورت غیر حضوری ، نیاز ندارند به آموزشگاه مراجعه کنند و در منزل و محل کار می توانند به راحتی نرم افزار تری دی مکس را توسط مدرسان با تجربه تیم کلوپ معماری آموزش ببینند.

پروژه رندر تری دی مکس

طراحی های انجام شده به وسیله نرم افزار تری دی مکس بسیار به واقعیت نزدیک است.

نرم افزار تری دی مکس دارای قابلیت های زیادی می باشد که باعث می شود، طراحان و مهندسان طراحی های سه بعدی مورد نیاز خود را در کوتاه ترین زمان، با کم ترین هزینه و بدون خطا انجام دهند.

در زیر به برخی از قابلیت های نرم افزار تری دی مکس اشاره می کنیم:

یکی از قابلیت های نرم افزار تری دی مکس ، رندر گیری می باشد . رندر گیری به معنی تهیه خروجی از یک کار می باشد .

برنامه تری‌ دی‌ مکس علاوه بر قابلیت رندر گیری امکان پیش‌ نمایش رندر را نیز دارد. که این قابلیت به شما در انجام پروژه تری دی مکس کمک می کند.

شما میتوانید برای مشاهده تاثیرات تغییرات نور و مواد در یک صحنه گزینه ActiveShade Mode از داخل نرم‌افزار را فعال کنید.

وقتی شما نورپردازی و مواد صحنه‌ی خود را تغییر می‌دهید، پنجره‌ای تغییرات را نشان می‌دهد و رندر را آپدیت می‌کند.

پروژه تری دی مکس
خدمات تری دی مکس

دیگر ویژگی تری‌ دی‌ مکس گردش کاری آن است که به کاربران اجازه می‌دهد صحنه‌ها را بازگردانی کنند تا نورپردازی، مواد و اشیا تغییر کنند و با پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های رندر مطابقت یابند.

به همین دلیل اعمال ویژگی‌های رندر بسیاری ممکن می شود. چیزهایی مثل مواد و محیط فیزیکی تازه و تنظیمات دقیق.

همچنین تغییر نورپردازی و مواد و اشیا بین موتورهای رندر به راحتی و با انعطاف انجام می‌شود و این گزینه وجود دارد که فقط آن‌هایی را که لازم دارند تغییر دهند.

تری‌ دی‌ مکس دارای ابزاریست که Material Editor نام دارد و به کاربران اجازه درست کردن و ویرایش کردن مواد و نقشه در صحنه هایشان را میدهد.

همچنین می‌توانند بافت‌های خلاقانه‌ای مانند ترک، بازتاب و افکت‌های دیگری را به مواد اشیای خود اضافه کنند.

جذابیت های انجام پروژه تری دی مکس

این نرم‌افزار انیمیشن سه‌بعدی، مدلینگ و رندر ارائه می‌دهد و به شما امکان تمرکز بر روی بخش خلاقانه‌ی پروژه‌ها به جای بخش فنی و چالش‌های کار را میدهد.

نرم افزار تری دی مکس قابلیت‌های قدرتمند و با استفاده‌ی راحت در دسترس کاربران قرار می‌دهد که در خلق نمونه کار تری دی مکس باکیفیت کمک می‌کند.

میتوانید برای انجام پروژه تری دی مکس و انجام پروژه معماری، کار‌های خود را به تیم ما کلوپ معماری بسپارید.

تری دی مکس طرح‌ بندی‌های بخش‌ بندی‌ شده دارد که روند پیکربندی و جابجایی بین رابط‌ها را سهل تر نموده است.

کیفیت تصویری و کارایی این برنامه را می‌توان با هسته‌های گرافیکی سرعت بخشید که باعث راحت‌تر شدن کار کردن با داده‌هایی با حجم بالا ، سریع‌تر شدن تکرارها و گرفتن تصمیمات خلاقانه‌ی بهتری شود.

