عمومی

آشنایی با 9 تا از ساختمان های معروف تهران – ” اسم ساختمان لاکچری “

9 ساختمان معروف تهران

در این مقاله به 9 ساختمان معروف تهران اشاره خواهیم کرد پس تا انتها با ما بمانید تا با این ساختمان ها و ویژگی های کلی این ساختمان ها بیشتر آشنا شویم.  به منظور هرگونه انجام پروژه معماری با کلوپ معماری در ارتباط باشید.

شما برای اینکه وارد چنین ساختمان های لاکچری و معروف در تهران شوید باید قطعاً یک جایگاه اجتماعی داشته باشید به طور مثال تحصیل کرده باشید، خیلی خوشنام باشید، به هیچ عنوان حاشیه نداشته باشید . و همینطور اینکه دارای یک خانواده کم جمعیت باشید و با این تفاسیر و شرایط شما می توانید یکی از برج های لاکچری تهران را برای خود کنید.

برج هایی که افرادی سرشناس در آن ها زندگی می‌کنند مانند کی‌روش، کریم باقری و دیگر افرادی که حالا سرشناس هستند و اسم و رسمی دارند .

این باعث می شود تا این برج ها به عنوان برج های لاکچری معرفی می شوند که حتی دارای باندهای فرود هلیکوپتر تخصصی نیز می باشد و بهترین و ویژه ترین پزشک ها و تیم پزشکی را خواهند داشت.

ساختمان های معروف تهران را بیشتر بشناسید:

می ‌توان گفت این  افراد حتی کارواش اختصاصی نیز دارد، باغ های عمومی نیز یکی دیگر از شرایط زندگی این افراد می باشد حالا با این تفاسیر و برویم سراغ برج هایی که در

تهران به عنوان برج های لاکچری و به معروف شناخته می شود.

مقالات مرتبط: آشنایی با 10 تا از بهترین ساختمان های دنیا

ساختمان های معروف تهران را بیشتر بشناسید:

برج چناران

9 ساختمان معروف تهران
ساختمان های معروف تهران

یکی از برج های که در این قسمت به آن می پردازیم برج چناران در تهران می باشد که یکی از معروف ترین ساختمان ها در تهران شناخته شده است.

برج چناران یک برج لاکچری می‌باشد که در منطقه الهیه قرار گرفته است و به عنوان لوکس ترین خانه در تهران شناخته می شود برج چناران یک برج زیبا می باشد که در حدود ۱۳ طبقه دارد که در این ۱۳ طبقه حدود ۲۶ واحد مسکونی قرار گرفته و تمامی امکانات از جمله زمین و حیاط نیز در اختیار هر واحد مسکونی نیز قرار می گیرد.

ساختمان معروف تهران را بشناسید :

زمینی که برای ساخت برج چناران کنار آن استفاده شده و حدود ۸ هزار متر مربع زیربنا دارد و از بهترین مهندسان و معماران طراحی در ایران استفاده شده که توانستند بهترین ها را ارائه دهد به طوری که همه برج چناران را یک برج لوکس و تمام عیار می دانند.

متراژی که برای این خانه وجود دارد حدود ۳۲۰ تا ۶۴۰ متر مربع می باشد و حدود ۷ تا ۹ میلیون تومان برای ساخت هر متر از این خانه هزینه شده است.

همان طور که گفتیم اینکه برج‌چناران از ۱۳ طبقه تشکیل شده که در هر طبقه حدود دو یا سه واحد مسکونی قرار می‌گیرد که تا انتها حدود ۲۶ واحد مسکونی را در این برج

شاهد هستیم در طبقه آخر این برج یک پنت هاوس مشاهده می کنیم.

مقالات مرتبط:

برج معروف تهران را بیشتر بشناسید :

لابی چناران حدود ۲ هزار متر خواهد بود که با ارتفاع ۱۲ متری جز بزرگترین لابی‌ها محسوب می‌شود استخری که در برج چناران ساخته شده حدود ۵۰۰ متر مربع خواهد بود.

