آجر نما نسوز

با توجه به افزایش جمعیت و هم چنین افزایش نیاز به ساخت سرپناه برای انسان ها ، مصالح مختلفی برای نمای بیرونی و نمای داخلی ساخته شده و برای مصارف گوناگون به بازار عرضه شدند و مورد استفاده سازندگان و … قرار گرفتند . آجر نسوز یکی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی در ایران است. در این صفحه قیمت آجر نسوز نما + نمونه های آجر نما نسوز وجود دارد.

یکی از مصالحی که در گذشته برای ساخت بنا از آن استفاده می کردند آجر نسوز بود. ( بنای طاق کسری ، ایوان مداین و چغازنبیل ) . اما امروزه از آجر نسوز برای نمای ساختمان ها با کاربری های گوناگون ( مسکونی ، اداری و … ) نیز استفاده می کنند . آجر نـما نسوز امروزه کاربرد زیادی در صنعت ساختمان دارد ( البته می توان از آن در دکوراسیون داخلی نیز استفاده کرد ) .

یکی از مهم ترین دلایلی که از آجر برای نما استفاده می شود این است که قیمت آجر مورد استفاده در نما ، پایین تر از سایر مصالح مورد استفاده در نما می باشد . نما قسمتی از ساختمان است که در بیرون قرار دارد و با اولین نگاه به چشم ببیننده می آید ، پس مصالحی که در نما به کار می روند باید از زیبایی ظاهری مناسبی برخوردار باشند . همچنین نما قسمتی از ساختمان است که در تماس مستقیم با عوامل مختلفی چون باد و باران و … می باشد ، پس مصالحی که در نمای ساختمان به کار می روند باید استحکام و مقاومت کافی در برابر عوامل جوی ( چون باد و باران و … ) را داشته باشند . آجر نمـا نسوز با زیبایی ظاهری مناسب و استحکامی که دارد می تواند جواب گوی این نیاز ها باشد .

آجر نما نسوز

آجر نسوز

آجر نما نسوز به عنوان عایق حرارتی و برودتی عمل می کند و در تابستان و زمستان از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند .

آجرهای معمولی معمولا در اثر گذشت زمان و … دچار آسیب و خوردگی می شوند اما آجر نما نسـوز بعد از گذشت زمان رنگ خود را از دست نمی دهد و سطح آن شوره نمی زند .

آجر نما نسوز در برابر فشار نیز مقاومت بالایی از خود نشان می دهد .

جنس آجر نما نسوز

آجر نما را به دو دسته تقسیم بندی کرده اند ، دسته اول را بر اساس نوع خاک و دسته دوم را بر اساس نوع شکل آن نام گذاری کرده اند .

تقسیم بندی آجر نمـا نسوز را بر اساس نوع خاک به پنج دسته زیر تقسیم بندی می کنند :

 1. آجر نما نسوز قرمز سمیرم : این آجر نما نسوز در چهار رنگ قرمز کم رنگ ، قرمز ، جگری و قرمز تیره تولید می شوند و به بازار عرضه می شوند . قیمت آجـر نما نسوز سمیرم تقریبا مناسب است .
 2. آجر نما نسوز شاموتی : قیمت آجر نمـا نسوز شاموتی به دلیل دمای پخت بالا و قیمت بالای خاک شاموت و … نسبت به آجرنما نسوز سمیرم بالاتر می باشد .
 3. آجر نما نسوز مشکی و قهوه ای : با توجه به تیره بودن رنگ این آجر نما نسوز ، این آجر در میان مردم از محبوبیت کم تری برخوردار است . ( زیرا استفاده از آجر نما نسوز با رنگ تیره در نما زیاد جالب نیست ) . به همین دلیل قیمت آن نسبت به سایر آجر نما نسوز مناسب تر است .
 4. آجر نما نسوز سفید : این آجر نما نسوز ترکیبی از خاک سنگ و خاک نسوز می باشد . قیمت آجر نما نسـوز سفید نسبت به آجر نما نسوز با رنگ تیره ، کمی بیشتر است .
 5. آجر نما نسوز رستیک : آجر نما نسوز رستیک آجری است خاص و چشم نواز که از نظر زیبایی ظاهری نسبت به سایر آجر نما نسوز ، در رده بالایی قرار دارد . قیمت آجر نما نسوز رستیک نسبت به آجر نما نسوز پلاک بیشتر است .

ابعاد آجر نما نسوز

آجر نسوز را از نظر شکل و ابعاد آن به شش دسته تقسیم بندی می کنند :

 1. آجر نسوز پلاک : آجر نسوز پلاک از پر کاربرد ترین نوع آجر نسوز می باشند . آجر نسوز پلاک به آجر هایی گفته می شود که دارای طول و عرض و عمق باشد . این نوع آجر دارای روش ساخت ساده تری نسبت به سایر آجر ها می باشد . دارای رنگ های سفید ، شاموتی ( کرمی رنگ خال دار) ، گرانیتی و قرمز انگلیسی می باشد .
 2. آجر نسوز هلالی : آجر نسوز هلالی دارای شکل هلال می باشد و بیشتر برای نمای بالکن از آن ها استفاده می شود .
 3. آجر نسوز کف : از آجر نسوز کف برای کف ساختمان ها و … ، دیواره های پارکینگ و دیوارهای داخلی خانه نیز از آن استفاده می شود .
 4. آجر نسوز ال ( گوشه ) : آجر نسوز ال ، در دو نوع گرد و تیز تولید می شود و بیشتر برای دور پنجره ها و … مورد استفاده قرار می گیرد .
 5. آجر نسوز صنعتی : از آجر نسوز صنعتی برای ساخت کوره های آجر پزی ، ریخته گری ، ساخت شیشه خم ، تنورهای ناوایی و … مورد استفاده قرار می گیرند .
 6. آجر نسوز شومینه :از این آجر نسوز (همان طور که از نام آن پیداست ) برای ساخت شومینه استفاده می کنند .
قیمت آجر نما نسوز

آجر نما نسوز

موادی که در ساخت آجر نما نسوز به کار می روند عبارت اند از : کانی ها و پوکه های معدنی .