با جعبه‌ابزار کاملی که تری دی مکس از مدلینگ سه‌بعدی در اختیار شما قرار میدهد، امکان مجسمه‌سازی آزادانه و نقاشی بافت‌ها را به همراه رابط کاربری بسیار زیبایی وجود دارد. و این مسئله به تکثیر اشیا به صورت پارامتری کمک می‌کند.

در جلسه‌ی رندر آن که تکرارهای موثرتری دارد به محض ایجاد تغییرات در نورپردازی، دوربین و اشکال هندسی و مواد آپدیت می‌شود.

یک سری از ویژگی‌های اصلی نرم افزار تری دی مکس کار شما را به عنوان یک معمار برای انجام پروژه تری دی مکس بی‌نهایت آسان می‌کند.

با آموزش تری ‌دی‌ مکس میتوانید درباره‌ی این امکانات و ویژگی‌ها و استفاده‌های آن‌ها بیاموزید.

در هر ویدیوی انیمیشنی چه به صورت فیلم باشد و چه به شکل بازی، یکی از دشواری های اصلی معماران و توسعه دهندگان بازی ها به وجود آوردن شخصیت های قابل باور در بازی و انیمیشن است.

این مهم است، چرا که تا زمانی که مخاطبان یا کاربران با شخصیت های هر بازی ارتباط برقرار نکنند، هیچوقت امکان موفقیت آن انیمیشن یا بازی بین گیمرها و بینندگان وجود ندارد.

در ساخت هر انیمیشن همذات‌پنداری با کاراکترها مهم است و تری‌ دی ‌مکس این اتفاق را آسان کرده است.

کار تری دی مکس در منزل

امروزه با توجه به رشد جمعیت و افزایش استفاده افراد از اینترنت و فضاهای مجازی، بسیاری از کارها و خدمات نیز به صورت مجازی و غیر حضوری انجام می شود. کلوپ معماری آماده ارائه خدمات مختلف از جمله، طراحی تری دی مکس، آموزش نرم افزار تری دی مکس و … به هنرجویان و تمامی افراد نیازمند این نرم افزار می باشند.

یکی از جذاب ترین کار هایی که میتوان بدون هزینه و سرمایه هنگفت با یک کامپیوتر هم در منزل انجام دهیم انجام پروژه تری دی مکس از تخصصی ترین و راحت ترین کارهایی است که می توانیم انجام دهیم.

برای این کار کافی است، یکی از ورژن های نرم افزار تری دی مکس (نسخه های مختلفی از نرم افزار تری دی مکس در بازار وجود دارد) را روی کامپیوتر خود نصب کنیم و در فضاهای مجازی و آگهی های مختلف، مشخصات و میزان مهارت و توانایی های خود در زمینه تری دی مکس را قرار دهیم تا افرادی که به آموزش، طراحی و … نرم افزار تری دی مکس نیاز دارند از این راه بتوانند با ما ارتباط برقرار کنند.

پس از یاد گیری تری دی مکس

پس از یادگیری این نرم‌افزار (امروز منابع آموزشی و پک هایی که وجود دارد می توانیم به راحتی نرم افزار را یاد بگیریم) میتوانیم در منزل سفارش طراحی و شرکت های معماری را انجام دهیم اگر توان راه اندازی دفتر کار و طراحی و معماری راداشته باشیم میتوانیم برای یک تیم چند نفره وظایف هر شخص را مشخص کرده و باعث گسترش حوزه کسب و کار خود شویم. البته که داشتن یک روحیه تیمی در اولویت بالایی قرار دارد.

بازار کار تری دی مکس

با توجه به شرایط اقتصادی امروزه بازار کار (یک رشته ، نرم افزار یا …) یکی از موارد بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت.