ساختمان های معروف تهران

برج آلتون کورت

9 ساختمان معروف تهران
ساختمان های معروف ایران

برج آلتون کورت یکی دیگر از برج ها یا ساختمان های معروف تهران می باشد ما در این برج شاهد باند هلیکوپتر نیز هستیم و این برج در منطقه نیاوران ساخته شده و حدود ۲۴

طبقه دارد و در کل حدود ۶۰ واحد مسکونی نیز در این برج می توان مشاهده کرد.

برجهای معروف تهران را بیشتر بشناسید :

در برج آلتون کورت حدود دو پنت هاوس وجود دارد که ۵۰۰ تا ۷۰۰ متری هستند و تمامی امکانات فوق العاده و منحصر به فرد را می‌توانید در این قسمت مشاهده کنید. برای خرید هر واحد بر اساس متراژ و امکاناتی که دارند بین ۳۰ تا ۶۰ میلیون باید هزینه کنید معمولا واحدها بین ۲۵۰ تا ۷۰۰ متری هستند.

ساختمانهای معروف تهران را بیشتر بشناسید :

یکی از امکانات خاصی که این برج دارند لابی زیبا و لوکس آن  می باشد مخصوصاً استخری که برای خانم ها و آقایان جدا، سالن های ماساژ، بیلیارد، اجتماعات، ورزش، تنیس و

فضاهای برای پیاده روی از دیگر امکانات موجود در برج آلتون کورت خواهد بود.

ساختمان های معروف تهران

برج لوکس فرمانیه

9 ساختمان معروف تهران
ساختمان های بلند مرتبه ایران

از دیگر ساختمان های معروف تهران می‌توان به برج لوکس فرمانیه اشاره کرد همانطور که از اسم این برج پیداست کاملاً لوکس و لاکچری می باشد در این برج می توانید تا پزشک اختصاصی نیز داشته باشید.

مقالات مرتبط:

برج هاي معروف تهران را بشناسید :

می‌توان گفت یکی از گرانترین و شلوغ‌ترین ساختمان‌های تهران می باشد ولی بسیار گران قیمت و قیمت های سر به فلک کشیده را به خود اختصاص داده است که افراد خیلی

خاص می‌توانند صاحب به یکی از واحدهای این بشوند.

ویژگی هایی که این برج دارد داشتن یک پنت هاوس خارق العاده و  زندگی کردن افراد سرشناس در این برج می باشد.

۵۲ واحد مسکونی دارد و قیمت هر متر واحد حدود ۷۰ تا ۷۵ میلیون تومان خواهد بود.

اسم ساختمان های معروف تهران را بدانید :

استخری که دارد حدود ۷۰۰ متر است و برای خانم ها و آقایان کاملا مجزا می‌باشد بدنسازی و مربیان حرفه‌ای که در این قسمت مشغول به کار هستند از دیگر امکانات موجود در برج لوکس فرمانیه است.

برج روما رزیدنس کامرانیه

9 ساختمان معروف تهران
برج های ایران

برج روما رزیدنس کامرانیه یکی دیگر از ساختمان های معروف در تهران می باشد که در این قسمت به آن اشاره خواهیم داشت. می توان گفت که این برج به عنوان یکی از هوشمندترین برج های تهران معرفی می‌شود هم لوکس است و هم هوشمند.

مقالات مرتبط:

برجهاي معروف تهران را بیشتر بشناسید :

لابی آن  حدود ۱۰۰۰ متر زیربنا دارد و به عنوان زیباترین لابی‌های تهران شناخته شده به طوری که می‌توان گفت که شباهت زیادی به برج‌های ورسای فرانسه دارد حدود ۱۰ میلیون برای ساخت هر متر از این برج هزینه شده است و در خیابان کامرانیه در قسمت شمالی تهران واقع شده است حدود ۶۵ واحد مسکونی را نیز شامل می‌شود.

