10 نصائح لشراء منزل الأحلام الجديد – لزجة

إذا كنت تبحث التحول إلى منزل جديد أو ترغب في تجديد بك موجودة، وأول شيء سوف تحتاج للتفكير هو اللوحة. في حين أنه قد يكون مغريا لاستئجار المهنية للقيام بذلك إذا كنت لم رسمت من قبل، فإنه لن يكلفك الكثير من المال. اللوحة المنزل الخاص بك يسمح لك لتجربة شيء جديد، وسوف تساعدك على توفير الآلاف من الدولارات.
ادامه مطلب

مطلب تستی شماره هشت

تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد. معمولا طراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنند تا صرفا به مشتری یا صاحب کار خود نشان دهند که صفحه طراحی یا صفحه بندی شده بعد از اینکه متن در آن قرار گیرد چگونه به نظر می‌رسد و قلم‌ها و اندازه‌بندی‌ها چگونه در نظر گرفته شده‌است.

ادامه مطلب

نقشه کشی ساختمان

نقشه کشی ساختمان – طرح سایت عناصر طراحی

نقشه کشی ساختمان

نقشه های ساختمان مجموعه ای از نقشه های مقیاس زده شده است ، که نمایی از بالا ، روابط بین اتاق ها ، فضاها و سایر ویژگی های فیزیکی در یک سطح از سازه را نشان می دهد. معمولاً طرح ها روی کاغذ ترسیم یا چاپ می شوند ، اما می توانند به شکل پرونده دیجیتالی باشند.

نرم افزار طرح ساخت سریع برای ایجاد چیدمان اداری زیبا ، طبقه منزل ، پلان برق ، نقشه های طبقه تجاری ، نقشه های ساختمان ذخیره سازی ، نقشه های ساختمان نمایشگاه ها و مراکز خرید ، نقشه های ساختمان مدرسه و آموزش ، نقشه های کافه یا رستوران ، نقشه های سالن بدن سازی و آبگرم ، نقشه های میدانی ورزشی ، نقشه های ساختمان برق و مخابرات ، برنامه های آتش نشانی و اضطراری ، برنامه های تهویه مطبوع ، برنامه های امنیتی و دسترسی ، طرح های لوله کشی و لوله کشی و طرح های کارخانه.

طراحی نقشه سایت برای طراحی سایت

دانلود راه حل برنامه های ساختمان ما برای ایجاد طراحی چشم انداز تجاری خود و همچنین ایجاد برنامه ریزی پارک ها ، نقشه های پلت فرم ، طرح بندی حیاط ، سیستم های آبیاری یا امکانات تفریحی در فضای باز ، به مشاغل شما کمک می کند و شما را به عنوان یک حرفه ای در حرفه خود ارتقا می دهد.

نقشه کشی ساختمان با دست ، کتاب نقشه کشی ساختمان

نحوه استفاده از مثالهای نقشه ساختمان

چه شما نیاز به ایجاد نقشه طبقه خانه ، نقشه طبقه دفتر یا طرح طبقه سالن یا موارد دیگر داشته باشید ، همیشه می توانید این کار را با استفاده از نرم افزار پیچیده ما به نام ConceptDraw DIAGRAM با کمک کتابخانه های مختلف با استفاده از بسیاری از شابلونهای برداری برای استفاده در چنین طرح ها و نقشه هایی انجام دهید.

نقشه کشی ساختمان . طرح سایت عناصر طراحی

Site Plan نمایشی گرافیکی از آرایش ساختمانها ، پارکینگ ، درایوها ، محوطه سازی و هر سازه دیگری است که بخشی از یک پروژه توسعه است.
از نمادهای Plan Site برای ترسیم طراحی منظر مسکونی و تجاری ، برنامه ریزی پارک ها ، چیدمان حیاط ، نقشه های صفحه ، امکانات تفریحی در فضای باز و سیستم های آبیاری استفاده کنید.

نقشه کشی ساختمانی

اگر ایجاد نقشه ساختمان برای شما ضروری است می توانید آن را به صورت دستی روی ورق کاغذ بکشید ، اما همچنین می توانید از نرم افزار خاصی استفاده کنید. با کمک اتوکد می توانید نقشه ساختمان را از هر مشکلی ایجاد کنید. به لطف کتابخانه های الگوها و اشیا خاص ، این امر زمان زیادی را از شما نمی گیرد و مهارت خاصی نخواهد داشت.

مهندس نقشه کشی ساختمان ، دفتر نقشه کشی ساختمان

نقشه کشی لوله کشی

طرح مبلمان لوله پی وی سی ، طرح لوله پی وی سی ، نمونه طرح های لوله کشی ، چگونه طرح لوله کشی را بخوانیم؟ نقشه کف لوله کشی ، طرح چیدمان لوله کشی ، پلان های نیمه لوله ، نقشه های خم کن لوله ، نمادهای طرح لوله کشی.

راه حل لوله کشی و لوله کشی نرم افزار را با نمونه ها ، الگوها و کتابخانه های لوله ها ، لوله کشی ها و عناصر طراحی شیرآلات برای توسعه سیستم های آب و لوله کشی و برای ترسیم نقشه لوله کشی ، طرح لوله کشی ، طرح لوله های پی وی سی ، مبلمان لوله های پی وی سی گسترش می دهد پلان ، طرح چیدمان لوله کشی ، پلان کف لوله کشی ، پلان های نیمه لوله ، نقشه های خم کن لوله.

نقشه کشی ساختمان

نقشه های طبقه

نمونه نقشه کف

ساخت ، تعمیر و بازسازی منزل ، آپارتمان ، اداره یا هر ساختمان یا ساختمان دیگر با تدوین نقشه و نقشه های دقیق ساختمان آغاز می شود. تجسم صحیح و سریع ایده های ساختمان برای ساخت بیشتر هر ساختمان مهم است.

نما چیست ؟ صورت ساختمان ها چه ویژگی هایی دارند ؟

آیا تا به حال به جلوی یک ساختمان توجه کرده اید؟ استقبال ، تحمیل کننده ، یا چشمگیر بود؟ شاید نسبت به طراحی نما آن واکنش نشان داده باشید. در این درس بررسی کنید که نمای معماری چیست؟

نما چیست ؟

وقتی به انواع مختلف ساختمان ها نگاه می کنیم ، ممکن است واکنش های بسیار متفاوتی نسبت به آنها داشته باشیم. بعضی از آنها بلند و تحمیل کننده هستند ، دارای درهای قوسی عظیم و گلدسته های برجسته هستند. دیگران شاید با یک ایوان بزرگ یا پنجره های پهن از آن استقبال می کنند. ظاهر این ورودی های ساختمان تصادفی نیست. شخصی آنها را با توجه زیادی به نمای جلوی آنها طراحی کرده است.

طراحی نما ، نمای ساختمان مسکونی

نما دیوار خارجی یا صورت ساختمان است و معمولاً شامل عناصر طراحی مانند قرارگیری عمدی پنجره ها یا درها است. بسته به سبک معماری ، این عناصر ترتیب خاصی نسبت به آنها دارند. در حالی که کلمه “نما” می تواند هر دیوار خارجی ساختمان با عنصر طراحی را نشان دهد ، اما اغلب به دیوار جلویی با یک ورودی اشاره دارد. غالباً ، نمای جلو نسبت به بقیه سازه ها از طراحی معماری دقیق یا خاصی برخوردار است. یک نما می تواند تحمیلی ، تزئینی یا به عبارت ساده تر باشد.

طراحی های نما

وقتی یک معمار یک نما را طراحی می کند ، بسیاری از عناصر را در نظر می گیرند. ورودی چگونه خواهد بود؟ از چه نوع مصالح ساختمانی مانند سنگ ، قاب چوبی یا آجر استفاده خواهد شد؟ آنها همچنین باید به fenestration یا نحوه قرارگیری و نسبت پنجره ها توجه کنند.