تفاوتی ندارد که با نرم افزار تری دی مکس کار کنید یا برنامه های رویت، اسکچاپ، راینو و غیره برای هر کدام از این برنامه ها بازار کار مخصوص به خود وجود دارد و میتوانید به درآمد برسید، اما برای بهتر شدن بازار کار و افزایش درآمد در زمینه (نرم افزار تری دی مکس و …) باید تلاش کنید که شما از سایر افراد علاقه مند و ماهر در این زمینه (نرم افزار تری دی مکس) موفق تر بوده و به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید.

قیمت کار های تری دی مکس بستگی به نوع کار، نوع مدلینگ، طراحی و دیزاین و کیفیت کار دارد. مهمتر از هر چیز توانایی شخصی هنر جو و طراح در انجام پروژه تری دی مکس می باشد ، ما قرار نیست با نرم افزار سه بعدی چند باکس و یا کار ها و طراحی های خیلی ساده و ابتدایی انجام دهیم و انتظار داشته باشیم همه برای کارهای ما پول بدهند.

زمانی که صحبت از یادگیری و نرم افزار می شود شما اضافه بر طراحی پلان و تری دی کردن و مدلینگ باید متریال های تخصصی محوطه سازی گل و گیاه، نورپردازی تخصصی، طراحی داخلی و طراحی نما را به بهترین شکل انجام دهید تا رندرهای شما به فضای حقیقی نزدیک‌تر شود و نکته مهمتر ابتدای یادگیری هر کاری مطمئن شوید چالش‌هایی به همراه خواهید داشت و این تنها برای شما نیست و همه افراد حرفه ای این مسیر پر پیچ و خم را با همه چالش های آن طی کرده اند.

یادگیری نرم افزار ها و محیط برنامه و ابزارها و دستورها در ابتدای راه بسیار ناشناخته و سخت و دشوار خواهد بود و شاید یادگیری آنها در شروع کار سخت به نظر رسد بسیاری از هنرجویان علاقه دارند خیلی سریع در این مسیر به نتیجه برسند که البته با آموزش‌های حرفه‌ای و اصولی این کار غیر ممکن نیست اما چیزی که بسیار مهم است، آنکه این نتیجه بیشتر به تلاش و پشتکار و تمرین شما بستگی دارد و کمی هم باید صبر داشته باشید تا نتیجه کار دلچسب باشد.

برای پیشرفت در هر کار و حوزه ای نیاز به یک تیم پرشور و اشتیاق و کاربلد دارید که این حوزه نیز از این قاعده مستثنا نیست، میتوانید در شروع کار در منزل خود یا دوستان آغاز به کار کنید و نیاز به هزینه های گزافی ندارید .برای کسب درآمد با انجام پروژه تری دی مکس در ابتدا حرفه ای شوید و بعد کار را با چند نفر از دوستان خود آغاز کنید و حتی کارهای تیمی انجام دهید ، از پروژه‌های کوچک و دانشجویی آغاز کنید و بعد چند پروژه اجرایی با هزینه‌های نسبتا کم ، احتیاجی نیست در آغاز کار دقیقا بر طبق تعرفه های تری دی کار ها که در سایت های مختلف وجود دارد عمل کنید شما در حال حاضر احتیاج دارید که بازار کار شما را بشناسند و به شما اعتماد کنند پس صبر کنید و برای خودتان رزومه ای کاری قوی به وجود آورید.

استخدام تری دی مکس کار در منزل

با توجه به گسترش پروژه های مدلینگ می توانید پروژه های تری دی مکس را در خانه با خیال راحت انجام بدهید. تیم کلوپ معمار با فراگیری در زمینه های آموزشی و طراحی با افراد واجد شرایط قرار داد کاری بسته و پروژه های تری دی مکس را با تیم حرفه ای انجام می دهد.

