کاربردی ترین نرم افزار ها ” 5+ بهترین نرم افزار معماری “

کدام یک از نرم افزارها باعث برجسته شدن طرح های شما می شود؟

نرم افزارهای معماری دیجیتال در بخش معماری مدرن بسیار مهم است. مشتریان انتظار دارند چیزی بیش از نقشه های مفهومی ، نقشه های اصلی و مدل های فیزیکی ببینند. با کلوپ معماری همراه باشید تا با بهترین نرم افزار های معماری روز دنیا آشنا شوید.

آنها می خواهند نمایندگی های مجازی را مشاهده کنند که جزئیات بیشتری را ارائه می دهد. با مدل سازی سه بعدی می توانید فضای داخلی را طراحی کرده و در ساختمان های خود سکونت داشته باشید. با برخی حتی می توانید جلوه های روشنایی را تنظیم کنید و ببینید نیروهای خارجی چگونه بر ساختمان تأثیر می گذارند.

بهترین نرم افزار های معماری

علاوه بر این ، نرم افزار طراحی فرآیندهای معمول را خودکار می کند. با این کار می توانید در وقت صرفه جویی کنید. می توانید سریعتر برای مشتریان طراحی کنید و از گردش کارآمدتر لذت ببرید. با این حال ، اگر نرم افزار اشتباهی را انتخاب کنید ، این مزایا را تجربه نخواهید کرد. انتخاب شما باید متناسب با نیازهای شما باشد و برای محیط کار شما مناسب باشد.

هر نرم افزار می تواند چیز متفاوتی را ارائه دهد. با استفاده از این لیست ، 5 مورد از بهترین های بازار فعلی را انتخاب می کنیم. ما همچنین توضیح خواهیم داد که چرا باید هرکدام را در نظر بگیرید.

نرم افزار معماری Rhino 3D

از بدو تأسیس در سال 1998 ، Rhino 3D به یکی از محبوب ترین ابزارهای طراحی معماری تبدیل شده است. کاربران می توانند نقاشی ها یا مدل های فیزیکی را در نرم افزار وارد کنند. از آنجا Rhino می تواند مدل های سه بعدی ایجاد کند و اسناد طراحی را ارائه دهد. حتی می توانید داده های واقعی را در نسخه های جدیدتر نرم افزار اسکن کنید.

نرم افزار راینو

علاوه بر این ، Rhino تمام ابزارهایی را که یک طراح برای ویرایش طرح ها نیاز دارد ، ارائه می دهد. فراتر از مدل های اساسی ، می توانید انیمیشن و ارائه حرفه ای ایجاد کنید. این همچنین یکی از انعطاف پذیرترین بسته های طراحی در اطراف است. طراحان می توانند اشیا solid و سطوح جامد را به نرم افزار ترجمه کنند. حتی به شما امکان می دهد با ابرهای نقطه ای و شبکه های چند ضلعی کار کنید. بنابراین ، نرم افزار معمولاً توسط کسانی ترجیح داده می شود که نمی خواهند وقت زیادی را صرف مطالعه پیچیدگی طراحی به کمک رایانه (CAD) کنند.

باز هم هست. افرادی که تجربه برنامه نویسی دارند می توانند فضای کاری Rhino را تنظیم کنند. با استفاده از RhinoScript ، آنها می توانند افزونه های خود را ایجاد کنند. کسانی که نمی توانند برنامه ریزی کنند با پلاگین های از قبل ساخته شده به پایگاه داده دسترسی دارند. همچنین می توانید با استفاده از پرینترهای سه بعدی یا برش لیزری ، طرح های Rhino را به دنیای واقعی صادر کنید. این برنامه را از سایر بسته بندی هایی که جنبه تولیدی ندارند ، جدا می کند.

نرم افزار های معماری Revit Architecture

مفهوم مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) در معماری مدرن کلیدی است. این مربوط به توسعه ساختمانهای پایدار است. در جهانی که آگاهی از محیط زیست در بالاترین سطح قرار دارد ، پایداری در راس برنامه های بسیاری از مشتریان است.

