ساخت ویلا در دماوند ” اجرا و نظارت در ساخت و سازها در دماوند “

ویلا در دماوند

ساخت ، به معنی درست کردن می باشد . ساخت یعنی به وسیله مصالح و ابزارهای مختلف چیزی را به وجود آوردن. از این رو می خواهیم مطالبی که در ساخت ویلا در دماوند و ویژگی هایی که در اطراف آن وجود دارد صحبت کنیم.

ویلا ، به خانه ای گفته می شود که هنگام شنیدن نام آن ، حس آرامش و سرزندگی به آدم دست می دهد و خانه ای با فرم متفاوت نسبت به سایر ساختمان ها در ذهن انسان مجسم می شود. ویلا خانه ای است که افراد با ساخت آن در میان باغ و … در اوقات فراغت به زندگی و تفریح در آن می پردازند .

هنگام ساخت ویلا باید به نکات زیادی توجه کنیم : از جمله منطقه جغرافیایی که قرار است ویلا در آن ساخته شود ، مدت زمانی که برای ساخت ویلا در نظر گرفته شده است ، مقدار هزینه ای که برای ساخت ویلا در اختیار می باشد ، نوع طراحی که برای ساخت ویلا در نظر گرفته شده ( طراحی کلاسیک یا جدید ) ، توجه به فرم و … طراحی و ساخت ویلاهای مجاور و … .

ویلا در دماوند

دماوند یکی از شهرستان های استان تهران است . تابستان معتدل و زمستان سرد از ویژگی جغرافیایی این منطقه می باشد .

هنگام ساخـت ویلا در دماوند باید به شرایط اقلیمی و … این منطقه توجه کرد تا ویلایی در دماوند ساخته شود که جواب گوی نیاز افراد در این منطقه باشد .

ویلا لاکچری در دماوند
ویلا لوکس در دماوند

با توجه به این که ویلا در دماوند ساخته می شود و دماوند منطقه ای کوهستانی است باید از مصالحی برای ساخـت ویلا در دماوند استفاده کنیم که در برابر بارش باران و برف این منطقه مقاوم بوده و در زمستان عایق خوبی در برابر سرما باشند و سرما را به داخل ویلا راه ندهند .

برای ساخت ویلا در دماوند ابتدا باید به میزان توان مالی مالک و مدت زمانی که مالک برای ساخت ویلا در دماوند در اختیار دارد توجه کرد ، نوع ویلایی که مالک در نظر دارد آن را بسازد باید مورد بررسی قرار گیرد که آیا این نوع ساخت ویلا در مکان مورد نظر به صرفه و قابل اجراست یا نه ؟

سبک ویلا در دماوند

فرم و سبک ساخـت ویلا در دماوند باید با شرایط اقلیمی دماوند و فرم سایر ویلاهای ساخته شده در دماوند هم خوانی داشته باشد ، کار آماده کردن نقشه های مورد نیاز ( نقشه ساختمان معماری ، تاسیسات و … ) برای ساخـت ویلا در دمـاونـد را به طراحان و مهندسان ماهر در زمینه ساخـت ویلا در دمـاونـد ، سپرده شود و بعد از تعیین مدت زمان برای طراحی ، بعد از آماده شدن آن را از مهندسان تحویل گرفته  و در اختیار سازندگان ویلا در دماوند قرار داد

ویلا معمولا در جایی دور از شهر و محل زندگی معمولی افراد ساخته می شود از این رو دسترسی آسانی به شبکه برق و … ندارند ، پس لازم است هنگام ساخت ویـلا در دماوند به این نکات بسیار توجه کرد ، سپس زمین مورد نظر را برای ساخت ویلا آماده کرد.

اجرای ویلا در شهر دماوند
اجرا و نظارت ویلا در دماوند

نحوه دسترسی به سایر فضاهای اطراف را بررسی کرد ، مصالح مورد نیاز ( بهتر است از مصالح بوم آورد بیشتر استفاده شود تا از هدر رفتن زمان و هزینه ، جلوگیری شود ) را برای ساخت و نظارت ویلا در دماوند انتخاب و تهیه کرد ، نیروهای انسانی مورد نیاز را برای ساخـت ویلا در دمـاوند در محل اسکان داد.

بعد از آماده سازی زمین تعیین شده برای ساخـت ویلا در دمـاوند ، شروع به ساختن ویلا در دماوند می شود . هزینه ساخت و ساز ویلا در دماوند به موارد زیادی بستگی دارد ، این موارد شامل : متراژ زمین و ویلایی که قرار است در دماوند ساخته شود. هر چه متراژ زمین برای ساخت ویـلا در دماوند بیشتر باشد هزینه ساخت آن نیز بالاتر است.

نوع مصالح انتخاب شده برای ساخت ویلا لوکس در دماوند ( اگر مصالح گران قیمت برای ساخت ویـلا در دماونـد انتخاب شده باشند و این مصالح به راحتی در دسترس نباشند. برای خرید و تهیه آن ها به هزینه بیشتری نیاز است. ، مدت زمانی که برای ساخت ویـلا در دماوند در نظر گرفته شده است.

هزینه ساخت ویلا در دماوند

هر چه مدت زمان لازم برای ساخـت ویلا در دماوند بیشتر باشد ، هزینه ساخـت ویلا در دماوند نیز بیشتر است. فرم و سبک طراحی در نظر گرفته شده برای ساخت ویـلا در دماوند ( اگر سبک قدیمی و ساده برای ساخت ویـلا در دماوند در نظر گرفته شده باشد.

نظارت در دماوند
اجرا ویلا در دماوند

هزینه ساخت ویلا لاکچری در دماوند کم تر است ، اما اگر برای طراحی ویلا در دماوند ، فرم جدید و مدرن در نظر گرفته شده باشد ، هزینه ساخـت ویلا در دماوند نیز بیشتر است می شود.

در هنگام ساخت فضای اطراف ویلا در دماوند ، به وجود درخت ، گل و گیاه ، آب نما و …(که عناصری تاثیر گذار در ایجاد حس آرامش در افراد می باشند، باید توجه کرد . باید به ساخت و اختصاص فضای بازی و تفریح برای بزرگسالان و کودکان در داخل یا در خارج از ویلا در دماوند ، توجه کرد .

با توجه به این که ویلا برای استراحت و تفریح و … افراد ساخته می شود ، باید نکاتی را برای طراحی و ساخت و نمای داخلی  و دکوراسیون داخلی ویلا در دماوند مورد توجه قرار داد.

بهتر است در طراحی داخلی ویلا از نور پردازی های زیبا و مناسب استفاده کرد ، از شیشه که ارتباط بصری را بین فضای بیرون و فضای داخل ویلا حفظ می کند ، بیشتر استفاده شود . سعی شود در طراحی داخلی ویلا از مصالح با بافت سخت و رنگ های تیره پرهیز کرد .

اجرای ویلا در دماوند

در ساخت ویلا در شهر دماوند باید توجه کنیم که همه قسمت ها و فضاهای مورد نیاز زندگی در آن وجود داشته باشد ( اتاق خواب ، پذیرایی ، آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و … ) و دسترسی های مناسبی برای آن ها در نظر گرفته شود.

بهتر است هنگام طراحی و ساخت ساختمان ویلایی در دماوند به فکر ساخت یک یا چند آلاچیق در کنار ویلا باشیم تا افراد در مواقع لازم بتوانند از آن ها استفاده کنند .

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان
1
چطوری میتونم کمکتون کنم؟؟
کلوپ معماری
سفارش انجام پروژه