آجر نما نسوز نسبت به آجر معمولی از کیفیت بالایی برخوردار می باشند و به روکش نیاز ندارد . ضخامت آجرهای معمولی نسبت به آجرنما نسوز بیش تر است . وزن آجر نما نسوز نسبت به آجر معمولی کم تر است .

سازندگان و … بیشتر از آجر نما نسوز با ابعاد 2.5*31*3 و 2.5*31*7 استفاده می کنند ( این آجر نما نسوز کرکره ای نیز نامیده می شود ) .

قیمت آجر نسوز نما

قیمت آجر نما نسوز نسبت به آجر های معمولی بیشتر است . قیمت آجر نما نسوز را بر اساس متر مربع تعیین می کنند . قیمت آجر نما نسوز به موارد زیادی بستگی دارد :
مواردی که قیمت آجر نما نسوز به آن ها بستگی دارد شامل :

 1. رنگ آجر نما نسوز : هر چه برای ساخت آجر نما نسوز رنگ و … زیادی استفاده شود و ساخت آن نیاز به زمان و … زیادی داشته باشد قیمت آجر نما نسوز مورد نیاز نیز بیشتر است .
 2. سایز آجر نما نسوز : هر چه سایز آجر نما نسوز که قرار است خریداری شود ، بیشتر باشد ، قیمت آجر نما نسوز نیز بالاتر است .
 3. جنس آجر نما نسوز : هر چه کیفیت آجر نمای نسوز مورد نیاز بیشتر و بالاتر باشد ، قیمت آجر نما نسوز نیز بیشتر است .
 4. نوع کوره آجر نما نسوز : نوع کوره ای که آجر نما نسوز در آن ساخته می شود ، جنس کوره و نوع سوخت کوره می تواند در قیمت آجر نما نسوز تاثیر مستقیمی بگذارد .
 5. نوع بسته بندی آجر نما نسوز : هر چه آجر نما نسوز دارای بسته بندی بهتر و با کیفیت تری باشد ( به دلیل خرید مواد و … برای بسته بندی و نیاز به نیروهای متعدد برای بسته بندی مناسب ) قیمت آجر نما نسـوز نیز بیشتر است .
 6. مرکز خرید آجر نما نسوز : اگر افراد آجر نما نسوز مورد نیاز خود را از کارخانه ها و … مرکزی خریداری کنند قیمت تمام شده آجر نما نسوز مورد نیاز آن ها ، نسبت به قیمت آجر نما نسوز تهیه و خریداری شده از خرده فروشی ها و … کم تر می باشد .
 7. نوع اجرای آجر نما نسوز و مصالحی که برای نصب آن نیاز است : برای اجرای آجر نما نسوز به روش های مختلف ، به مصالح متنوعی برای نصب و اجرای آن نیاز داریم . به همین دلیل این گزینه در قیمت آجر نما نسوز نیز تاثیر گذار است .

مراکز خرید آجر نما نسوز

در کل به دلیل قیمت بالای خاک نسوز مورد استفاده در ساخت آجر نما نسوز و دور بودن معدن این خاک های نسوز ، قیمت آجر نما نسوز نسبت به سایر آجر ها بیشتر می باشد .

با توجه به تنوع مراکز تهیه و توزیع مصالح ساختمانی ، از جمله آجر نما نسوز ، برای تهیه و برآورد قیمت آجر نما نسوز مورد نیاز باید به مراکزی رجوع کرد که معتبر بوده و آجر نما نسوز با کیفیت را برای شما تهیه و آماده کنند زیرا استفاده از آجر نما نسوز با کیفیت پایین موجب اتلاف وقت و هدر رفتن هزینه ها می شود و بعد از گذشت زمان و آسیب دیدن باید هزینه و زمان بیشتری برای تعمیر آن ها در نظر گرفت .

انواع برندهای تولید کننده آجر نما نسوز در ایران :

کارخانه آجر نسوز آذرخش قم : تنها کارخانه مکانیزه در خاورمیانه
کارخانه آجر نسوز نما چین : اولین و تنها کارخانه تولید کننده تایل های نما طرح چوب با استفاده از دستگاه های اتوماتیک .
کارخانه آجر نسوز کهن سرام : اولین کارخانه تولید کننده آجر نسوز در تهران در سال 1376
کارخانه آجر نسوز سهند : اولین کارخانه تولید کننده آجر های نسوز رنگارنگ برای نمای ساختمان در کشور
کارخانه آجر نسوز کوثر سپاهان : قدیمی ترین کارخانه تولید کننده آجر نسوز به صورت نیمه مکانیزه برای نمای ساختمان

برای اطلاع از قیمت های آجر نما نسوز با شماره 09335406147 در ارتباط باشید.