در اینجا Revit Architecture ارائه می شود. این نرم افزار بر ارائه ابزارهایی برای BIM موثر تمرکز دارد. ویژگی اصلی آن اتوماسیون است. تغییراتی که در مدل خود ایجاد می کنید در کل پروژه ثبت می شود. این نرم افزار این تغییرات را هماهنگ می کند تا اطمینان حاصل کند که شما پروژه های کاملی ایجاد می کنید که از هر نوبت به BIM می پردازند. به این ترتیب ، اگر تغییری در نمای سه بعدی ایجاد کنید ، این تغییرات در نماهای طرح ، ارتفاع و بخش منعکس می شوند. تغییراتی که در هر نمای دیگر ایجاد می کنید نیز همین است.

این نرم افزار اتوماسیون را در جای دیگر ارائه می دهد. به عنوان مثال ، به شما امکان می دهد کتابخانه هایی با اشیا پارامتریک ایجاد کنید. برای اجرای سریع الگوهای رایج در پروژه خود می توانید به این اشیا دسترسی پیدا کنید.

Revit Architecture همچنین امکان کار گروهی بیشتر را فراهم می کند. می توانید عناصر جداگانه پروژه را برنامه ریزی کنید تا اطمینان حاصل کنید که به موقع تکمیل شده اند. این نرم افزار همچنین به شما امکان می دهد اعضای تیم از چندین رشته را در پروژه مشارکت دهید. همه اینها در حالی است که مفاهیم اساسی BIM را در پیش زمینه نگه می داریم.

SketchUp بهترین نرم افزار معماری

بسیاری از معماران SketchUp را به دلیل کاربردهای واقعی آن ترجیح می دهند. گوگل SketchUp را در سال 2006 خریداری کرد. اگرچه از آن زمان تاکنون این شرکت را به فروش رسانده است ، اما گوگل بسیاری از ویژگی های مفید را اجرا کرده است. به عنوان مثال ، می توانید تصاویر اسکی را از Google Maps در SketchUp بارگیری کنید. تصاویر ماهواره ای نیز همین طور است.

نرم افزار اسکچاپ

مزیت اصلی SketchUp قیمت آن است. می توانید SketchUp را به صورت رایگان بارگیری کنید. برخی از ویژگی های بسته های نرم افزاری دیگر ممکن است وجود نداشته باشد. هنوز هم به اندازه کافی برای کمک به شما در ایجاد مدل های حرفه ای فراهم می کند. با این حال ، بسته اصلی بیشتر ویژگی های صادرات را خاموش کرده است. با این حال ، این به شما امکان انعطاف پذیری را می دهد. شما می توانید ویژگی های متناسب با پروژه خود را انتخاب کنید. به این ترتیب ، شما فقط در آنچه نیاز دارید سرمایه گذاری می کنید.

قیمت آن را برای دانشجویان و کسانی که با بودجه کمی کار می کنند ایده آل می کند. بسیاری از SketchUp برای مدیریت مدل سازی سه بعدی قبل از استفاده از سایر نرم افزارها استفاده می کنند. سرعت نیز یکی از جنبه های اصلی SketchUp است. می توانید به سرعت مدل های سه بعدی ساده ایجاد کنید. با داشتن ویژگی های مناسب ، حتی می توانید مدل های پیچیده و آماده برای ایجاد را ایجاد کنید.

V-Ray بهترین موتور رندر معماری 

V-Ray یک نرم افزار مستقل طراحی نیست. این در واقع یک پلاگین است. می توانید از آن با ArchiCAD و SketchUp استفاده کنید. هدف آن ایجاد یک تصویر واقعی است. با این کار می توانید مدل های سه بعدی خود را همانطور که در دنیای واقعی به نظر می رسند ، نشان دهید.

موتور رندر وی ری

این باعث می شود V-Ray برای کسانی که باید این جرقه اضافی را به طراحی خود اضافه کنند ایده آل است. این نرم افزار امکان دسترسی به بافت های خیره کننده را فراهم می کند. علاوه بر این ، پالت رنگی آن رقبای کمی دارد. این بدان معنی است که شما می توانید با V-Ray بیشتر از سایر نرم افزارهای طراحی از نور و سایه به نفع خود استفاده کنید.