اسم ساختمان لاکچری

اسم لاکچری آپارتمان

اسم لاکچری آپارتمان

بریزی

بیلیک

دیکر

آپارتمان دلیشه

گلیور

ترالی

کورینثیا

بروک

ساختمان نالز

آپارتمان آریش

گریند هایتس

دورچستر

آرمانی

خانه هرتی

آپارتمان واید

خانه میلان

ولدورف آستوریا

ونیسیا

چترام

بلمونت

هایت رجنسی

آپارتمان تلویو

فورسیزونز

آوانتی

ویندزر

سوآرس

ماندارین اورینتال

کارلتون

خانه بارک

کاپیتال

بارکلز

خانه هلست

وندور

لندمارک

بلیو

ریتز کارلتون

جولد

آمان

راج پالاس

آیانا

آپارتمان واید

آپارتمان سمینر

جنتلمن

شنگریلا

آریا

شاتو

برج بین المللی تهران

برج های معروف تهران
برج های بین المللی تهران

موقعیت جغرافیایی برج بین المللی تهران ما بین بزرگراه های کردستان ، خیابان شیخ بهایی و حکیم غرب واقع شده است. این برج در محله امیر آباد تهران احداث شده است. برج بین المللی تهران جزء معروفترین و بلندترین برج های تهران به شمار می رود. مشخصات برج : تعداد طبقات برح شامل 56 طبقه به ارتفاع 162 متر می باشد. متراژ کل برج 220.000 هزار متر بوده و با تفکیک فضاها توانسته اند 43 واحد سوئیت ، 16 واحد 4 خوابه ، 172 واحد دو خوابه ، 313 واحد سه خوابه ، 11 واحد پنت هاوس تریپلکس و 17 واحد تجاری در همکف می باشد. تعداد کل واحد های برج 572 واحد می باشد.

برجهاي معروف تهران را بیشتر بشناسید :

طراحی برج بین المللی تهران به نحوی بوده که هر بال به صورت مجزا و اختصاصی دارای لابی عمومی و لابی خصوصی می باشد. در مجموع 3 لابی عمومی و 3 لابی خصوصی در 3 بال برج احداث شده است. پارکینگ برج ظرفیت 1000 خودرو را دارا می باشد. 600 انباری برای ساکنین هر واحد در نظر گرفته شده است ، تا ساکنین برج بتوانند 2 پارکیمگ و 1 انباری بزرگ را در اختیار داشته باشند.

برج های آ.س.پ

برج های معروف تهران
برج های بزرگ تهران

برج مسکونی A-S-P معروف به مجتمع مسکونی نو بنیاد ونک یکی از قدیمی ترین ، معروف ترین و در عین حال بزرگترین برج های تهران به شمار می رود. برج های A-S-P از جمله برج های بلندی می باشد که در اوایل دهه 1350 به همراه چندین برج بزرگ در تهران احداث شده اند. برج A-S-P از 3 برج 23 طبقه تشکیل شده است.

موقعیت جغرافیایی برج به ترتیب : در ضلع شمالی بزرگراه حکیم و برج بین المللی تهران ، ضلع شرقی بلوار آزادگان ، ضلع جنوبی خیابان ایران شناسی ، ضلع غربی بزرگراه کردستان ، شمال غربی محله یوسف آباد ، جنوب شرقی محله والفجر احداث شده است.

مقالات مرتبط:

برجهاي معروف تهران را بیشتر بشناسید:

برج نو بنیاد ونک شامل 250 واحد آپارتمانی ، 120 واحد آپارتمانی ویلایی، 140 واحد تجاری، و در مجموع 570 واحد انباری و پارکینگ را دارا می باشد. برای دسترسی ساکنین به طبقات مجتمع برای هر برج 4 واحد آسانسور تعبیه شده است تا ساکنین بتوانند بهترین دسترسی را به واحد ها داشته باشند.

برج های مسکونی آسمان

ساختمان های معروف تهران
ساختمان های معروف تهران

برج های آسمان دارای 22 بلوک مجزا می باشد. که تعداد طبقات هر برج بین 18 تا 21 طبقه که هر بلوک دارای 6 تیپ نقشه می باشد. امام واحد های برج مسکونی آسمان 2 خوابه است.

تعداد 12 برج مسکونی آسمان 6 واحدی و تعداد 10 برج مسکونی آسمان 5 واحدی می باشد. متراژ واحد ها بین 100 – 120 متر است. دسترسی برج های آسمان به بزرگراه حکیم ، همت و تهران و کرج بی شک بهترین شرایط عبور و مروری برای ساکنین به همراه آورده است. به تازگی زیرگذر دریاچه چیتگر که در نزدیکی برج های آسمان احداث شده است دسترسی به شهرک شهید باقری و بزرگراه را سهولت بخشیده است.

