آموزش

ساده ترین روش تبدیل اتوکد به پی دی اف در چند ثانیه

تبدیل به معنای عوض کردن ، تغییر دادن می باشد . تبدیل اتوکد به پـی دی اف ساده ترین روش برای ارائه یک نقشه می باشد. امروزه بیشتر افراد برای ارائه پروژه ها به کارفرما و مشتریان از برنامه پی دی اف استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم بـهترین روش تبدیل فـایل اتوکـد به پـی دی اف صحبت کنیم. با ما همرا باشید.

تبدیل اتوکد به پی دی اف

اتوکد نرم افزاری است که در رشته های زیادی از جمله : معماری ، عمران ، تاسیسات و … کاربرد دارد . نرم افزار اتوکد نرم افزاری است که به وسیله آن به راحتی می توان طراحی های دو بعدی و سه بعدی ( نقشه های معماری و … ) را در کوتاه ترین زمان ، با کم ترین هزینه و بدون خطا و اشتباه انجام داد .

افراد برای آموزش اتوکد می توانند به آموزشگاه ها مراجعه کنند و در دوره های آموزش اتوکد ثبت نام کنند . آموزش اتوکد در دو مرحله مبتدی و پیشرفته صورت می گیرد . افرادی که نیاز آن چنانی به اتوکد ندارند ، بهتر است اتوکد را به صورت مبتدی آموزش ببینند . اما طراحان و مهندسان که کار همیشگی آن ها طراحی دو بعدی و سه بعدی است باید اتوکد را به صورت پیشرفته آموزش ببینند .

در تدریس خصوصی اتوکد ، تعداد افرادی که در کلاس برای آموزش حضور پیدا می کنند نسبت به تعداد افرادی که در کلاس عادی شرکت می کنند کم تر است . در تدریس خصوصی اتوکد استاد و مدرس وقت بیشتری برای افراد و آموزش اتوکد به آن ها در اختیار دارد . درکلاس های تدریس و آموزش خصوصی اتوکد ، امکانات بیشتری برای آموزش و یادگیری افراد وجود دارد . ( امکاناتی چون کامپیوتر و وسایل آموزشی و … ) .

کاربرد تبدیل اتوکد به Pdf

در برنامه اتوکد به راحتی می توانیم فایل های اتوکد را به پی دی اف تبدیل کنیم. روش های متعددی برای اینکار وجود دارد تا بتوانیم انجام پروژه اتوکد را به نحو احسن انجام داده و برای ارائه پروژه نهایی فایل های پی دی اف را برای مشتری ارسال کنیم.

قبل از اینکه بتوانیم پروژه های اتوکد را به پی دی اف تبدیل کنیم باید بتوانیم برنامه اتوکد را به طور اصولی نصب کنیم. در این مقاله نحوه نصب برنامه اتوکد را به طور کامل شرح داده ایم تا بتوانید به راحتی با چند کلیک اتوکد را نصب کنید.

پی دی اف ، فایلی است که برای باز کردن و مطالعه متن و … از آن استفاده می شود . استفاده از فایل پی دی اف برای مشاهده و … متن بسیار آسان است به همین دلیل پی دی اف یکی از فرمت های رایج در میان افراد می باشد . اما برای ویرایش فایل پی دی اف ، کمی کار سخت تر می شود .

برای ویرایش فایل پی دی اف می توان از نرم افزارهایی چون : Acrobat Reader و … استفاده کرد . این نرم افزار رایگان نیست و به پرداخت هزینه نیاز دارد .

هنگامی که بخواهیم از یک نقشه ، پلان و … که در اتوکد طراحی شده است پرینت بگیریم باید ابتدا فایل اتـوکد را به پی دی اف تبدیل کنیم و سپس از فایل پی دی اف آماده شده پرینت بگیریم . تبدیل فایل اتوکـد به فایل پی دی اف بسیار آسان و فقط به چند ثانیه زمان نیاز است و به راحتی می توان اتوکد را به پی دی اف تبدیل کرد .

روش اول تبدیل فایل اتوکد به پی دی اف ” Ctrl+p ” 

در این روش برای تبدیل فایل اتوکد به پی دی اف ، ابتدا فایل اتوکد را که نیاز داریم به پی دی اف تبدیل کنیم را اجرا می کنیم ، سپس با استفاده از ترکیب کیبورد ” Ctrl+p “ را انتخاب می کنیم.

تبدیل فایل اتوکد به پی دی اف
تبدیل اتوکد به پی دی اف

Name : در این قسمت باید تعیین کنیم فایل را به چه فرمتی می خواهیم تبدیل کنیم. در این قسمت می بایست بر روی گزینه DWG To PDF کلیک کنید.