در طول تاریخ ، سبک های معماری تغییر کرده و امروزه نیز تغییر می کنند. معماران از دوره های مختلف سبک های بسیار متفاوتی از نما را ترجیح داده اند. بیایید به سه نمونه نگاه کنیم.

نمای گوتیک

با شروع قرن دوازدهم ، زمانی که معماری گوتیک برجسته بود ، نمای ساختمان ها عظیم و چشمگیر بودند. نمای غربی کلیسای جامع نوتردام پاریس دارای چندین سطح پنجره و دو برج بلند است. افراد از طریق سه در ورودی عظیم قوسی وارد کلیسا می شوند. وقتی به بالا نگاه می کنند ، پنجره گل رز بزرگی را می بینند که شکلی دایره ای از پنجره شیشه رنگی دارد. هر عنصر از نمای نوتردام به طور هدفمند قرار داده شده بود ، و به طور کلی بیانات قدرتمندی را در مورد نقش کلیسا در جامعه در آن زمان بیان می کند.

نمای احیای یونان

مثال بعدی ما نمای معماری مسکونی است که به سبک احیا Greek یونانی ساخته شده و در قرن نوزدهم در ایالات متحده محبوب بوده است. احیای یونان معماری یونان باستان را به خاطر آورد و بر نظم ، تناسب و تقارن تأکید کرد ، جایی که دو طرف چیزی متعادل و برابر هستند.

نمای مدرن ، نمای آجری مدرن

نمای خانه احیای یونان

در نمونه این خانه در سال 1847 در ایالت نیویورک ساخته شده است ، می توانیم ایوان ستونی مرکزی را مشاهده کنیم که هر طرف آن را دو ستون با اندازه و تزئین مساوی پشتیبانی می کنند. ایوان شما را به سمت درب ورودی هدایت می کند. در کنار ایوان پنجره هایی با کرکره های مستطیل شکل وجود دارد و قرارگیری پنجره در طبقه اول و دوم با کل تعادل دارد. با حفظ سادگی ظاهری زیبا به ساختمان می بخشد.

نما در معماری: نوشتن راهنما

درادامه نوشتار زیر از دانش آموزان می خواهد که نمای ساختمان را که به سبک معماری خاصی طراحی شده تجزیه و تحلیل کرده و به سوالات بعدی پاسخ دهند.

انواع سنگ نما ، انواع لامپ نورپردازی نمای ساختمان

انواع نمای ساختمان ” نمای خارجی ساختمان “

انواع نمای ساختمان ویلایی : کلمه نما در اصل از واژه ایتالیایی “facciata” گرفته شده است ، و به عنوان نمای خارجی یا تمام نمای خارجی ساختمان ، انواع نمای ساختمان تعریف می شود. غالباً این اصطلاح فقط برای نمای اصلی یا جلوی خانه به کار می رود. با ما همراه باشید تا جزیئات انواع نمای ساختمان را بررسی کنیم.

انواع نمای ساختمان

علاوه بر سقف ، این یکی از مهمترین عناصر ساختمان است ، زیرا به عنوان یک مانع اصلی در برابر عوامل آب و هوایی خارجی که می تواند به سلامت سازه آسیب برساند مانند باران ، برف ، باد ، سرما ، آفتاب و غیره عمل می کند.

به همین دلیل ، انتخاب یک سیستم نما که در برابر این خطرات محافظت کند ، ضمن کمک به دستیابی به مصرف انرژی کمتر ، کاهش هزینه های نگهداری و بهبود آسایش ساکنان ، بسیار مهم است.

انواع نمای ساختمان ، انواع نمای ساختمان ویلایی

در زیر انواع مختلف نما یا دیوارهای خارجی که در حال حاضر در معماری استفاده می شود ، به همراه ویژگی های هر یک توضیح می دهیم.

جزئیات انواع نمای ساختمان

 • رابط کاربری سبک
 • رابط سنگین وزن
 • از قبل ساخته شده
 • سنتی
 • سیستم های ETI
 • روکش ضد آفتاب

رابط کاربری سبک

این نوعی نما است که به ساختار انعطاف پذیر ساختمان می چسبد ، اما بخشی از آن را تشکیل نمی دهد. از آنجا که به ثبات ساختمان کمک نمی کند ، باید نمای سبک طراحی شود تا از بارهایی که باعث فشار بر اجزای آن می شوند ، پشتیبانی کند.

مواد روکش فلزی که معمولاً استفاده می شود شامل شیشه و فلزات است.

قیمت انواع سنگ نما ، انواع متریال نمای ساختمان

در انواع نمای ساختمان ویلایی دو نوع نمای سبک وزن وجود دارد: دیوار پرده ای و نمای تابلویی. با دیوار پرده ، نما به طور مداوم از اطراف ساختار سازه عبور می کند ، در حالی که با نمای روکش دار ، قاب از سطح نما برش می خورد.

برخی از مزایای ویژه این سیستم نمای سبک ، نصب آسان و میزان نوری است که به ساختمان وارد می کنند.

در مقایسه با انواع دیگر نماها ، سبک وزن عایق حرارتی و صوتی کمتری را تأمین می کند و همچنین در میان مدت و بلند مدت هزینه نگهداری بالاتری دارند.

این نوع نما عمدتا در ساختمانهای اداری متوسط ​​و بلند نصب می شود.

رابط سنگین وزن ” انواع نمای ساختمان “

همانطور که از نام آن مشخص است ، این نوع نما متشکل از مصالح ساختمانی با وزن زیاد است. برای اینکه یک نما سنگین به نظر برسد ، وزن متوسط ​​، از جمله عناصر جامد و توخالی ، باید بالای 100 کیلوگرم در متر مربع باشد.

در این گروه ، انواع مختلفی از نماها را می یابیم که بسته به نیاز به عایق حرارتی ، تحمل بار یا خود پشتیبانی می کنند و ممکن است محفظه هوا داشته باشند یا نداشته باشند.

قیمت انواع نمای ساختمان ، انواع سرامیک نما

از قبل ساخته شده

این نوع نما عمدتاً از واحدهای پیش ساخته متصل شده یا در محل مونتاژ می شود. اجزای سازنده این نما ها بصورت صنعتی در کارخانه های بسیار اتوماتیک تولید می شوند که اغلب از پانل های چوب و بتن استفاده می کنند.

از مزایای اصلی این نوع نما می توان به سرعت و سهولت نصب و همچنین هزینه کم نسبت به سایر سیستم ها اشاره کرد. در مورد نقص ، گزینه های طراحی محدود هستند و حداقل کار لازم است تا بتواند آن را زنده نگه دارد.

از انواع نمای ساختمان پیش ساخته معمولاً در کارخانه های صنعتی و مراکز خرید بزرگ استفاده می شود.

خانه مدولار پیش ساخته

سنتی

این طبقه بندی شامل نماهایی است که از مصالح ساختمانی سنتی مانند آجر ، سنگ ، چوب ، سرامیک ، سرویس و غیره استفاده می شود.

مزایای آن این است که ساخت آن پیچیده تر ، نصب سریع و کم هزینه است.

از طرف دیگر ، از آنجا که انواع نماهای کلاسیک فاقد هوا و محفظه عایق هستند ، عایق حرارتی و صوتی کمتری ایجاد می کنند که به معنای صرفه جویی در مصرف انرژی کمتر است.

سیستم های ETI ” انواع نمای ساختمان “

سیستم های ETI شامل نصب صفحاتی از مواد عایق در سراسر ساختمان است که توسط ملات محافظت می شوند و به صورت مکانیکی روی دیوار حمایت کننده چسبانده می شوند.

سپس سیستم با روکش یا اتمام متناسب با زیبایی شناسی ملک تکمیل می شود.