برجهاي معروف تهران را بیشتر بشناسید :

برج های آسمان دارای 22 بلوک مجزا می باشد. که تعداد طبقات هر برج بین 18 تا 21 طبقه که هر بلوک دارای 6 تیپ نقشه می باشد. امام واحد های برج مسکونی آسمان 2 خوابه است.

برج های معروف تهران

  • برح هزاره سوم
  • برج های مسکونی اسکان
  • برج مسکونی آتی ساز

برج میلاد

9 ساختمان معروف تهران
ساختمان های معروف ایران

برج میلاد یکی از شناخته شده ترین ساختمان های معروف تهران می باشد که قطعاً نام این برج را بارها و بارها شنیده اید شما در هر جای تهران که بایستی می توانید برج میلاد را ببینید که به عنوان یکی از برج‌های مرکزی ارتباط بین المللی در تهران شناخته می‌شود و در تپه‌های کوی‌نصر قرار گرفته است.

حدود ۴۳۵ متر ارتفاع دارد و می‌توان گفته که برج میلاد در تهران بعد از برج سی ان تاور به عنوان بلندترین برج جهان شناخته می شود.

مقالات مرتبط:

ساختمانهای تهران را بشناسید :

9 ساختمان معروف تهران
ساختمان های معروف تهران

در این مقاله ما به 9 ساختمان معروف تهران اشاره کردیم ولی برج آزادی را در این مقاله جدا بررسی کردیم چرا که این برج شاید گفت نماد اصلی شهر تهران است پس به طور

خلاصه و مفید این برج را به شما معرفی میکنیم .

ساختمان معروف در تهران
برج های بزرگ ایران

برج آزادی

زمانی که فرودگاه مهرآباد فرودگاه بین المللی تهران بود ، برج آزادی Y به شکل پذیرای کلیه بازدید کنندگان بود. برج شهیاد که نام آن بعد از انقلاب ایران در سال 1978 به برج آزادی (آزادی به معنای آزادی فارسی) تغییر یافته است ، همچنان یکی از نمادها و نمادین ترین نشان برجسته تهران است.

اگر با پرواز داخلی به تهران سفر کنید ، می توانید برج را از طریق چشم پرنده مشاهده کنید.

داستان برج آزادی
در دهه 1960 ، ایران به یک صادر کننده عمده نفت تبدیل شد. در نتیجه ، محمدرضا شاه پهلوی برنامه هایی را برای نوسازی و صنعتی سازی کشور آغاز کرد.

یکی از این برنامه ها رشد فرهنگی بود و معماری به نام حسین امانت این دوره را “کوچک رنسانس” توصیف کرد. در سال 1966 ، امانت برنده مسابقه ای برای طراحی ساختمانی شد که نماد تهران باشد و به 2500 سالگی امپراتوری پارس ادای احترام کند.

این بنای یادبود که قبلاً به نام برج شهیاد معروف بود ، در اکتبر سال 1971 تکمیل شد. فقط در ژانویه 1972 بود که برج برای بازدید عموم افتتاح شد. بنای یادبود شهادتین در الجزایر ، ساخته شده در سال 1982 ، تأثیر زیادی از این اثر تاریخی نشان می دهد.

مقالات مرتبط:

معماری برج آزادی

امانت در مصاحبه با BBC World News گفت: “او از طراحی برج به این روش الهام گرفته است زیرا معتقد است که ایران باید به سطح بالاتری برسد.”

برج آزادی

به گفته وی ، طاق اصلی برج یک طاق ساسانی است که دوره کلاسیک را نشان می دهد ، در حالی که طاق شکسته بالای آن یک شکل محبوب قوس قرون وسطایی است که نمایانگر دوران پساکلاسیک است. “شبکه دنده ها” که قوس ها را به هم متصل می کند ، پیوند ایران کلاسیک و پساکلاسیک خواهد بود.