Paper size : در این قسمت می توانید ابعاد پی دی اف را تعیین کنید. اگر نقشه های شما به صورت افقی و عمودی متغیر بود حتما نمایشگر صفحه را مشاهده کرده و طبق نقشه ها اندازه ها را تعیین کنید.

What to plot : در این قسمت می بایست گزینه Window را انتخاب کرده تا بتوانید نقشه ها را انتخاب کنید. وقتی گزینه Window را انتخاب کنید به صورت پیش فرض وارد اتوکد شده تا بتوانید مدارکی که برای پی دی اف احتیاج است را Select کنید.

در این مرحله می بایست قسمتی از نقشه را که قرار است در فایل پی دی اف قرار بگیرد انتخاب کنید ” مانند تصویر زیر”

تبدیل نقشه به پی دی اف
تبدیل اتوکد به پی دی اف

سپس در این مرحله می بایست تعیین کنید فایل در کدام قسمت از برگه که قرار است پرینت شود قرار بگیرد. ابتدا در قسمت Plot offset تیک گزینه Center the Plot فعال کنید تا نقشه در مرکز پی دی اف قرار بگیرد و در نهایت برای ذخیره سازی بر روی OK کلیک کنید.

خروجی اتوکد به پی دی اف
خروجی اتوکد به فایل پی دی اف

همانطور که مشاهده می کنید تبدیل فایل اتوکد به پی دی اف رو به اتمام است. در ابتدا محل ذخیره سازی را انتخاب کنید و در قسمت File name می توانید برای pdf خود یک نام انتخاب کرده و سپس بر روی save کلیک کنید.

روش دوم تبدیـل فایل اتوکد به پی دی اف ” Export to Pdf “

در این روش همانند روش اول می توانیم فایل اتوکد را به پی دی اف تبدیل کنیم با این تفاوت نسبت به روش قبلی دیگر نمی توانیم رنگ و  استایل خطوط را مشخص کنیم. و از نظر خروجی pdf با روش قبلی تفاوتی ندارد.

برای تبدیل فایل اتوکد به پی دی اف در این روش ابتدا لازم است تا وارد تب Home بشوید.

روش دوم تبدیل فایل اتوکد به پی دی افدر این مرحله روی گزینه Export کلیک کنیم، تا در پنجره باز شده بتوانیم نوع فرمت خروجی را مشخص کنیم. سپس بر روی pdf کلیک کرده تا مراحل تـبدیل فایل به پی دی اف صورت بگیرد.

آموزش تبدیل فایل اتوکد به پی دی اف
آموزش روش دوم تبدیل فایل اتوکد به پی دی اف

در این مرحله ابتدا باید در قسمت PDF Format گزینه DWG To PDF انتخاب کنید ، در بخش Export بر روی Window کلیک کنید. و در این مرحله باید بر روی آیکون سبز رنگ کلیک کنید تا بتوانید قسمتی که قرار است نقشه موردنظر را به پی دی اف تبدیل کنید کلیک کنید.

تبدیل فایل اتوکد به پی دی اف به صورت آنلاین
تبدیل فایل اتوکد به پی دی اف آنلاین

سپس در این مرحله می بایست قسمتی که قرار است به pdf تبدیل کنید با نگه داشتن کلیک چپ انتخاب کنید.

تبدیل فایل اتوکد به پی دی اف آنلاین
تبدیل فایل اتوکد به پی دی اف

در مسیری که می خواهید فایل پی دی اف را ذخیره کنید انتخاب کرده و برای آن یک نام انتخاب کرده و بر روی Save کلیک کنید.

تبدیل فایل اتوکد به pdf
تبدیل فایل اتوکد به pdf

برای تبدیل اتـوکد به پـی دی اف می توان از نرم افزارهای مختلفی هایی چون : Acme CAD Converter ، DWG to PDF Converter و … برای این کار استفاده کرد .

این نرم افزار ها ، نرم افزارهای کاملی هستند برای تـبدیل اتوکد به پی دی اف. هنگام استفاده از این نرم افزار در زمان تبدیل فایل اتوکد به فایل پی دی اف ، ظاهر فونت ها و رنگ آن ها را کاملا حفظ می کند و هیچ تغییری در آن ها ایجاد نمی کند .

این نرم افزار به کاربران این امکان را می دهد که مانند فرایند پرینت در نرم افزار اتوکد ، پنجره مورد نظر را برای تبدیل انتخاب کنند . از این نرم افزار می توان برای نمایش فایل اتوکد استفاده کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره رایگان
1
چطوری میتونم کمکتون کنم؟؟
کلوپ معماری
سفارش انجام پروژه