انواع سنگ نما ساختمانی ، انواع آجر نمای ساختمان

 

موادی که معمولاً در قسمت عایق بندی سیستم ETI استفاده می شوند ، پلی استایرن منبسط شده (EPS) ، پلی استایرن اکسترود شده (XPS) ، پلی استایرن منبسط شده گرافیت (EPS-G) و پشم معدنی (MW) هستند.

از آنجا که سیستم ETI دارای یک لایه عایق است ، پل های حرارتی و خطر تراکم را کاهش می دهد.

بنابراین ، این یک گزینه است که سطح خوبی از کارایی را برای قیمت آن فراهم می کند ، زیرا هزینه های ناشی از سیستم قاب وجود ندارد.

روکش ضد آفتاب

یک سیستم روکش باران یا سیستم نمای تهویه شامل یک دیوار تحمل ، لایه عایق و مواد روکش است که با استفاده از یک ساختار پشتیبانی به ساختمان ثابت می شود.

تفاوت اصلی بین این و سیستم ETI این است که یک حفره هوا بین دیواره تحمل و مواد روکش دارد.

اگرچه نصب این سیستم گران تر و پیچیده تر است ، اما بیشتر اوقات یک گزینه مقرون به صرفه است زیرا شکاف هوا عامل بسیاری از مزایای روکش صفحه باران است.

مزایای روکش چکش در زمستان و تابستان ” انواع نمای ساختمان “

“اثر دودکش” که در داخل یک حفره هوا اتفاق می افتد ، به این معنی است که هوای گرم از داخل خارج می شود.

بالای آن رابط است. در ماه های تابستان ، پدیده همرفت طبیعی به معنای تازه بودن هوا است که از گرم شدن بیش از حد جلوگیری می کند. از طرف دیگر ، در زمستان هوا به همان اندازه گرم نمی شود و در خانه باقی می ماند. گرما از بین نمی رود و این باعث صرفه جویی در انرژی از طریق گرم شدن می شود.

علاوه بر این ، روکش کور باران یک لایه اضافی از محافظت در برابر میعان و ضد آب را فراهم می کند ، و همچنین به کاهش ظاهر ترک ها و ترک های ساختمان کمک می کند ، زیرا تغییرات دمایی کمتری را تجربه می کند.

اینها تنها برخی از دلایلی است که روکش تهویه باران کارآمدترین سیستم نمای خارجی انواع نمای ساختمان است که در حال حاضر موجود است.

طرح نمای ساختمان دو طبقه ، طرح نمای بیرونی ساختمان

طرح نمای ساختمان چالش نمای ساختمان در ساختمان های بلند چیست؟

طرح نمای ساختمان

ساختمانهای بلند برای ماندگاری طولانی مدت به نماهای پایدار و واکنشی نیاز دارند. طراحی نما ساختمان : نماها ساختمان را مشخص می کنند و هرچه ارتفاع ساختمان بیشتر باشد به همان اندازه که به عنوان قله ای در وسط فضای شهری خودنمایی می کند ، باید متمایزتر باشد. طراحی باید منحصر به فرد و پایدار باشد.

مهمترین مرحله برنامه ریزی نما با هماهنگی برنامه اصلی برای سایر اجزای ساختمان و ترتیب کار است. این سخت ترین قسمت است ، و اغلب اوقات برنامه سختگیرانه بسیار انعطاف پذیر می شود ، زیرا در اواسط مرحله طرح را از دست می دهید و در نهایت کثیف و دیر به پایان می رسید. نیاز متخصص نما به رابط کاربری برای اجرای پروژه بین مشتری و پیمانکار نما در مرحله اول پروژه به گونه ای است که انجام کار به جای لوکس بودن به یک ضرورت تبدیل می شود.

انباشته و ذخیره پانل های استاندارد ” طرح نمای ساختمان “

انباشته و ذخیره پانل های متحد در سایت با استفاده از سطح فوق العاده برای تسریع در تدارکات عمودی. نصب پانل های واحد با استفاده از دستگاه وینچ تک آهنگ

طرح نمای سنگ ساختمان ، طرح سنگ نمای ساختمان

چگونه می توان یک طرح رابط کاربری را بدست آورد؟

هر پروژه دارای یک رابط منحصر به فرد است و بنابراین به یک طرح نمای ساختمان منحصر به فرد نیاز دارد. هیچ قاعده کلی برای برنامه ریزی وجود ندارد. باید توالی عملیات در محل ، برنامه ریزی بهینه تولید ، سهولت اجرا ، جهت باد و زمان مناسب برای اجرا ، انبارداری و انباشته شدن سایت و در آخر نیازهای بازاریابی را درک کرد. در اینجا ، متخصص نما مهمترین نقش را برای اطمینان از پذیرش سایت هنگام ورود پیمانکار نما بازی می کند.

شرایط آب و هوایی چگونه بر برنامه ریزی و اجرای نما تأثیر می گذارد؟

درک الگوی هوا یک نیاز اساسی است. طرح نمای ساختمان در نماهای بلند باید عناصر نما را در ارتفاعات بزرگ منتقل کنند. باد و باران یک مشکل بزرگ است. گاهی اوقات اگر به درستی برنامه ریزی نشده باشید ، نصب برای ماهها گیر می کند. بادگیرترین طرف پروژه باید در دوره باد صاف ماه و سال جابجا شود.

طراحی سنگ نما ، طرح نمای دور پنجره

این اطمینان می دهد که در روزهای بادی فشار منفی بر روی سایر چهره ها وجود ندارد. هنگام برنامه ریزی برای نصب عناصر نما از خارج ، هنگام نصب پانل های بزرگ ، باد می تواند بسیار خطرناک باشد. استفاده از اسلب در مکانهای بالا که سرعت باد از 3Kpa فراتر می رود ، نیاز به برنامه ریزی دقیق تجهیزات بالابر عمودی دارد تا از برخورد باد جلوگیری کند.

چه تدارکات عمودی را باید برای نماهای بلند در نظر گرفت؟

بدیهی است که این به نوع نما و جهت نما با توجه به جهت باد و طرح ساخت دسترسی به تدارکات عمودی بستگی دارد. جرثقیل ، کوهنورد دکل یا دکل دوتایی ، گهواره و بالابر مکانیکی از تجهیزات بالابرنده رایج هستند در حالی که وقتی دسترسی دیگر محدود است از بالابر ماده استفاده می شود.

طرح نمای ساختمان ، طرح نمای ساختمان

استفاده از عرشه های فوق العاده که باعث می شوند پالت ها با جرثقیل به کفهای خاص برداشته شوند ، هزینه بر است ، اما سریعترین انتخاب برای اسلب های استاندارد و سایر عناصر نما است که به طور قابل توجهی سرعت لجستیک را افزایش می دهد.

طرح نمای ساختمان

جرثقیل فقط می تواند آنچه را که می تواند در قفس خود جای دهد ، بردارد. هر چیزی بزرگتر از آن به یک جرثقیل ، جرثقیل یا کوهنورد دکل نیاز دارد. این برنامه ریزی باید در مرحله ظهور انجام شود زیرا بعداً می تواند به یک گلوگاه تبدیل شود.

همیشه بهتر است یک پیمانکار نما چیدمان بالابر خود را انجام دهد تا اینکه آنها را به تدارکات عمودی مشترک سایر پیمانکاران متصل کند. وابستگی های متقابل در نیازهای پیچیده یا زیاد نزدیک به هماهنگی ایده آل است ، که فقط در برخی از پروژه ها حاصل می شود و متخصص رابط می تواند روند کار را خیلی زود هدایت کند تا زمانی که پیمانکار نما به طور رسمی می آید و ممکن است خیلی دیر باشد.

