اخبار

سفارش طراحی سه بعدی | مدلسازی 3D در کوتاه ترین زمان ⏳

هر آنچه که باید درباره طراحی سه بعدی معماری بدانید

طراحی سه بعدی خانه به اسپانیایی “diseñador 3d” به انگلیسی “3d house design” معماری یکی از مهم‎‌‌ترین بخش‌های طراحی در معماری است که با توجه به علم و تکنولوژی پیشرفته جهان امروز توانسته نرم افزارها و طرح‌های پیشرفته‌ای را تولید کند. مدل‌های سه بعدی و یا 3d قادرند تا بدنه یک طرح فلزی را به صورت فیزیکی و با استفاده از یکسری نقاط نشان دهند. مبنای اصلی این طراحی هندسه، مثلثات، خطوط و سطوح منحنی هستند.

 این مدل‌ها می‌توانند با استفاده از دست در برنامه طراحی شوند و یا اینکه به طور مستقیم در نرم افزارهایی مانند اتوکد پیاده سازی شوند. انجام پروژه معماری ، انجام پروژه رویت، انجام پروژه اتوکد و سفارش پروژه معماری دسته مهمی از طراحی سه بعدی است که برای آن‌ها نیاز به داشتن برخی مهارت‌ها است. در ادامه با کلوپ معماری همراه باشید تا به طور دقیق هر آنچه که باید در مورد معماری بدانید را برایتان بیان کنیم.

برای ثبت سفارش طراحی سه بعدی با ما در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی با تیم کلوپ معماری

طراحی سه بعدی و ابعاد آن

مدل‌های سه بعدی و یا 3D به طور گسترده در هر جایی از گرافیک به صورت 3D و CAD به کار می‌رود. بسیاری از بازی‌های کامپیوتری به صورت تصاویر رندر3D و پیش فرض تولید می‌شوند. به طور کلی قبل از اینکه بازی به صورت اجرایی نمایش داده شود وجود یک طرح در رندر به کمک طراح می‌آید تا به او مقایسه درست و کاربردی را از مجازی تا واقعیت را نمایش دهد. وجود یک طرح تری دی به تغییرات مثبت در طراحی کمک می‌کند. با طراحی سه بعدی معماری بیشتر آشنا شوید .

مدل‌های تری دی به کمک علم پزشکی نیز آمده است و توانسته در زمینه‌های مختلفی به این صنعت کمک کند. برای مثال برای طراحی یک عضو برای تولید چند قطعه عکس دو بعدی باید از تری دی استفاده کنند.

در صنعت انیمیشن و فیلم سازی برای طراحی شخصیت‌ها از آن استفاده می‌کنند. در سال‌های اخیر برای علم زمین شناسی از 3D به عنوان مدل سازی زمین استفاده می‌شود. مدل‌های سه بعدی برای دستگاه‌های فیزیکی مانند CNC نیز استفاده می‌شود. به طور کل استفاده از طراحی سه بعدی باعث می‌شود تا یک استاندارد واضح برای تمامی جنبه‌ها ایجاد شود.

 طراحی سه بعدی معماری

کاربرد طراحی سه بعدی برای صنایع مختلف

همانطور که پیشتر اشاره شد در صنایع مختلف برای طراحی از روش طراحی تری دی استفاده می‌شود. این طراحی می‌تواند در زمینه‌های طلا و جواهرات، فیلم و انیمیشن، طراحی داخلی و معماری و بازی موثر واقع شود. در صنعت پزشکی و علم ساختمان بدن نیز برای نشان دادن تعامل آناتومی از 3D استفاده می‌شود.

 امروزه تعداد زیادی از نرم افزارها در زمینه ساخت نسخه‌های دیجیتالی مکانیکی و همچنین قطعات مربوط به آن تولید و طراحی شده‌اند که به راحتی می‌توان از آن‌ها در انواع داده‌ها استفاده شود.

CAD / CAM / 3d çizim

دسته‌ای از نرم افزارهایی هستند که علاوه بر طراحی به شما کمک می‌کنند تا بتوانید اطلاعات را جمع آوری کنید و عملکرد آن‌ها را با دیگر طرح‌ها مقایسه کنید. امروزه دیگر نیازی به پیاده سازی کامل طرح برای اجرا و نمایش نیست بلکه می‌توان با استفاده از طراحی صنعتی محصولات را قبل از ارائه به مشتریان در مدل‌ سازی‌های 3D در Stage / Set Design اجرا کنند.با طراحی سه بعدی معماری بیشتر آشنا شوید.