انجام پروژه تری دی مکس

انجام پروژه های تری دی مکس در واقع می تواند در نگاه اول کمی پیچیده به نظر برسد. اما می توانیم با آموزش های کاربردی تری دی مکس توسط وب سایت کلوپ معماری تمامی ترفند ها را با نکات تجربی یاد بگیریم و در کوتاه ترین زمان انجام پروژه 3ds max را انجام بدهیم. برای اینکه بتوانیم تجربه شخصی خود را نسبت به پروژه ها بالا ببریم می توانیم از بهترین پک آموزشی تری دی مکس کمک بگیریم. اکثر افرادی که پک آموزشی تری دی مکس را انتخاب نموده اند توانسته اند وارد بازار کار معماری شده و از طریق نرم افزار تری دی مکس کسب درآمد کنند. قیمت گذاری پروژه های تری دی مکس بسیار بالا بوده و این مبالغ صرفا جهت تجربه و مهارت طراح دریافت می شود.

هزینه تری دی مکس

قیمت طراحی با نرم افزار تری دی مکس (در نتیجه بازار کار تری دی مکس) به موارد زیادی بستگی دارد.

هزینه طراحی با نرم افزار تری دی مکس به طور میانگین می تواند بین 1 الی 5 میلیون باشد.

 • قیمت گذاری تری دی مکس چگونه انجام می شود؟
 • چرا هزینه های طراحی با این نرم افزار بسیار بالاست؟

در جواب باید بگویم قیمت گذاری طراحی ها بستگی به تجربه و مهارت طراح داشته و می تواند متغییر باشد. و دلیل بالا بودن قیمت صرفا جهت کسب مهارت چندین ساله طراح می باشد که توانسته طی مدت زمان طولانی این نرم افزار را آموزش ببیند.

همچنین میزان هزینه تری دی مکس به متراژ و ابعاد ساختمان و … که قرار است طراحی سه بعدی آن به وسیله نرم افزار تری دی مکس انجام شود، نیز بستگی دارد . هر چه مقیاس و متراژ طراحی بیشتر باشد، زمان زیادی برای طراحی سه بعدی آن مورد نیاز است و در نتیجه هزینه طراحی تری دی مکس نیز افزایش می یابد.

مورد دیگری که هزینه تری دی مکس به آن بستگی دارد، حضوری یا آنلاین بودن نحوه دریافت و انجام سفارش طراحی تری دی مکس می باشد.

افرادی که در فضاهای مجازی مشغول به کار و فعالیت در زمینه طراحی با نرم افزار تری دی مکس می باشند معمولا هزینه کمتری از مشتریان بابت انجام طراحی تری دی مکس دریافت می کنند. (زیرا در این نوع ارائه خدمات، هزینه هایی چون اجاره و خرید دفتر و … از هزینه اصلی کسر می شود و این موجب کاهش هزینه طراحی تری دی مکس می شود)

نحوه ارائه طراحی انجام شده به وسیله نرم افزار تری دی مکس نیز در هزینه آن تاثیر گذار است. بسیاری از افراد علاوه بر فایل طراحی انجام شده، نسخه پرینت و … را نیز لازم دارند که در این صورت هزینه تری دی مکس افزایش می یابد.

از این رو افرادی که به هر دلیلی، قادر به طراحی و انجام پروژه های سه بعدی مورد نیاز خود نمی باشند می توانند به کلوپ معماری مراجعه کرده و از آن ها درخواست کنند که پروژه های مورد نیازشان را در اسرع وقت (با هزینه متناسب با توان مالی و …) تهیه و آماده کنند.

قیمت طراحی کابینت با 3ds max

امروزه با توجه به افزایش ساخت و ساز ها و نیاز به طراحی و دکوراسیون داخلی، طراحی کابینت برای فضاهای مختلف، نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

با استفاده از نرم افزار تری دی مکس به راحتی می توان انواع کابینت های مورد نیاز مشتریان را طراحی کرد.

قیمت طراحی کابینت در سال 1401 با توجه به افزایش هزینه سیستم های رندرینگ می توانیم بین 3 الی 9 میلیون را در نظر بگیریم.