منبع : mgsarchitecture

طراحی کابینت آشپزخانه ، كابينت كلاسيك

طراحی کابینت ” ایده های طراحی کابینت آشپزخانه “

طراحی کابینت

کابینت آشپزخانه جزئی جدایی ناپذیر از هر نوع بازسازی آشپزخانه است. طراحی کابینت آشپزخانه شامل همه چیز است ، از طراحی کابینت تا مواد و روکش هایی که برای تکمیل ظاهر خود استفاده می کنید.

اگر به دنبال بازسازی آشپزخانه خود هستید ، ممکن است بخواهید ایده های طراحی کابینت آشپزخانه را قبل از شروع پروژه خود جستجو کنید.

طراحی نما ساختمان

عکس های شگفت انگیز آشپزخانه را برای ایده های کابینت مرور کنید.

طراحی کابینت ، طرح کابینت آشپزخانه

هنگام برنامه ریزی کابینت خود موارد زیادی را باید در نظر گرفت. ابتدا قرار دادن کمد را در نظر بگیرید. نقشه های طبقه باز در حال تبدیل شدن به یک روند محبوب هستند ، و قرار دادن کابینت های شما نشان می دهد که آیا تصمیم دارید از این روند پیروی کنید یا به یک طراحی سنتی تر پایبند باشید.

از کابینت های بالا و پایین پیشخوان آشپزخانه می توان به شکلی سنتی تر فاصله ای بین آشپزخانه و اتاق نشیمن یا اتاق غذاخوری ایجاد کرد. کابینت ها همچنین می توانند در جزیره ای در وسط آشپزخانه شما قرار بگیرند تا یک نقشه کف باز برای آشپزخانه مدرن فراهم شود.

کابینت آشپزخانه

میز کوچک / کمد لباس
سبک های کمد آشپزخانه

نحوه انتخاب کابینت آشپزخانه

موادی را که برای طراحی کابینت خود استفاده می کنید در نظر بگیرید. کابینت های چوبی یک انتخاب محبوب است ، اگرچه برخی از گزینه های پایان دهنده مانند فولاد ضد زنگ ، ورقه ورقه و سطح جامد وجود دارد که ممکن است شما نیز دوست داشته باشید.

چوب های عجیب و غریب و مواد پیشرفته مانند فولاد ضد زنگ یا شیشه می توانند به هزینه طراحی کابینت آشپزخانه شما بیفزایند.

کابینت آشپزخانه مدرن ، طرح جدید کابینت

بعد ، درهای کابینت را در نظر بگیرید. سبک درب از اجزای مهم طراحی کابینت آشپزخانه است زیرا به طور کلی سبک آشپزخانه را مشخص می کند. کابینت های مدرن طراحی ساده تری دارند که از خطوط تمیز و مستقیم و بدون زواید اضافی بهره می برد.

کابینت های سنتی معمولاً شامل درهای تابلویی برجسته هستند ، یا ممکن است جزئیاتی مانند شیشه یا پست های منحنی داشته باشند. کابینت هایی که شبیه مبلمان موجود در بقیه خانه هستند در طراحی آشپزخانه سنتی نیز یافت می شوند.

طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه زیبا همه عکس ها را مشاهده کنید

سخت افزار می تواند به شما امکان بیان سبک طراحی شخصی خود را بدهد. این یک روش ارزان و آسان برای تغییر ظاهر کابینت شما است.

اتمام صنعتی و رنگ های سرد رنگ نیز می تواند روش های ارزان قیمتی باشد تا تأثیر زیادی در طراحی کابینت شما بگذارد. تمام سخت افزارها ، رنگ ها و شیشه ها را می توان از خرده فروشان بودجه ای خریداری کرد و می توان با سهولت نسبی توسط شما برای ایجاد تغییرات با کمترین هزینه استفاده کرد.

از هر جزئیاتی که تصمیم می گیرید هنگام انتخاب طرح کابینت آشپزخانه خود استفاده کنید ، بدانید که تأثیر زیادی در خانه شما خواهد گذاشت. کمی وقت بگذارید و تمام ترکیبات مختلف را بررسی کنید. هرچه زودتر آشپزخانه جدید خود را برنامه ریزی کنید ، زودتر می توانید به آنجا بروید و شروع به آشپزی کنید … یا غذا بخورید.

مجموعه ایده های طراحی کابینت آشپزخانه تقریباً بی پایان به نظر می رسد ، اما واقعیت این است که سبک های کابینت آشپزخانه به طور کلی در چند دسته اصلی قرار می گیرند که مطمئناً یکی از آنها متناسب با سلیقه طراحی شماست.

با مرور ایده های طراحی و عکس های مفید از کابینت آشپزخانه ، مشکلی برای استقرار در سبک مناسب خانه خود نخواهید داشت.

طراحی کابینت برای آشپزخانه 9 متری ، دکور کابینت

ایده های طراحی کابینت آشپزخانه

گزینه های کابینت آشپزخانه برای نگهداری و نمایش همه عکس ها را مشاهده کنید

برخی از عوامل اصلی احتمالاً به راهنمایی گزینه های طراحی کابینت آشپزخانه کمک می کنند. اولین مورد این است که آیا می خواهید طراحی کلی خانه خود را در طراحی آشپزخانه منعکس کنید یا خیر.

اکثر آشپزخانه ها از طراحی زیبایی غالب خانه پیروی می کنند ، اما یافتن آشپزخانه ای که فضای خاص خود را داشته باشد ، کاملاً غیرمعمول نیست و این باعث می شود طراحی به طور کامل یا جزئی از آن طراحی شود.

هنگامی که تصمیم گرفتید به طراحی عمومی خانه پایبند باشید ، آن را نادیده بگیرید یا چیزی دنج ایجاد کنید ، وقت آن است که به محدوده پروژه کابینت آشپزخانه خود فکر کنید.

فضایی که باید در آن کار کنید – و کل بودجه شما – می تواند تا حد زیادی در تعیین محصول نهایی هنگام طراحی کابینت آشپزخانه شما کمک کند. فضاهای باز و بزرگ معمولاً بهتر از فضاهای کوچکتر که معمولاً برای خطوط تمیز و جمع و جور طراحی مدرن مناسب ترند ، طراحی های سنتی ، ظریف و جادار را تحمل می کنند.

کابینت های مدرن ، طراحی کابینت آشپزخانه کوچک

با این حال ، سبک های “انتقالی” وجود دارد که می توانند با هر فضایی متناسب کار کنند – به عنوان مثال ، می توان با انتخاب سخت افزار کابینت ، رنگ یا لکه هایی که یکی از این سبک ها را نشان می دهد ، کابینت های سبک Shaker به نوعی احساس مدرن ، سنتی یا خنثی بودن را دارند.

به همین ترتیب ، لهجه هایی مانند مژه های عقب و مبلمان – صندلی ، چهارپایه یا میز – می توانند کابینت ها را تکمیل یا متضاد کنند تا یک مجموعه طراحی چشمگیر ایجاد کنند.

هزینه طراحی نمای ساختمان ، اصول طراحی نمای ساختمان

چگونه نمای ساختمان طراحی کنیم ” نمای کلاسیک ، مدرن “

طراحی نما ساختمان

نمای خارجی ” aucklanddesignmanual ” ساختمان سهم مثبتی در قلمرو عمومی دارد
نماها به عنوان جزئی جدایی ناپذیر از ساختمان به خوبی در نظر گرفته شده و طراحی شده اند.

چگونه نمای ساختمان طراحی کنیم ؟

نمای یک ساختمان که از یک خیابان قابل مشاهده است نقش مهمی در سهولت و راحتی یک منطقه دارد. بنابراین باید نماها به گونه ای طراحی شوند که دارای مقیاس و ظاهر دلپذیر ، تناسب و ریتم ، رابطه جامد با درجه اعتبار و ماده باشند. باید به طراحی آنها دقت و توجه شود تا اطمینان حاصل شود که ساختمان از نزدیک و از دور در برابر مشاهدات حیاتی ایستاده است. ضروری است که تمام ارتفاعات ساختمان به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از توسعه کلی در نظر گرفته و طراحی شود.

