طراحی پلان

یکی از مهمترین و بهترین مراحل در زندگی الهام بخشیدن به خانه شخصی شما و اطرافیانتان ، فرآیند ” طراحی پلان “ است. دانستن تمامی این مراحل منجر به این روند ، تجربه شخصی شما را بهتر می کند. کلوپ معماری ، دارای یک تیم طراحی عالی و با تجربه است که می تواند خانه رویایی  شما را به واقعیت تبدیل کند.

تیم های طراحی کلوپ معماری از فرآیند طراحی پلان گرفته ، تا دکوراسیون داخلی و طراحی نمـای خارجی مراقبت می کنند و هر آن چیزی که برای پیشرفت در مراحل ساخت لازم است تولید می کنند. با ما همراه باشید تا روند طراحی پلان ساختمان را باهم پیش ببریم.

طراحی و ایده پردازی پلان خانه

طراحی مفهومی پلان

اولین قدم از فرآیند طراحی پلان ، ایجاد اولین پروژه معماری با درک ایده شما است. بهترین راه برای ایجاد یک ایده اولیه برگزاری جلسه ای است که می توانید لیست خواسته های خود را با خانه دار و طراح خود مرور کنید. قبل از دیدار با خانه دار خود ، مواردی را که باید در لیست خواسته های خود بگنجانید بررسی کنید تا یاد بگیرید چگونه برای این جلسه طراحی پلان اولیه آماده شوید.

اگر کتاب ایده هایی ایجاد کرده اید یا ایده های خود را در در قالب یک نوشته ذخیره کرده اید ، آنها را به جلسه اولیه خود برسانید و به شما کمک می کنند چشم انداز خود را برای خانه ساز و طراح شخصی خود توضیح دهید.

از این جلسه ، تیم طراحی ساختمان ما قادر به تجزیه و تحلیل سایت شما و آماده سازی یک طرح اولیه و ارتفاع جبهه برای بررسی شما خواهد بود.

طراحی و توسعه پلان خانه

مرحله دوم در روند طراحی خانه شما برای سفارش ، تهیه نقشه های خود برای مجوز توسعه است. در این مرحله ، تیم ما بر اساس انتخاب شما از مواد خارجی و پوشش ، طراحی سازه ای را با جزئیات توسعه می دهد.

ما همچنین ارتفاعات جلو و نقشه های تکمیل شده مورد نیاز برای دریافت مجوز توسعه شما و همچنین تهیه پیش نویس بودجه کلی شما خواهیم داشت.

مجوز ساخت و ساز خانه

بعد از تهیه مجوز ساختمان شما ، طراحان ما می توانند به مرحله سوم روند طراحی پلان خانه شما برای طراحی بروند. پس از تأیید ، تیم طراحی می تواند نقشه های مورد نیاز ساختمان برای پروانه ساخت را تهیه کند.

این شامل نقشه های دقیق کف ، ارتفاعات دقیق خارجی ، نقشه های سقف و نقشه های الکتریکی است. تیم ما مجموعه از پروانه های ساختمانی را ایجاد می کند و از همه موارد لازم برای ادامه روند ساخت و ساز مراقبت می کند.

طراحی داخلی پلان

سرانجام ، در این مرحله آخر ، تیم ما با شما کار خواهد کرد تا تمام جزئیات داخلی را پوشش دهد ، و بر اساس مواد داخلی انتخاب شده ، روشنایی ، لوله کشی ، سخت افزار ، شیشه ، پوشش ها و غیره بر روی ارتفاع کار کند. در هر مرحله از این فرآیند ، ما با صاحبان خود ارتباط فعال برقرار می کنیم و آنها را راهنمایی می کنیم تا خانه رویایی خود را ببینند.

آیا آماده ساخت خانه سفارشی جدید خود هستید؟ همین امروز با کلوپ معماری تماس بگیرید. ما افتخار می کنیم که سازنده خانه شما هستیم. ما خوشحال خواهیم شد که یک پیشنهاد رایگان تهیه کنیم و اطلاعات بیشتری در مورد خانه های لوکس خود برای سفارش و تعمیرات اساسی در اختیار شما قرار دهیم.

فراموش نکنید که ما را در فیس بوک و اینستاگرام بررسی کنید تا هر هفته به روزرسانی های جذاب ما را دنبال کنید و نگاهی به خانه های زیبای ما در سایت بیندازید!

تیم طراحی خانه ما شما را در تبدیل ایده های شما به یک مفهوم طراحی راهنمایی می کنند ، سپس ما نقشه ها و نقشه های شما را برای دریافت مجوزهای توسعه و ساخت و در آخر انتخاب طراحی داخلی منزل آماده می کنیم.