مدل سازی‌ سه بعدی

بازی و ریاضی در این مدل سازی نیز به وفور یافت می‌شود. به طوریکه برای گرافیک سه بعدی کامپیوتر از هر سه سطح ریاضی استفاده می‌شود. طرح مورد نظر می‌تواند از طریق نرم افزارهای مختلف ایجاد شود و در فایل مدل تری دی به عنوان عکس دو بعدی سیو شود. این فرایند از طریق رندر 3d و یا در شبیه سازی‌های یارانه ایجاد می‌شود. مدل‌هایی که در نرم افزارها طراحی می‌شوند می‌توانند به طور دستی و یا خودکار ایجاد شود.

تقسیم بندی مدل‌های سه بعدی

مدل‌های تری دی به دو قسمت یعنی سالید (Solid) و (Shell) شل تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • Solid

در مدل سازی سالید حجم اشیاء نمایش داده می‌شود که بیشتر برای مدل‌های جامد به کار می‌رود. از این نرم افزار در مهندسی مکانیک و همچنین مهندسی پزشکی برای طراحی و ترسیم اجسام استفاده می‌شود که معمولا با استفاده از علم هندسه جامد سازنده تولید می‌شود.

  • Shell

شل و یا مرز در مدل سازی بر عکس سالید به حجم ربطی ندارد بلکه مرز اجسام را مورد بررسی قرار می‌دهد. برای این موضوع می‌توان مثالی از یک پوسته تخم مرغ را در نظر گرفت که در آن تقریبا تمامی مدل‌های بصری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قسمت در انیمیشن سازی و فیلم سازی مدل‌های پوسته‌ای نام دارند.با طراحی سه بعدی معماری بیشتر آشنا شوید.

مدل سازی جامد و مرزی چه تاثیری در طراحی سه بعدی دارد؟

با وجود مدل سازی جامد و مرزی می‌توان اشیاء را به طور یکسان طراحی و تولید کرد. اما در این بین تغییراتی نیز در طراحی وجود دارد که اغلب نحوه ایجاد آن در ویرایش و همچنین استفاده در زمینه‌های مختلف نمایش داده می‌شود. منظور از مدل سازی پوسته‌ای این است که تمامی تفاوت در مدل و واقعیت به وضوح قابل مشاهده است.

مدل سازی در پوسته به چند صورت بدون سوراخ و یا ترک در پوسته می‌باشد تا بتواند یک شی کاملا معنی دار را اجرا کند. علاوه بر این دو پوسته، پوسته‌های چند ضلعی به شکل سطوح زیر سطحی تا کمترین حد بیشترین خواهان را دارند. سطح‌های نمایشی برای تغییر سطوح اشیاء به کار گرفته می‌شوند که معمولا تحت تاثیر تغییرات بسیاری از دگرگونی‌های توپولوژی مانند مایعات را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 طراحی سه بعدی معماری

تری دی پر کاربرد و دیگر هیچ

تقریبا هر آنچه که باید درباره طراحی سه بعدی معماری می‌دانستید را در این مقاله به صورت کاربردی برای شما بیان کردیم. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی علاقه طراحان به خصوص مهندسان معماری نیز برای خلق آثار با استفاده از نرم افزارهای مهم طراحی سه بعدی نیز بیشتر شده است. از این رو دانستن اینکه چگونه می‌توان با این نرم افزارها فعالیت کرد یکی از امتیازات مثبت به شمار می‌رود.

 فرآیند تبدیل نمایه‌هایی از اشیاء مانند مختصات نقطه‌های میانی در محدوده‌ای که به عنوان نشانگر در نظر گرفته شده است تسلط نام دارد. برای اطلاعات بیشتر از نحوه طراحی اشیاء توسط انواع نرم افزارهای طراحی سه بعدی مانند اتوکد و کتیا می‌توانید به سایت کلوپ معماری مراجعه کرده و اطلاعات مفیدی از کار با آن و همچنین نرم افزار تری دی مکس پیدا کنید.