کتاب اصول طراحی نمای ساختمان ، اصول نورپردازی نمای ساختمان
تحولات استفاده مختلط غالباً شکل غالب توسعه در مناطق مرکز شهر است. به همین ترتیب ، نمای آنها نقش مهمی در افزایش راحتی و جذابیت خیابان دارد.

طراحی بهتر برای نمای ساختمان

خطوط ساختمانی و عقب نشینی ها را دنبال کنید.

یک خط ساختمان مشترک تداوم جبهه های ساختمان را ایجاد می کند و تعریف و محصور خیابان را ارائه می دهد. این امر قلمرو عمومی را افزایش داده و به ادغام یک ساختمان جدید در یک محیط ساخته شده موجود کمک می کند. در مکان هایی که ساختمانها عقب مانده اند ، اطمینان حاصل کنید که فضاهای بیرونی قابل استفاده و جذاب هستند.
طراحی نماها برای داشتن مقیاس ، تناسب و ریتم دلپذیر و رابطه جامد با درجه اعتبار.

با استفاده از موارد زیر اطمینان حاصل کنید که نماها به یک قلمرو عمومی جالب و سرزنده کمک می کنند.

 • درها و پنجره های مکرر ، با چند دیوار خالی
 • ساختمانهای جلوی باریک برای ایجاد ریتم عمودی تر
 • پیش بینی ها و حفره ها از طریق استفاده از پنجره های خلیجی ، بالکن ها و ایوان ها
 • کاربردهای داخلی پر جنب و جوش که از خارج قابل مشاهده است یا از بیرون قابل مشاهده است

استفاده از مواد و جزئیاتی که در طراحی و اجرا دقت نشان می دهند. درمان پایه ، میانی و بالا را در ترکیب نمای کلی در نظر بگیرید.
از ویژگی هایی مانند سایه آفتاب ، قفسه های روشن و پنجره های خلیج استفاده کنید تا نور طبیعی را برای ساکنان فراهم کرده و نمای جذاب و مفصلی ایجاد کنید.

طراحی نمای بیرونی ساختمان ، طراحی نمای ساختمان مسکونی

بالکن های اکسترودر و فرورفتگی یک روش اضافی برای کنترل خورشید است که سایه و فرم را فراهم می کند.

بالکن های اکسترود شده و فرورفتگی ضمن ایجاد سطوح مناسب سایه زدن برای فضاهای داخلی ، دسترسی به فضای باز را نیز فراهم می کنند.

تعداد و ترکیب عناصر در نمای ساختمان ، و روابط متضاد بین آنها – همانطور که از نزدیک و دور مشاهده می شود – کیفیت بصری و علاقه را تعیین می کند. معماری عالی شهری مستلزم آن است که در هر مقیاس ، از طیف وسیعی از فواصل دید ، سطح ساختمان از نظر جزئیات غنی به نظر برسد.

باله های شیشه ای عمودی (پارنل ، اوکلند).

بالکن ها باید هنگام طراحی نما یک نکته اساسی باشند.

از بالکن ها و همچنین پنجره های گوشه ای و پنجره های خلیجی می توان برای بیان نمای و بهبود نظارت منفعل استفاده کرد. بالکن های فرورفته باید در صورت امکان انتخاب شوند زیرا آنها از حریم خصوصی بهتر ، حفاظت بهتر از آب و هوا و شکل جذاب تری از بیان معماری نسبت به بالکن های کنسول دار برخوردار هستند.

بالکن های بسته ممکن است در مکان های خاص مناسب باشند ، به ویژه هنگامی که سر و صدا یا وزش باد غالب است. آنها باید به گونه ای طراحی شوند که از کیفیت مشابه بالکن خارجی برخوردار باشند:

 • بیشتر شیشه ها باید کشویی باشند تا فضای باز شود
 • باید فضای کافی برای میز و صندلی در نظر گرفته شود
 • روکش کف باید در برابر آب و هوا مقاوم باشد
 • بالکن ها باید به عنوان گسترش مستقیم منطقه اصلی زندگی داخلی عمل کنند.

بالکن های فرورفته باید در صورت امکان انتخاب شوند زیرا آنها از حریم خصوصی بهتر ، حفاظت از آب و هوا و بیان بهتر معماری و عمق نمای بهتر از بالکن های کنسول دار برخوردار هستند.

طراحی نما ساختمان

طراحی نما ساختمان ، نمای ساختمان مسکونی
به پشت ساختمان فکر کنید.

نمای عقب اغلب بسیار مشهود است ، خصوصاً وقتی که ساختمان از ساختمانهای اطراف بلندتر باشد. قسمت عقب معمولاً محلی است که سرویس ها و دسترسی به گالری (راهرویی که یک طرف آن به بیرون باز است) واقع شده است. این موارد باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که از زیبایی ساختمان کم نمی کنند.

دسترسی به گالری طراحی به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از ساختمان – شامل غربالگری و عناصری است که به صورت بصری گالری را در داخل نما ادغام می کند. عرض اضافی اطراف پله ها و آسانسورها می تواند به فضاهای اجتماعی غیر رسمی تبدیل شود. عرض اضافی در گالری به مشکلات حریم خصوصی هنگام پنجره های مسکونی به طور مستقیم در فضای گالری کمک می کند.

برای جلوگیری از مشرف شدن به آپارتمان ها ، بالکن های سطح پشتی باید فاصله مناسبی داشته باشند. نمایشگرها و نرده های مات می توانند به بهبود حریم خصوصی کمک کنند.

هر دیوار خالی باید تغییراتی در مواد ، الگوها ، رنگها یا سایر عناصر طراحی ایجاد کند تا برخی تغییرات بصری را ایجاد کند.

عقب یک ساختمان آپارتمانی ، دسترسی گالری خارجی (سمت راست ، نیمه نفوذپذیر) را نشان می دهد که به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از

طراحی نما

عناصر سرویس دهنده ساختمان ، مانند لوله های زهکشی ، جلو پنجره ها ، صفحه ها ، پرده های تهویه و درهای ورودی پارکینگ را در طراحی کلی نما ادغام کنید.

نمای مدرن ساختمان ، نمای کلاسیک ساختمان

طراحی نما کلاسیک 2021 ” سبک های معماری رومی و یونانی “

طراحی نما کلاسیک

سبک های مختلفی وجود دارد که می توان هنگام طراحی خانه از آنها استفاده کرد. بسته به اولویت و سبک زندگی ساکنان ملک ، می توان سبک خانه را تعیین کرد. این می تواند سبک کلاسیک ، سنتی یا سبک مدرن و مینیمالیستی باشد.

طراحی نمای ساختمان سبک منحصر به فردی دارد که کاملاً دقیق و تزئینی با جزئیات پیچیده طراحی شده است. سبک های معماری رومی و یونانی با لمس های نئوکلاسیک نمونه های کاملی از طرح های معماری کلاسیک هستند. انواع مختلفی از عناصر کلاسیک و هنری در این سبک ادغام شده و آن را بزرگ جلوه می دهد.

نمای ساختمان مسکونی ، طراحی نمای ساختمان

جالب است بدانید که حتی در زمان حاضر نیز؛ بسیاری از ویژگی های کلاسیک در ساختمانها و بناهای معاصر ، به ویژه در مناطق مختلف مسکونی ، ادغام شده اند.

طراحی نما

در زیر برخی از طرح ها و ایده های عالی ذکر شده است که در آنها سبک های معماری کلاسیک در ویژگی ها ادغام شده اند و آنها را عالی و عالی نشان می دهد نمای ساختمان ها را بررسی کنید و متعجب نخواهید شد.