طراحی با نرم افزار رویت

نرم افزار رویت یکی دیگر از نرم افزار هایی است که برای طراحی های سه بعدی از آن استفاده می شود.

مهندسان و طراحان  از نرم افزار رویت برای طراحی های مورد نیاز در رشته های مختلفی چون : معماری، عمران، برق و … ، استفاده می کنند.

در نرم افزار رویت نیز همانند نرم افزار تری دی مکس می توان کار رندر گیری را به راحتی و با بهترین کیفیت انجام داد.

تفاوت نرم افزار تری دی مکس با نرم افزار رویت می تواند بسیار متفاوت باشد. با توجه به تغییراتی که در ورژن های 2022 آپدیت شده است تغییراتی که می توانیم به صورت شفاف ببینیم، نرم افزار تری دی مکس نسبت به نرم افزار رویت در مقایسه با رندر های رئال کمی ضعیف عمل می کند در صورتی که نرم افزار رویت می تواند مناسب ترین و با کیفیت ترین رندر ها را در اختیار ما قرار بدهد. با توجه به مشکلات و سوالاتی که در این مقاله به آن پاسخ داده شد پیشنهاد سایت کلوپ معماری انجام پروژه رویت می باشد.

تری دی مکس یک ابزار نرم افزاری قدرتمند است که توسط حرفه ای ها برای ایجاد و رندر مدل ها و انیمیشن های سه بعدی استفاده می شود. تری دی مکس با مجموعه ویژگی های قوی و رابط بصری خود، نرم افزار مورد علاقه بسیاری از طراحان، معماران و انیماتورها است. در این مقاله راهنمای جامعی برای اجرای پروژه تری دی مکس شامل بهترین روش ها، نکات و ترفندها ارائه خواهیم داد.

برنامه ریزی و مفهوم سازی

قبل از شروع هر پروژه تری دی مکس، مهم است که یک برنامه و مفهوم واضح در ذهن داشته باشید. هدف و مخاطب پروژه خود را مشخص کنید و یک استوری بورد یا هنر مفهومی برای هدایت کار خود ایجاد کنید. طرح خود را ترسیم کنید و عناصر مختلفی را که برای ایجاد آنها نیاز دارید، از جمله مدل‌ها، بافت‌ها، نورپردازی و زوایای دوربین در نظر بگیرید.

راه اندازی فضای کاری

هنگامی که طرح و مفهوم خود را در جای خود قرار دادید، وقت آن است که فضای کاری خود را در تری دی مکس تنظیم کنید. این شامل انتخاب واحدها و مقیاس مناسب برای پروژه شما، و همچنین راه اندازی صفحه نمایش و ابزار ناوبری است. زمانی را صرف سفارشی کردن رابط و کلیدهای میانبر خود کنید تا گردش کار خود را بهینه کنید و دسترسی به ابزارهای مورد نیاز خود را آسان تر کنید.

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید
  قیمت مدل ساری پروژه تری دی مکس به چه صورته و مدت زمان طراحی چگونه است؟
  🙏🙏🙏

  1. سلام زنده باشید
   قیمت های طراحی و مدلسازی و رندرینگ بستگی به کیفیت کار داشته و با بررسی اولیه پروژه می توانیم پروژه را قیمت گذاری کنیم.

 2. سلام روز خوش
  قیمت انجام پروژه تری دی مکس به چه صورته؟
  چظوری میشه قیمت نهایی پروژه تری دی مکس رو حساب کرد؟

  1. سلام
   برای تعیین قیمت گذاری پروژه های تری دی مکس باید به چند مورد دقت کنید
   جزئیات مدلسازی ، زمان طراحی ، کیفیت رندر های طراحی با تری دی مکس ، سیستم های رندرینگ
   با توجه به جزئیات مربوطه می توانید قیمت گذاری پروژه های تری دی مکس را انجام بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان
1
چطوری میتونم کمکتون کنم؟؟
کلوپ معماری
سفارش انجام پروژه