مراحل طراحی پلان خانه

طرح خانه رویایی خود را ترسیم کنید

این چشم انداز اصلی خانه شما است. بله ، باید مداد ، کاغذ گرافیکی و خط کش بردارید و یک نقاشی بکشید. اما قبل از انجام مراحل زیر باید این کار را انجام دهید.

نگران نباشید لازم نیست که یک هنرمند باشید. تمام کاری که شما باید انجام دهید ارائه اطلاعات اولیه در مورد اتاق و اندازه است. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، از خانه فعلی خود به عنوان معیار استفاده کنید. سپس به موارد الحاقی (یا در صورت کوچک کردن اندازه) حذف کنید. آیا آشپزخانه اوپن ، پنجره های بزرگ و ایوان می خواهید؟ آیا می خواهید اتاق خواب چهارم را به لباسشویی تبدیل کنید و به گاراژ دسترسی مستقیم داشته باشید؟

نمونه ای از طرح جدید خانه

ایده طراحی پلان خانه

همانطور که دوست دارید پلان خانه خود را ترسیم کنید ، به ارتباط فضایی از یک اتاق به اتاق دیگر فکر کنید. این زمان برای اجازه دادن به تخیل شماست – خوب ، نه برای رویایی شدن (هنوز بودجه دارید) ، حداقل تحریک می شود.

از مجلات و کتاب ها الهام بگیرید ، در چند محله گشت بزنید ، در سایت های مختلف گشت و گذاری انجام بدهید و در آخر به فکر طراحی نقشه کلی معماری خانه خود باشید. آیا شما یک ساختمان مدرن یا سنتی ، آپارتمان یا ویلا می خواهید؟ هنگامی که طرح خود را دریافت کردید ، برای مرحله 2 آماده شوید.

 

اطمینان حاصل کنید که سایت شما در یک منطقه با محدودیت معماری قرار دارد

برخی از ساختمانهای مسکونی دارای یک هیئت بررسی معماری (ARB) ، یک کمیته بررسی پروژه (DRC) یا یک کمیته بررسی معماری (ARC) هستند. صرف نظر از نام آن ، نقش آن حفظ خصوصیات و ارزش های محله است.

اگر پروژه جدید خانه یا بازسازی شما نیز در توسعه مشابهی قرار دارد ، مهم است که قبل از شروع مراحل طراحی پلان ، معیارهای طراحی صفحه را بدست آورید. معمار یا طراح خانه شما (مرحله بعدی را ببینید) لازم است که تمام معیارها و محدودیت های ARB را بدانید زیرا در طراحی گنجانده شده است.

یک معمار مسکونی یا طراح حرفه ای پیدا کنید

تصآویری از نقشه خانه ، گام بعدی شما استخدام متخصصی است که طرح شما را به یک طرح رایانه ای تبدیل می کند که می توانید برای دریافت پیشنهادات از سازندگان استفاده کنید. برای این کار می توانید به معماران یا طراحان خانه یا اشخاصی که در این زمینه تخصصی خدماتی اراِئه می دهند مراجعه کنید. معماران یا طراحان خانه ، هر دو خدمات مشابهی را ارائه می دهند و مهارت های مشابهی دارند ، هر دو دارای سطح متفاوتی از تجربه هستند ، بنابراین شما باید تماس بگیرید و یکی از آنها را متناسب با بودجه خود پیدا کنید.

توصیه هایی را بخواهید و از آنها بپرسید روند آنها چیست. مهم این است که با شخصی که خانه رویایی شما را طراحی می کند احساس راحتی کنید.

طراحی پلان مسکونیچشم انداز طبیعی پلان

پس از استخدام یک متخصص ، به جلسه ای دعوت خواهید شد تا در مورد طرح و چشم انداز خود با جزئیات بیشتری بحث کنید. برای سوالات در مورد چگونگی طراحی خانه خود آماده باشید. به عنوان مثال ، چه نوع طراحی نما خارجی (گچ ، سایدینگ یا آجر) و چه نوع مواد بام (زونا ، فلز یا کاشی) را می خواهید؟

آیا در این نقشه سهمی یا شکست دارید یا خانه شما در یک منطقه معماری محدود است؟ اگر در این مرحله تمام پاسخ ها را ندارید ، نگران نباشید. متخصص شما را در این پیچ و خم خاص راهنمایی می کند.