بازخوانی سبک کلاسیک

اولین عبارتی که بعد از نگاهی به نما می آید واو است! این نما دارای عناصر معماری معمولی استعماری و سبک کلاسیک است که هرگز نمی تواند قدیمی باشد. آنچه به سبک کلاسیک کمک می کند ، استفاده از سایه های خنثی و ستون های کار شده همراه با تکنیک های سازنده است که معمولاً در ساختارهای مستعمره برزیل دیده می شود. سبک معماری قدیمی کاملاً با کل محیط نما ترکیب شده است.

نمای ساختمان مدرن ، نمای کلاسیک

افزودن جزئیات کلاسیک

سبک کلاسیک با مجموعه ای از جزئیات ، که توجه را جلب می کند ، تعریف می شود. یکی از این سبک ها ، سرامیک است که مجموعه خاصی از نقوش است که برای تزئینات نما استفاده می شود. این جزئیات را می توان در ستون ها و ستون ها و همچنین بر روی فريز و قرنیزهای ساختمان مشاهده کرد.

طراحی و اجرای نما ، نمای رومی ساختمان دو طبقه

سبک همیشه سبز

این نمای شگفت انگیز را بررسی کنید. اگر در زمان های قدیم بود ، جزئیات آن در سنگ تراشیده می شد. اما در ساخت و سازهای امروزی از گچ استفاده می شود تا اثرات را به بهترین شکل به همراه داشته باشد.

نمای مدرن ، نمای ساختمان ویلایی یک طبقه

معماری تمیز و کلاسیک

نمای این ساختمان ظاهری کاملاً مرتب و تمیز و بدون هیچ سر و صدایی دارد. طرح کلاسیک در کل معنای جدیدی دارد زیرا در این سبک هیچ گونه تزئینی وجود ندارد. از آنجا که در سازه های کلاسیک معمول بود ، از موادی مانند گرانیت و سنگ مرمر استفاده نمی شود. گرچه این سبک کلاسیک است ، اما رویکردی به ریتم معاصر زندگی وجود دارد.

ایجاد تعادل کامل

تعریف سبک کلاسیک دشوار است زیرا در بیشتر موارد منجر به محدود کردن اصل سبک می شود. طراحی کامل کلاسیک زمانی است که تمام عناصر کاملاً در ساختار متعادل باشند. این ساختار یک نمونه عالی از این نوع است که در آن نسبت ها و قطعات در سیالیت کامل کار می کنند. این امر به فرمولهای ریاضی مورد استفاده در هنگام طراحی ساختار نسبت داده می شود.

طراحی نمای کلاسیک ، طراحی نما کلاسیک

ورودی ظریف ملک

جنبه اصلی سبک کلاسیک این است که باید نسبت های مناسبی داشته باشد. خطوط پیچیده ، ساختارها را بسیار زیبا جلوه می دهد. برای این ساختمان ورودی زیبا را بررسی کنید! دو ستون وجود دارد که ورودی را مشخص می کند. یک عنوان جالب نیز وجود دارد. یک تقارن مشخص در کل ساختار وجود دارد ، که نه تنها جذاب بلکه از لحاظ بصری چشمگیر است.

سخن آخر

طراحی نما کلاسیک یکی دیگر از طرح های نما می باشد که این روزها بسیار رواج پیدا کرده و در حال گسترش است. بسیاری از طراحان و سازندگان ساختمان های لوکس و لاکچری از طرح نمای کلاسیک استفاده می کنند.

طراحی داخلی ، دکوراسیون

دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان 2021 ” معماری داخلی “

دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی ، برنامه ریزی و طراحی فضاهای ساخته شده توسط بشر ، بخشی از طراحی محیطی و ارتباط تنگاتنگی با معماری دارد. گرچه تمایل به ایجاد یک محیط دلپذیر به اندازه خود تمدن قدیمی است ، اما زمینه طراحی داخلی نسبتاً جدید است.

طراحی نمای ساختمان

حداقل از اواسط قرن بیستم ، اصطلاح دکوراتور داخلی بسیار آزادانه استفاده می شود که تقریباً بی معنی است ، در نتیجه اصطلاحات توصیفی دیگر به کار می روند. اصطلاح طراحی داخلی حوزه فعالیت گسترده تری را نشان می دهد و در عین حال جایگاه آن را به عنوان یک حرفه جدی نشان می دهد.

در برخی از کشورهای اروپایی ، که این حرفه کاملاً تثبیت شده است ، به عنوان معماری داخلی شناخته می شود. افرادی که نگران عناصر زیادی هستند که به محیطهای ساخته شده توسط بشر می پردازند ، از کل حوزه به عنوان طراحی محیط یاد می کنند.

دكوراسيون منزل ، چیدمان پذیرایی

اصول طراحی داخلی

تاکید بر این نکته مهم است که طراحی داخلی یک شاخه تخصصی از معماری یا طراحی محیط است. به همان اندازه مهم است که به خاطر داشته باشید که هیچ شعبه تخصصی در هر زمینه ای اگر خارج از زمینه استفاده شود ، بسیار معنادار نخواهد بود. بهترین ساختمانها و بهترین فضاهای داخلی ساختمانهایی هستند که در آنها تفاوت آشکاری بین بسیاری از عناصر تشکیل دهنده کلیت وجود نداشته باشد.

از جمله این عناصر می توان به جنبه های ساختاری ساختمان ، برنامه ریزی سایت ، محوطه سازی ، مبلمان و گرافیک معماری (علائم) و همچنین جزئیات داخلی اشاره کرد. در واقع ، نمونه های زیادی از ساختمانها و فضای داخلی برجسته وجود دارد که توسط یک دست راهنما ایجاد و هماهنگ شده اند.

به دلیل پیچیدگی های تکنولوژیکی برنامه ریزی و ساختمان معاصر ، دیگر برای یک معمار یا طراح دیگر امکان ندارد در تمام جنبه های سازنده یک ساختمان مدرن متخصص باشد. با این وجود ضروری است که بسیاری از متخصصانی که یک تیم را تشکیل می دهند بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و دانش اساسی کافی برای انجام اهداف مشترک خود را داشته باشند.

در حالی که معمار معمولاً خود را درگیر طراحی کلی ساختمان ها می کند ، طراح داخلی به جنبه های دقیق تر طراحی ، زیبایی شناسی خاص سوالات کاربردی و روانشناختی خاص و شخصیت فردی فضاها توجه دارد.

دیزاین منزل ، دكوراسيون داخلي

طراحی دکوراسیون داخلی

اگرچه طراحی داخلی بدون تعریف مشخصی از محدودیت های آن هنوز یک حرفه در حال توسعه است ، اما می توان این رشته را از نظر دو دسته اساسی مسکونی و غیر مسکونی در نظر گرفت. این مورد دوم اغلب به دلیل روشی که طراح خسارت خود را دریافت می کند (به عنوان مثال ترتیب هزینه قراردادی) ، برخلاف کارمزد یا ترتیب درصد رایج در بین دکوراسیون داخلی مسکونی ، طراحی قرارداد نامیده می شود.

اگرچه حجم فعالیت های تجاری در زمینه داخلی منازل مسکونی همچنان در حال افزایش است ، به نظر می رسد نیاز کمتر و چالش کمتری برای طراح حرفه ای وجود دارد ، در نتیجه بیشتر و بیشتر متخصصان واجد شرایط درگیر کارهای غیر مسکونی هستند.

رشته طراحی داخلی از قبل دارای تعدادی زمینه تخصصی است. یکی از زمینه های جدیدتر “برنامه ریزی فضا” است – به عنوان مثال ، تجزیه و تحلیل نیازهای فضایی ، تخصیص فضا و ارتباط متقابل کارکردها در شرکت های تجاری. علاوه بر این ملاحظات اولیه ، چنین شرکت های طراحی معمولاً متخصص طراحی دفتر هستند.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل ، طراحی داخلی منزل

دکوراسیون داخلی و خارجی

بسیاری از بنگاه های طراحی در زمینه هایی مانند طراحی هتل ها ، فروشگاه ها ، پارک های صنعتی یا مراکز خرید تخصص پیدا کرده اند. دیگران در درجه اول در پروژه های بزرگ کالج یا مدرسه کار می کنند ، و برخی دیگر ممکن است متخصص در طراحی بیمارستان ها ، کلینیک ها و خانه های سالمندان باشند.