این اسکلت به ارتفاع 50 متر با ترکیب عناصر هر دو معماری گذشته و بعد از اسلام ، در 8000 بلوک از سنگ مرمر سفید اصفهان که به الگوهای مختلف هندسی برش خورده است ، پوشانده شده است. همه سنگها توسط گنبر رحیمی ، که دانش وی در مورد معادن غیر قابل قبول است و به “سلطان سنگ ایران” (پادشاه سنگ در ایران) معروف است ، واقع شده و تحویل داده شده است.

این برج ورودی غربی پایتخت را نشان می دهد و در 5،000،000 فوت مربع (50،000 متر مربع) واقع شده است. این مجموعه فرهنگی با نام میدان آزادی شناخته می شود که از

طریق چمن زارهای منظره زیبا ، تخت گل های بکر و جریان چشمه ها ورودی برج دقیقاً زیر طاق اصلی است و به موزه آزادی در زیرزمین منتهی می شود.

دیوارهای سیاه ، خطوط تمیز و هوشیار و نسبت کل ساختمان فضای عمدی سخت را ایجاد می کند. چهار آسانسور و دو پله (286 پله) شما را به بالای برج می رساند ، از آنجا می توانید منظره وسیعی از تهران را ببینید.

مقالات مرتبط: بهترین دانشگاه ها و دانشکده ها برای تحصیل معماری در ایران را بشناسید

موزه برج آزادی

در زیرزمین برج موزه ای چشمگیر وجود دارد که به دو اتاق تقسیم شده است. مورد اول شامل ظروف سفالی و شیشه ای از دوران ماقبل تاریخ تا ایران اسلامی و همچنین آثار

مفرغی مربوط به قرون 1 و 2 قبل از میلاد است که از استان لرستان حفر شده است.

از جمله اقلام اولیه به نمایش درآمده ، صفحات مربع ، برگ های طلا و کاشی های سفالی از شوش بود که با علائم میخی شکل پوشانده شده بود.

مکان افتخار توسط کپی استوانه کوروش (اصل در موزه بریتانیا است) اشغال شده است. ترجمه كتیبه خط میخی روی استوانه با حروف طلا روی دیوار یكی از گالری های منتهی به بخش سمعی و بصری موزه نقش بسته است.

اتاق دوم این موزه شامل عکس ها و مدل هایی است که زندگی سنتی مناطق مختلف ایران را به تصویر می کشد.

اگر قصد سفر به تهران را دارید و علاقه مند به بازدید از این برج و موزه شگفت انگیز هستید ، رسیدن به بنای تاریخی با مترو بسیار آسان است.

فقط از خط 4 به ایستگاه میدان آزادی (میدان آزادی) بروید. 

روزها و ساعت های کاری موزه برج آزادی
یکشنبه تا پنجشنبه ، ساعت 9:00 – 18:00

جمعه ، 10:00 – 18:00

شنبه ها و تعطیلات رسمی تعطیل است.

شما در این مقاله با ساختمان معروف ایران آشنا شده‌اید امیدوارم از مطالب این مقاله لذت برده باشید.

اسم ساختمان لاکچری

اسم لاکچری آپارتمان

اسم لاکچری آپارتمان

بالبوآ

آپارتمان نیوپورت

زیونزویل

ونتورا ریج

خانه های زیرک

کینگسفورد

پیچک

کاخ نیروانا

گیبلز

سان رایز

کورونادو

داکوتا فانینگ

تروپیکانا

آپارتمان کریستال

چهار فلامینگو

آپولو

پالم اسپرینگز

بلوط پلاتینیوم

کلبه سفید

روزولت کامدن

استیون استون

آپارتمان پیناکل

هومز پوینت

گلنمور هایتس

گلن

کلیولند

پالم اسپرینگز

هپبورن

بروکلین لفتز

دورچستر وست

اوکس

لفت و کاندو

پلازا

کوئینز

اوک ریج

کاندو کوئینز پیک

سی ویو

آپارتمان اوک اسپرینگز

تایمبر ریج آپارتمان

آپتاون هایتس آپارتمان

برج کینگستون

اسکای لاین رزیدنس

باغ گلنمور

ویستا رزیدنس

آپارتمانی کریس

ساوت لاین رزیدنس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان
1
چطوری میتونم کمکتون کنم؟؟
کلوپ معماری
سفارش انجام پروژه