طراحان بسیاری از صنایع از V-Ray در کار خود استفاده می کنند. فراتر از معماری ، برای طراحی بازی های ویدیویی و ارائه CGI برای فیلم ها و تلویزیون ایده آل است. با بازگشت به معماری ، V-Ray در واقع قرار دادن مشتری در یک فضای بصری است. این به آنها کمک می کند تا ببینند پروژه های شما پس از ساخت چگونه خواهند بود. علاوه بر این ، طراحان با استفاده از کتابخانه گسترده منابع به آنها کمک می کنند تا پروژه های اساسی خود را به سطح دیگری برسانند.

AutoCAD کاربردی ترین نرم افزار معماری

نرم افزار AutoCAD از زمان راه اندازی آن در سال 1982 بخشی از بخش معماری بوده است. این نرم افزار از همان روزهای ابتدایی مسیری طولانی را طی کرده است. این داستان باعث آشنایی شد. چندین دهه است که دانشجویان و متخصصان از اتوکد استفاده می کنند. به همین ترتیب ، یادگیری نحوه استفاده از آن در هنگام جستجوی کار در مهندسی یا معماری مفید واقع می شود.

بهترین نرم افزار اتوکد

بسیاری از اتوکد را به عنوان اولین قدم در جهت ایجاد مدل های سه بعدی استفاده می کنند. به شما امکان می دهد نقشه هایی را که نمایانگر ساختمانهای شما هستند در سطح ابتدایی تری تهیه کنید. طراحان اغلب این نقشه ها را به بسته های نرم افزاری دیگر منتقل می کنند تا روی مفاهیم مدل سازی مدرن تری کار کنند. به دلیل محبوبیت اتوکد ، اکثر بسته های طراحی دیگر با پرونده های آن سازگار هستند.

علاوه بر این ، اتوکد یک ابزار مفید برای یادگیری است. کاربران می توانند تنظیمات برگزیده را تغییر دهند و از آن برای یادگیری اصول وزن و لایه های طراحی استفاده کنند. معماران حتی می توانند به نسخه ای خاص از نرم افزار برای صنعت دسترسی پیدا کنند. این اجازه می دهد تا ترسیم کارآمدتر مدل های اساسی.

Maya

در مورد مفید بودن Maya از نظر معماری اختلاف نظرهایی وجود دارد. برخی معتقدند که این نرم افزار کاملاً عمومی طراحی است. آنها متذکر می شوند که این ابزار بسیاری از ابزارهایی را ندارد که محصولات نرم افزاری تخصصی از آنها بهره می برند. با این حال ، این عدم محدودیت اغلب برای طراحان مفید است.

بهترین نرم افزار معماری مایا

به نظر می رسد مایا برای کاوش مفاهیمی ایده آل است که فراتر از آن است که انواع دیگر نرم افزار اجازه می دهد. این به شما آزادی کار بیشتری می دهد. این نوآوری در طراحی را تشویق می کند. قبل از انتقال مدل های مایا به نرم افزارهای دیگر ، بسیاری از مایا برای ایده های جدید استفاده می کنند. همین آزادی بود که باعث شد مایا در بخش معماری به رسمیت شناخته شود. حتی می توانید مجموعه های دیگری از ابزارهای خاص صنعت را بارگیری کنید.

بسیاری از کسانی که در مدل سازی سه بعدی تازه کار هستند نیز از مایا به عنوان یک ابزار یادگیری استفاده می کنند. این به آنها امکان می دهد بدون نیاز به مقابله با محدودیت های نرم افزارهای تخصصی ، با مفاهیم اساسی ایجاد مدل های سه بعدی کنار بیایند. دروس او بسیار مفید هستند. علاوه بر این ، مایا یک جامعه بزرگ در اطراف خود دارد. درصورتیکه طراحان با کار خود دست و پنجه نرم می کنند ، کمک به آنها برای سهولت کمک می کند.

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان
1
چطوری میتونم کمکتون کنم؟؟
کلوپ معماری
سفارش انجام پروژه