شرکتهای طراحی فعال در کارهای غیر مسکونی از گروههای کوچک همکاران تا سازمانهای متشکل از 50 تا 100 کارمند هستند. بیشتر شرکتهای بزرگ شامل معماران ، طراحان صنعتی و طراحان گرافیک هستند.

در مقابل ، طراحان دکوراسیون داخلی که کمیسیون های مسکونی را انجام می دهند احتمالاً به صورت فردی یا احتمالاً با دو یا سه دستیار کار می کنند. اندازه شرکت های درگیر در طراحی غیر مسکونی به وضوح نشان دهنده پیچیدگی نسبی کمیسیون های بزرگ است. علاوه بر پیچیدگی کمتر ، طراحی مسکونی نوع دیگری از فعالیت است.

فضای داخلی مسکونی معمولاً برای مالک و طراح اظهاراتی کاملاً شخصی است که هر یک از آنها با تمام جوانب طراحی درگیر هستند. بعید است مشتری که می خواهد خدمات یک طراح داخلی را برای خانه خود درگیر کند ، از رویکرد سیستم سازمان یافته خوشحال باشد.

بیشتر شرکتهای بزرگ معماری بخشهای طراحی دکوراسیون داخلی خود را تأسیس کرده اند و شرکتهای کوچکتر حداقل یک متخصص در این زمینه دارند.

در حرفه طراحی داخلی و در واقع هیچ یک از حرفه های طراحی محدودیت خاصی ندارد. به عنوان مثال طراحی مبلمان توسط طراحان صنعتی و طراحان مبلمان و همچنین توسط معماران و مجامع انجام می شود.

طراحی داخلی ساختمان ، دکوراسیون داخلی پذیرایی

هنر و طراحی

طراحان به طور معمول ، مبلمان طراحی شده برای تولید انبوه توسط طراحان صنعتی یا طراحان مبلمان طراحی می شود. طراح داخلی یا معمار معمولاً قطعات خاصی را طراحی می کند که به راحتی در بازار موجود نیستند یا باید نیازهای خاص یک کار خاص را برآورده کنند.

این نیازها ممکن است کاربردی یا زیباشناختی باشد ، و اغلب صندلی یا میز مخصوصی که برای یک کار خاص طراحی شده باشد چنان موفقیت آمیز خواهد بود که تولید کننده چنین قطعاتی را در خط معمولی خود قرار می دهد.

در طراحی پارچه ها ، وسایل روشنایی ، کفپوش و همه محصولات مبلمان منزل به طور کلی همین وضعیت اساسی صادق است. تمام فعالیت های طراحی اساساً مشابه هستند ، حتی اگر آموزش و آموزش در زمینه های مختلف طراحی متفاوت باشد.

یک طراح با استعداد و ورزیده می تواند با کمی سختی به راحتی از یک منطقه تخصصی به منطقه دیگر منتقل شود.

در بحث از جنبه های کلی طراحی ، توجه به این نکته مهم است که یک تمایز مهم بین هنر و طراحی وجود دارد. یک طراح اساساً به فکر حل مشکلاتی (اعم از عملکردی ، زیبایی شناختی یا روانشناختی) است که به او ارائه می شود.

این هنرمند بیشتر به فکرهای احساسی یا گویا و حل مشکلاتی است که خودش به وجود می آورد. یک فضای داخلی واقعاً عالی یا زیبا را می توان یک اثر هنری نامید ، اما برخی ترجیح می دهند چنین فضایی را “طراحی عالی” بنامند.

منبع : britannica

معماری ایرانی ، نمای بیرونی ساختمان یک طبقه ایرانی

معماری ایرانی چیست و عناصر معماری ایرانی چه ویژگی دارند؟

معماری ایرانی دارای تاریخی بسیار طولانی و پیچیده است که بیشترین سهم را در فرهنگ جهان دارد. در حالی که سبک های ایرانی تفاوت قابل توجهی با سایر معماری های اسلامی دارند ، اما به شدت بر ساختمان های بسیاری از جهان اسلام تأثیر گذاشته اند. به ویژه در آسیای میانه ، افغانستان ، پاکستان و هند.

معماری ایرانی

انتخاب موضوعات از طبیعت ، که به الگوهای تقریباً غیرقابل شناسایی تبدیل می شوند ، ممکن است اصل تکوین دهنده هنر ایرانی نامیده شود. بیشتر هنرهای ایرانی هزاره چهارم به شدت تحت تأثیر هنر بین النهرین است.

چند عنصر وجود دارد که بین بیشتر بناهای تاریخی با معماری باستان پارسی مشترک است.

استفاده از ایوان ها

ایوان ایران

ایوان فضایی طاقدار است که از یک طرف به حیاط باز می شود. ایوان در ایران پیش از اسلام توسعه یافت ، جایی که در معماری باستانی و شاهنشاهی مورد استفاده قرار گرفت. ایوان که به شدت با معماری ایرانی در ارتباط است ، همچنان در معماری باستانی در دوران اسلامی مورد استفاده قرار گرفت.

سبک شناسی معماری ایرانی ، سبک معماری ایرانی

استفاده گسترده از قوسها

مسجد اصفهان

دو بنای معروف تاج محل برای معماری مغول و مسجد جامع اصفهان برای معماری ایرانی نمونه ای از این واقعیت را نشان می دهد. این بنا به دلایل زیبایی ، و همچنین برای قرار دادن پنجره ها و کاهش میزان نور خورشید برای ریختن در ساختمان ساخته شده است.

نمای ساختمان یک طبقه ایرانی ساده ، اصول معماری ایرانی

باغها ، چشمه ها و استخرها

هر دو سبک معماری باغ های وسیع یا استخرهایی با آبنما را به عنوان ویژگی ساختمان ها ارائه می دهند. در معماری سنتی ایرانی یا حیاط خصوصی ، از آن برای حمام کردن ، زیبایی شناسی یا هر دو استفاده می شود.

معماری سنتی ایرانی ، دانلود رایگان نمونه موردی مجتمع مسکونی خارجی

آب نقش ویژه ای در طراحی ایرانی دارد. 1000 سال قبل از اختراع اولین پمپ آب ، کارشناسان کشاورزی فارس قنات را بر اساس قوانین هیدرولیکی خود ایجاد کردند.

گنبد

سنت ایرانی گنبد سازی به نخستین معماری بین النهرین (3000 قبل از میلاد) برمی گردد که گنبدها به دلیل کمبود چوب در بسیاری از مناطق فلات ایران ، به بخشی جدایی ناپذیر از ساختمان ها تبدیل شدند.

در معماری پارسی باستان ، گنبدها با جنبه الهی زندگی مرتبط بودند ، زیرا شکل دایره ای آنها کمال ، ابدیت و آسمان ها را نشان می داد.

پس از تسخیر امپراتوری هخامنشی توسط اسکندر بزرگ ، گنبدهای ایرانی به الهام بالداچین گنبدی شکل روم و بیزانس تبدیل شدند.

تقارن

معماری ایرانی از هندسه نمادین فراوان استفاده می کند ، از فرم های خالص مانند دایره و مربع استفاده می کند ، و نقشه ها بر اساس طرح های اغلب متقارن شامل حیاط ها و تالارهای مستطیل شکل است.

