پلاگین رویت به لومیون این امکان را برای ما فراهم می کند تا به صورت زنده بتوانیم مدل های سه بعدی را در رویت ویرایش کرده و تغییرات نهایی در لومیون برای ما اجرا شود. این افزونه به ما کمک می کند تا ادیت های نهایی را در برنامه لومیون اجرا کنیم.

کاربرد پلاگین Lumion LiveSync for Revit plug-in

کاربرد پلاگین Lumion LiveSync for Revit plug-in در مواقعی که مدل سازی سه بعدی انجام شده و ادیت های نهایی در برنامه لومیون انجام شده است ، و می خواهیم مواردی را در برنامه رویت اعمال کرده تا نتیجه نهایی در برنامه لومیون اجرا شود.

برای این منظور می توانید از طریق لینک زیر آخرین نسخه پلاگین را دانلود نمایید. ” دقت داشته باشید پلاگین منتشر شده برای Revit LT قابل اجرا نبوده و باید ورژن اصلی نرم افزار را دانلود کرده و پلاگین را نصب نمایید.”

نسخه ارائه شده پلاگین برای لومیون 11.5 – 8.3 بوده و برای رویت 2022 – 2016 قابل نصب می باشد.

لینک دانلود ورژن 2022 – 2016 Lumion LiveSync for Revit plug-in 

لینک دانلود ورژن 2023 – 2016 Lumion LiveSync for Revit plug-in 

برای نصب پلاگین ابتدا می توانید آموزش رویت را دنبال کنید و سپس فایل را دانلود کنید سپس فایل دانلود شده را در مسیر C: \ Program files \ Autodesk \ Revit xx انتقال داده و سپس بر روی فایل کلیک راست کرده و گزینه Install بزنید. در انتها مطابق با تصاویر زیر مراحل نصب را جلو ببرید.

منظور از Revit xx ورژن نرم افزار می باشد.

نصب برنامه Lumion LiveSync for Revit

دانلود افزونه رویت تو لومیون

بعد از انتخاب گزینه Install پنجره ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایان می شود. در این قسمت بر روی Run کلیک کرده تا مراحل نصب نرم افزار طی شود.

نصب پلاگین رویت به لومیون ورژن جدید

اشتراک گذاری مدل سه بعدی از رویت به لومیون

بعد از انتخاب کردن گزینه Run پنجره ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود. در این مرحله بر روی Repair / Reinstall کلیک کرده تا درخواست تایید برای شما نمایان شود. در انتها بر روی yes کلیک کرده تا نصب پلاگین انجام شود.

Download Lumion LiveSync for Revit

دانلود پلاگین رویت تو لومیون

اگر مراحل نصب را به خوبی گذرانده باشید پنجره ای مطابق با پنجره زیر برای شما نمایش داده می شود. در انتها بر روی close کلیک کرده و برنامه رویت و لومیون را اجرا کنید.

پلاگین Lumion LiveSync for Revit

روش نصب پلاگین رویت به لومیون زنده

برای اینکه مطمئن شویم پلاگی را به خوبی نصب کرده ایم برنامه های لومیون و رویت را اجرا کرده تا پلاگین را تست کنیم. مطابق با تصویر زیر مراحل فعال سازی را انجام داده تا از صحت نصب آن مطمئن شویم. در نوار ابزار رویت تب پلاگین Lumion قابل نمایش است ، ابتدا بر روی آن کلیک کنید تا تب تنظیمات برای شما باز شود. “برای اینکه بتوانید پلاگین رویت تو لومیون را به درستی نصب کنید در ابتدا باید نصب رویت را به درستی انجام داده باشید تا بعد از نصب پلاگین بتوانید به راحتی با پلاگین پروژه های خود را ادیت و رندر بگیرید.”

نصب پلاگین ویرایش زنده رویت به لومیون

اجرا پلاگین Lumion LiveSync for Revit

در انتها اگر سیستم عامل شما مشکل نداشته باشد پلاگین اجرا شده و میتوانید به ادامه مراحل مدلسازی بپردازید. در بعضی مواقع یستم عامل ها باعث اجرا نشدن پلاگین شده و با ارور LiveSync will not work on your computer مواجه می شوید. نگران نباشید ارور hosts در کمتر از 1 دقیقه قابل حل شدن می باشد.

اجرای نصب پلاگین رویت به لومیون

روش نصب پلاگین رویت به لومیون