قیمت آجر نما نسوز در تهران ” آجر نما نسوز “

آجر نما نسوز

با توجه به افزایش جمعیت و هم چنین افزایش نیاز به ساخت سرپناه برای انسان ها ، مصالح مختلفی برای نمای بیرونی و نمای داخلی ساخته شده و برای مصارف گوناگون به بازار عرضه شدند و مورد استفاده سازندگان و … قرار گرفتند . آجر نسوز یکی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی در ایران است. در این صفحه قیمت آجر نسوز نما + نمونه های آجر نما نسوز وجود دارد.

یکی از مصالحی که در گذشته برای ساخت بنا از آن استفاده می کردند آجر نسوز بود. ( بنای طاق کسری ، ایوان مداین و چغازنبیل ) . اما امروزه از آجر نسوز برای نمای ساختمان ها با کاربری های گوناگون ( مسکونی ، اداری و … ) نیز استفاده می کنند . آجر نـما نسوز امروزه کاربرد زیادی در صنعت ساختمان دارد ( البته می توان از آن در دکوراسیون داخلی نیز استفاده کرد ) .

یکی از مهم ترین دلایلی که از آجر برای نما استفاده می شود این است که قیمت آجر مورد استفاده در نما ، پایین تر از سایر مصالح مورد استفاده در نما می باشد . نما قسمتی از ساختمان است که در بیرون قرار دارد و با اولین نگاه به چشم ببیننده می آید ، پس مصالحی که در نما به کار می روند باید از زیبایی ظاهری مناسبی برخوردار باشند . همچنین نما قسمتی از ساختمان است که در تماس مستقیم با عوامل مختلفی چون باد و باران و … می باشد ، پس مصالحی که در نمای ساختمان به کار می روند باید استحکام و مقاومت کافی در برابر عوامل جوی ( چون باد و باران و … ) را داشته باشند . آجر نمـا نسوز با زیبایی ظاهری مناسب و استحکامی که دارد می تواند جواب گوی این نیاز ها باشد .

آجر نما نسوز
آجر نسوز

آجر نما نسوز به عنوان عایق حرارتی و برودتی عمل می کند و در تابستان و زمستان از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند .

آجرهای معمولی معمولا در اثر گذشت زمان و … دچار آسیب و خوردگی می شوند اما آجر نما نسـوز بعد از گذشت زمان رنگ خود را از دست نمی دهد و سطح آن شوره نمی زند .

آجر نما نسوز در برابر فشار نیز مقاومت بالایی از خود نشان می دهد .

جنس آجر نما نسوز

آجر نما را به دو دسته تقسیم بندی کرده اند ، دسته اول را بر اساس نوع خاک و دسته دوم را بر اساس نوع شکل آن نام گذاری کرده اند .

تقسیم بندی آجر نمـا نسوز را بر اساس نوع خاک به پنج دسته زیر تقسیم بندی می کنند :

 1. آجر نما نسوز قرمز سمیرم : این آجر نما نسوز در چهار رنگ قرمز کم رنگ ، قرمز ، جگری و قرمز تیره تولید می شوند و به بازار عرضه می شوند . قیمت آجـر نما نسوز سمیرم تقریبا مناسب است .
 2. آجر نما نسوز شاموتی : قیمت آجر نمـا نسوز شاموتی به دلیل دمای پخت بالا و قیمت بالای خاک شاموت و … نسبت به آجرنما نسوز سمیرم بالاتر می باشد .
 3. آجر نما نسوز مشکی و قهوه ای : با توجه به تیره بودن رنگ این آجر نما نسوز ، این آجر در میان مردم از محبوبیت کم تری برخوردار است . ( زیرا استفاده از آجر نما نسوز با رنگ تیره در نما زیاد جالب نیست ) . به همین دلیل قیمت آن نسبت به سایر آجر نما نسوز مناسب تر است .
 4. آجر نما نسوز سفید : این آجر نما نسوز ترکیبی از خاک سنگ و خاک نسوز می باشد . قیمت آجر نما نسـوز سفید نسبت به آجر نما نسوز با رنگ تیره ، کمی بیشتر است .
 5. آجر نما نسوز رستیک : آجر نما نسوز رستیک آجری است خاص و چشم نواز که از نظر زیبایی ظاهری نسبت به سایر آجر نما نسوز ، در رده بالایی قرار دارد . قیمت آجر نما نسوز رستیک نسبت به آجر نما نسوز پلاک بیشتر است .

ابعاد آجر نما نسوز

آجر نسوز را از نظر شکل و ابعاد آن به شش دسته تقسیم بندی می کنند :

 1. آجر نسوز پلاک : آجر نسوز پلاک از پر کاربرد ترین نوع آجر نسوز می باشند . آجر نسوز پلاک به آجر هایی گفته می شود که دارای طول و عرض و عمق باشد . این نوع آجر دارای روش ساخت ساده تری نسبت به سایر آجر ها می باشد . دارای رنگ های سفید ، شاموتی ( کرمی رنگ خال دار) ، گرانیتی و قرمز انگلیسی می باشد .
 2. آجر نسوز هلالی : آجر نسوز هلالی دارای شکل هلال می باشد و بیشتر برای نمای بالکن از آن ها استفاده می شود .
 3. آجر نسوز کف : از آجر نسوز کف برای کف ساختمان ها و … ، دیواره های پارکینگ و دیوارهای داخلی خانه نیز از آن استفاده می شود .
 4. آجر نسوز ال ( گوشه ) : آجر نسوز ال ، در دو نوع گرد و تیز تولید می شود و بیشتر برای دور پنجره ها و … مورد استفاده قرار می گیرد .
 5. آجر نسوز صنعتی : از آجر نسوز صنعتی برای ساخت کوره های آجر پزی ، ریخته گری ، ساخت شیشه خم ، تنورهای ناوایی و … مورد استفاده قرار می گیرند .
 6. آجر نسوز شومینه :از این آجر نسوز (همان طور که از نام آن پیداست ) برای ساخت شومینه استفاده می کنند .
قیمت آجر نما نسوز
آجر نما نسوز

موادی که در ساخت آجر نما نسوز به کار می روند عبارت اند از : کانی ها و پوکه های معدنی .