عناصر معماری ایرانی ، سبک های معماری ایرانی

معماری ساسانی با نقش برجسته های سنگ تراشیده شده یا گچ بری تزئین شده و از موزاییک های رنگارنگ سنگی استفاده شده است. ظروف ، کاسه ها و شامپوهای زیبا از طلا و نقره ، که اغلب با صحنه های شکار یا حیوانات با نقوش برجسته تزئین شده اند ، و منسوجاتی با طرح های متقارن مختصر نیز باقی مانده اند.

جزئیات کوچکتر که در هر دو سبک مشترک هستند.

استفاده از مقرنس

مقرنس

مقرنس به طور معمول در زیر گنبدها ، تزیینات ، قرنیزها ، قلمه ها ، طاق ها و طاق ها اعمال می شود و اغلب در محراب مسجد دیده می شود. آنها می توانند کاملاً زینتی باشند و یا به عنوان سازه های تحمل کننده عمل کنند. اولین اشکال گنبدهای مقرنس ، که در منطقه بین النهرین یافت می شود ، در درجه اول ساختاری بوده است.

خوشنویسی

علاقه ایرانیان به استفاده از متن به عنوان یک تأثیر هنری به دوران قبل از اسلام برمی گردد اما این کار خوشنویسان و تذهیبگران دوران اسلامی است که استفاده از آن را به هنر والایی که امروز از آن قدردانی می کنیم ارتقا بخشید.

با ترجیح ترجیح اسلام نسبت به هنر خوشنویسی بر هنرهای نمایشی ، از دوره ای به دوران دیگر و از سبكی به سبك دیگر گسترش یافت.

مشربیه

مشاربیه بیشتر در خانه ها و کاخ ها مورد استفاده قرار می گرفت ، اگرچه گاهی در ساختمان های عمومی مانند بیمارستان ها ، مسافرخانه ها ، مدارس و ساختمان های دولتی استفاده می شد. آنها تمایل دارند که با خانه های طبقات نخبه شهری در ارتباط باشند. آنها در عراق ، ایران ، شام ، حجاز و مصر بسیار شیوع دارند.

منبع 1

نمای ساختمان دو طبقه رومی ، طراحی نمای رومی

طراحی نمای رومی با کمترین هزینه 09335406147 و بهترین کیفیت

معماری رومی

معماری روم باستان مانند هنر و سایر جنبه های فرهنگ روم باستان ، معماری اولیه روم نیز به شدت از معماری یونانی وام گرفته است. با این حال ، رومی ها به سرعت سبک های خاص خود را اقتباس کردند و به زودی از معماری بسیاری از کشورهای دیگر الهام گرفتند.
بنا به دلایلی از جمله:

طاق رومی

قوس ها گنبدآکوادکت آمفی تئاترهای حرارتی معابد بلوک های آپارتمانی خانه ها

یکی از مهمترین موارد اضافه شده رومیان به معماری ، طاق است که در اصل از اتروسک گرفته شده است. با استفاده از بتن ، آجر و مفهوم طاق ، رم توانست آب بسیاری از شهروندان خود را تأمین کند. قنات ها (پل های آب) در سراسر رم ساخته شده اند ، سازه های قوسی آنها آب را به مناطق دور از منابع طبیعی آب می رساند.

نمای سنگ رومی ، نمای رومی سیمانی

این طاق به سرعت منجر به سقف های گنبدی که در بسیاری از خانه ها و ساختمان ها استفاده می شود ، شد. از آنجا که سازه های قوسی و گنبدی می توانند وزن را به طور مساوی تقسیم کنند ، به زودی این مفهوم در سراسر شهر و سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت.

نمای رومی

نمای رومی ها برای ساخت بسیاری از بناهای خود از آجر و مرمر استفاده می کردند. آمفی تئاتر رومی نمونه ای عالی از یک ساختار منحصر به فرد نمای رومی است. از این ساختمانهای بزرگ برای جنگهای گلادیاتورها ، مسابقات ارابه ، اعدامهای عمومی و سایر موارد استفاده می شد. تقریباً 230 آمفی تئاتر در سرتاسر رم وجود داشته است و بعضی از آنها می توانند 60000 تماشاگر را در خود جای دهند.

آمفی تئاترها که از سنگ ساخته شده اند ، به طور معمول مانند بیضی بزرگ هستند. بعضی از آنها بیش از یک سطح نشستن داشتند و بسیاری از آنها تا حدی شبیه به یک استادیوم فوتبال امروزی بودند. بزرگترین آمفی تئاتر جهان ، کولوسئوم ، در رم واقع شده است.

از طرف دیگر ، مجمع رومی ها نیز از سنگ ساخته شده بود ، اما به شکل یک مستطیل بزرگ بود. این ساختار به عنوان نوعی از میدان شهر عمل می کرد و اغلب برای انتخابات ، سخنرانی های عمومی و دادگاه ها مورد استفاده قرار می گرفت.

طراحی نمای ساختمان رومی

ساختمان دیگری که روزانه بسیاری از رومی ها در آن وقت می گذراندند به عنوان Thermae یا حمام معروف بود. این ساختمان ها برای معاشرت ، استحمام ، بازتاب آرام و حتی شایعه سازی مورد استفاده قرار می گرفتند ، در هر شهر واقع شده بودند. حداقل دارای حداقل سه اتاق ، هركدام برای حمام گرم ، حمام گرم و حمام سرد است.

در وسط کل مجموعه یک حیاط باز قرار داشت ، معروف به دهلیز. در اینجا رومی ها می توانند ورزش کنند ، کشتی بگیرند ، یا فقط بنشینند و فکر کنند. هر Thermae همچنین شامل باغهای مختلف و اتاقهای دیگر بود.

معابد رومی نیم نگاهی دیگر به معماری پیچیده خود می دهند. برخی از این ساختمانها به دلیل ارتباطات مذهبی و معنوی که شهروندان احساس می کردند ، احتمالاً بیشتر دوام آوردند. در حالی که ممکن است بسیاری از سازه های مهم یونان از آن زمان از زاویه های مختلف به نظر می رسیدند ، معابد رومی ، در میان دیگر سازه ها ، دارای یک جبهه مشخص بودند که جزئیات آن بسیار بیشتر از بقیه ساختمان بود.

نمای رومی ساختمان دو طبقه ، نمای رومی و لندنی

در بسیاری از معابد از ستون هایی که در سازه های یونانی دیده می شود استفاده شده است. هر چند قسمت جلوی سازه به طور معمول حاوی نوعی ادای احترام به خدای خاص معبد یا الهه است.

رم شامل بسیاری از ساختمان ها بود که شبیه مجتمع های آپارتمانی امروزی بودند. از آنجا که زندگی در رم شباهت زیادی به زندگی در نیویورک یا لندن امروزی داشت ، این نوع ساختمانهای سنگی برای اسکان هر چه بیشتر ساکنان لازم بود.

نمای رومی ساده ، نمای رومی

خانواده های ثروتمندتر و کسانی که توانایی خرید خانه را دارند ، معمولاً آنها را در اطراف دهلیزهایی مانند اتاق های حمام می سازند. اتاق های داخل خانه ها معمولاً دارای دیوارهای گچ رنگی بوده و ممکن است دارای دیوارها و کفهایی با موزاییک (قطعات کوچک سنگ یا شیشه) باشد.

نما رومی

در بسیاری از خانه ها علاوه بر سیستم های گرمایشی زیرزمینی ، لوله هایی نیز وجود داشت که آب را به خانه منتقل می کرد. نمای خارجی خانه ها از سنگ ساخته شده است و بسیاری از آنها توانستند قرن ها زنده بمانند.

یکی دیگر از جنبه های قابل توجه معماری نمای رومی این است که آثار هنری اغلب در دیوارهای ساختمانهای سنگی شهر تراشیده می شدند. تصاویر رومی های مشهور ، صحنه های نبرد حماسی و دیگر شاهکارهای هنری چشمگیر در خانه ها ، ساختمانها و ساختمانهای عمومی در سراسر رم حفظ شد.