هنگامی که به سوالات اساسی پاسخ دادید ، می توانید روی طرح کار کنید. با استفاده از یک برنامه کامپیوتری تخصصی ، معمار یا طراح یک خانه طرحی از خانه را تهیه می کند که حداقل استانداردهای ایمنی و ساخت را داشته باشد ، فضا را به حداکثر برساند و از کل متر مربع شما بیشتر نشود. به طور خلاصه ، او پتانسیل طراحی پلان شما را در بودجه توافق شده به حداکثر می رساند. طرح شما باید بررسی و تصحیح شود. ایجاد یک طبقه دقیق که مد نظر سازنده باشد کمی زمان می برد و مسلماً تغییراتی نیز در این مسیر ایجاد خواهد شد.

یک سازنده معتبر پیدا کنید

وقت تماس دوباره است. یک لیست کوتاه از سازندگان معتبر تهیه کنید ، سپس بر اساس برنامه های جدید ایجاد شده خانه خود تخمین بزنید. در حالی که با آنها صحبت می کنید ، توصیه هایی را بخواهید (به عنوان مثال مشتریان قبلی می توانید برای بررسی تماس بگیرید). همچنین می توانید به برخی از سایت های شغلی آنها مراجعه کرده و مروری بر نحوه کار آنها داشته باشید.

مهم است که قبل از تماس با سازنده ، طراحی های پلان خانه شما آماده باشد. آنها قبل از اینکه بتوانند خانه شما را به شما بدهند ، به ایده خوبی در مورد شکل خانه شما نیاز خواهند داشت.

ارزیابی

طراح یا خانه شما یک نسخه PDF از طرح های طراحی را به شما ارائه می دهد که می توانید از طریق ایمیل به سازندگان ارسال کنید. نکته: بهتر است قبل از استخدام وضعیت پروانه پیمانکار را بررسی کنید. اگر خانه شما در استان تهران است ، می توانید در اینجا به دنبال یک پیمانکار باشید. همچنین می توانید لیست پیمانکاران عمومی که بطور منظم با آنها کار می کنم را مرور کنید.

هماهنگی با مزارع و مهندسین عمران

پیمانکاری که استخدام خواهید کرد کسی است که طرح شما را برای تأیید به مهندسان مربوطه می برد. اگر به عنوان یک پیمانکار عمومی فعالیت می کنید ، باید یک شرکت مزرعه ای را انتخاب کنید تا مهندسی مزرعه مورد نیاز مهندس عمران را بدست آورید. معمولاً مهندسان عمران تا زمانی که مزارع نداشته باشند نمی توانند در آنجا کار کنند. درباره ساختن خود بیشتر بدانید.

لطفا توجه داشته باشید که ساخت خرپا و ساخت یکسان نیستند.

طراحی پلان محوطه

 

خرپای سقفی چوبی

مرحله اول خرپاها هستند. خرپاها عمدتا سازه های پشتیبان کننده ای هستند که به دلیل شکل مثلثی می توانند فضای زیادی را پوشش دهند. در ساخت مسکن ، از خرپاهای چوبی غالباً برای نگهداری سقفها استفاده می شود زیرا آنها بسیار محکم ، مقرون به صرفه تر از تیرهای جامد هستند و تقریباً می توانند هر نوع دیگر باشند. مهندس اطمینان حاصل خواهد کرد که سازه در طرح شما از پایداری ، مقاومت و سختی لازم برای نگهداری سقف شما برخوردار است.

 

مهندسی سازه

مرحله دوم مهندس سازه است ، که نه تنها استحکام خانه شما ، بلکه همچنین شرایط خاک سایت شما را بررسی می کند. در صورت بازسازی ، وی اطمینان حاصل خواهد کرد که سقف ، دیوارها یا پایه جدید ساختار موجود خانه شما را بیش از حد بار نمی آورد.

گزارش هایی که مزارع و سازندگان تولید می کنند برای گرفتن پروانه ساخت شما از مقامات محلی استفاده می شود. همچنین چراغ سبز را به سازنده می دهد.

مجوزهای خود را بگیرید

چه در حال ساخت خانه از ابتدا باشید ، چه در حال بازسازی یا اضافه کردن یک مورد اضافی ، باید قبل از شروع کار مجوزهای مناسب را از مقامات محلی بگیرید. عدم انجام این کار می تواند منجر به جریمه سنگینی شود.

هر شهر یا شهرستان قوانین و رویه های خاص خود را دارد ، بنابراین ارزش دارد که وقت بگذارید و مقررات منطقه خود را با دقت بخوانید.