بازار کار طراحی سه بعدی

بخش هایی مانند معماری، پزشکی یا بازی و سرگرنی به متخصصان طراحی سه بعدی نیاز دارند.

بازار کار طراحی سه بعدی، مانند همه بازارها، دائماً در حال تحول است، اگرچه همیشه مشاغلی وجود خواهند داشت که تقاضای زیادی دارند، مانند مشاغلی که بر حوزه سلامت، ایمنی و آموزش تمرکز دارند، همچنین مشاغلی وجود دارند که تقاضای کمتری دارند.

یکی از این حرفه های نوظهور که در طول سال ها قوت یافته است، طراحی سه بعدی است. تکامل موتورهای گرافیکی باعث شده تا امروزه پیشرفت‌های زیادی رخ دهد، از جمله طراحی و مدل‌سازی ابزارهای صنعتی، ساختمان ها، شبیه‌سازی اجسام و بسیاری موارد دیگر.

طراحی و معماری سه بعدی

در حرفه معماری، طراحی سه بعدی مدتی است که به یک موضوع اساسی تبدیل شده است، در واقع مهم است که معماران جدا از دانش برنامه نویسی و بسیاری از رشته های کامپیوتری که امروزه بسیار مهم هستند، نحوه طراحی سه بعدی را بدانند. نکته اینجاست که از آنجایی که امروزه برنامه هایی برای طراحی خانه ها به صورت سه بعدی وجود دارد که بسیار دقیق تر و قابل استفاده تر هستند، لازم است از به روزترین نسخه های این برنامه ها استفاده شود.

فناوری امکان ایجاد پروژه های بزرگ را در اختیار همگان قرار داده است، از جمله این موارد است که نه تنها معماران، بلکه طراحان داخلی نیز می توانند از برنامه های طراحی سه بعدی برای سازماندهی یک اتاق یا برنامه ریزی چیدمان عناصر یک فضای خاص استفاده کنند. که بتوانید بهتر و نزدیکتر با مشتریان کار کنید.

طراحی سه بعدی در پزشکی

حوزه دیگری که می‌تواند از طراحی سه بعدی بهره‌مند شود، پزشکی است، زیرا این امکان را برای مدل‌های بسیار دقیق‌تر متناسب با نیازهای بیماران فراهم می‌کند. پروتزهایی را می توان توسعه داد که سپس می توانند روی یک چاپگر سه بعدی و همچنین مواد جراحی قرار گیرند.
دانشجویان نیز می‌توانند از این برنامه‌ها بهره‌مند شوند، زیرا مدل‌سازی سه بعدی امکان شبیه‌سازی ساختارهای بدن انسان را فراهم می‌کند و با آن، امکانات بی‌پایان است. دندانپزشکان، جراحان پلاستیک و سایر تخصص‌های پزشکی می‌توانند در آینده از این برنامه‌ها بهره شوند، زیرا فناوری به‌طور اجتناب‌ناپذیر پیشرفت می‌کند و به آینده دیجیتالی‌تر اشاره می‌کند.

طراحی سه بعدی در انیمشن

طراحی سه بعدی در انیمیشن

مدل سازی سه بعدی و انیمیشن Animación، در واقع، یک تکنیک بسیار پیشرفته در صنعت انیمیشن است، استودیوهای فیلم سازی بزرگ مانند دیزنی پیکسار دارای ابزارهای پیچیده ای هستند که قادر به بازتولید دقیق پوست حیوانات، و طراحی های پوشیدنی در یک مدل، خلاق هستند. که باعث می شود انیمیشن های دهه 90 و 2000 در مقایسه امروز ابتدایی به نظر برسند.
با گذشت زمان، برنامه های کاربردی طراحی سه بعدی به تکامل خود ادامه می دهند و حوزه های حرفه ای بیشتری می توانند از این نوع برنامه ها بهره مند شوند، بنابراین به احتمال زیاد تقاضا برای این نوع از متخصصان در طول زمان افزایش خواهد یافت، و همچنین ارزشمند می شود بنابراین می توان گفت که سال 2022 سال خوبی برای شروع حرفه ای در طراحی سه بعدی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان
1
چطوری میتونم کمکتون کنم؟؟
کلوپ معماری
سفارش انجام پروژه