آجر نما نسوز نسبت به آجر معمولی از کیفیت بالایی برخوردار می باشند و به روکش نیاز ندارد . ضخامت آجرهای معمولی نسبت به آجرنما نسوز بیش تر است . وزن آجر نما نسوز نسبت به آجر معمولی کم تر است .

سازندگان و … بیشتر از آجر نما نسوز با ابعاد 2.5*31*3 و 2.5*31*7 استفاده می کنند ( این آجر نما نسوز کرکره ای نیز نامیده می شود ) .

قیمت آجر نسوز نما

قیمت آجر نما نسوز نسبت به آجر های معمولی بیشتر است . قیمت آجر نما نسوز را بر اساس متر مربع تعیین می کنند . قیمت آجر نما نسوز به موارد زیادی بستگی دارد :
مواردی که قیمت آجر نما نسوز به آن ها بستگی دارد شامل :

 1. رنگ آجر نما نسوز : هر چه برای ساخت آجر نما نسوز رنگ و … زیادی استفاده شود و ساخت آن نیاز به زمان و … زیادی داشته باشد قیمت آجر نما نسوز مورد نیاز نیز بیشتر است .
 2. سایز آجر نما نسوز : هر چه سایز آجر نما نسوز که قرار است خریداری شود ، بیشتر باشد ، قیمت آجر نما نسوز نیز بالاتر است .
 3. جنس آجر نما نسوز : هر چه کیفیت آجر نمای نسوز مورد نیاز بیشتر و بالاتر باشد ، قیمت آجر نما نسوز نیز بیشتر است .
 4. نوع کوره آجر نما نسوز : نوع کوره ای که آجر نما نسوز در آن ساخته می شود ، جنس کوره و نوع سوخت کوره می تواند در قیمت آجر نما نسوز تاثیر مستقیمی بگذارد .
 5. نوع بسته بندی آجر نما نسوز : هر چه آجر نما نسوز دارای بسته بندی بهتر و با کیفیت تری باشد ( به دلیل خرید مواد و … برای بسته بندی و نیاز به نیروهای متعدد برای بسته بندی مناسب ) قیمت آجر نما نسـوز نیز بیشتر است .
 6. مرکز خرید آجر نما نسوز : اگر افراد آجر نما نسوز مورد نیاز خود را از کارخانه ها و … مرکزی خریداری کنند قیمت تمام شده آجر نما نسوز مورد نیاز آن ها ، نسبت به قیمت آجر نما نسوز تهیه و خریداری شده از خرده فروشی ها و … کم تر می باشد .
 7. نوع اجرای آجر نما نسوز و مصالحی که برای نصب آن نیاز است : برای اجرای آجر نما نسوز به روش های مختلف ، به مصالح متنوعی برای نصب و اجرای آن نیاز داریم . به همین دلیل این گزینه در قیمت آجر نما نسوز نیز تاثیر گذار است .

مراکز خرید آجر نما نسوز

در کل به دلیل قیمت بالای خاک نسوز مورد استفاده در ساخت آجر نما نسوز و دور بودن معدن این خاک های نسوز ، قیمت آجر نما نسوز نسبت به سایر آجر ها بیشتر می باشد .

با توجه به تنوع مراکز تهیه و توزیع مصالح ساختمانی ، از جمله آجر نما نسوز ، برای تهیه و برآورد قیمت آجر نما نسوز مورد نیاز باید به مراکزی رجوع کرد که معتبر بوده و آجر نما نسوز با کیفیت را برای شما تهیه و آماده کنند زیرا استفاده از آجر نما نسوز با کیفیت پایین موجب اتلاف وقت و هدر رفتن هزینه ها می شود و بعد از گذشت زمان و آسیب دیدن باید هزینه و زمان بیشتری برای تعمیر آن ها در نظر گرفت .

انواع برندهای تولید کننده آجر نما نسوز در ایران :

کارخانه آجر نسوز آذرخش قم : تنها کارخانه مکانیزه در خاورمیانه
کارخانه آجر نسوز نما چین : اولین و تنها کارخانه تولید کننده تایل های نما طرح چوب با استفاده از دستگاه های اتوماتیک .
کارخانه آجر نسوز کهن سرام : اولین کارخانه تولید کننده آجر نسوز در تهران در سال 1376
کارخانه آجر نسوز سهند : اولین کارخانه تولید کننده آجر های نسوز رنگارنگ برای نمای ساختمان در کشور
کارخانه آجر نسوز کوثر سپاهان : قدیمی ترین کارخانه تولید کننده آجر نسوز به صورت نیمه مکانیزه برای نمای ساختمان

برای اطلاع از قیمت های آجر نما نسوز با شماره 09335406147 در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان
1
چطوری میتونم کمکتون کنم؟؟
کلوپ معماری
سفارش انجام پروژه