عمومی

سبک ” مینیمالیسم ” طراحی داخلی چیست؟

طراحی مینیمالیسم

امروزه ، بیشتر مردم با مفهوم مینیمالیستی آشنا هستند ، که شامل حذف چیزها به ابتدایی ترین شکل آنها است. می تواند برای همه موارد – از هنر و سبک زندگی گرفته تا معماری و طراحی داخلی – اعمال شود. با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع در مورد سبک مینیمالیسم را باهم مرور کنیم.

طراحی داخلی مینیمالیسم بسیار شبیه به طراحی داخلی مدرن است و شامل استفاده از موارد ضروری برای ایجاد یک فضای ساده و نامرتب است. ویژگی آن سادگی ، خطوط تمیز و یک پالت یک رنگ با رنگی است که به عنوان نمونه استفاده می شود. این طرح معمولاً ترکیبی از یک طبقه باز ، مبلمان سبک و کاربرد زیادی را تشکیل می دهد و بر شکل ، رنگ و بافت فقط تعداد انگشت شماری از عناصر اصلی تمرکز دارد.

عناصر طراحی مینیمالیسم

  • چیزهای اساسی برهنه

رویکرد مینیمالیستی فقط از عناصر اساسی استفاده می کند: نور ، شکل و مواد زیبا ، معمولاً در یک طرح باز ، برای ایجاد احساس آزادی و آرامش. هیچ تزئینی بیش از حد وجود ندارد.

در عوض ، تعداد کمی از جزئیات استفاده شده بدون عارضه هستند و به طور هماهنگ در محیط قرار می گیرند. این می تواند به شکل یک اثر هنری تزئین دیوار اتاق نشیمن یا یک گلدان زیبا روی میز اتاق ناهار خوری باشد.


خطوط تمیز

مبلمان و دکوراسیون داخلی مینیمالیسم بر عملکرد و عملی بودن تمرکز دارند. سطوح خیلی صاف و خطوط تمیز و محکم عبارات جسورانه ای ایجاد می کنند که بر ویژگی اساسی هر عنصر تأکید دارند. شما مبلمان و لوازمی با نقش و نگارهای بالا یا تزئینات بسیار دقیق نخواهید یافت. در عوض ، تمرکز روی خلوص و سادگی شکل و فرم است.

صفحات پیشخوان و سطح شفاف و تمیز ، دیوارهای برهنه با حداقل کارهای هنری و از بین بردن درهم و برهمی ، از جمله انبوهی از کاغذ و مجموعه ای از چیزهای کوچک نیز برای ایجاد یک فضای مینیمالیستی ضروری است.

پالت رنگ تک رنگ

طرح رنگی یک رنگ ، متشکل از سفید ، بژ و خاکستری ، نمونه ای از فضاهای طراحی شده مینیمالیستی است.

روند طراحی ما کاملاً ذات طراحی مینیمالیستی را منعکس می کند. به نظر می رسد این روند شکل ها و رنگ ها را به ساده ترین حالت ها کاهش می دهد تا فضاهایی مطبوع ، روشن و ظریف ایجاد کند. پالت رنگ شامل سایه های روشن و ملایم طبیعی مانند خاکستری های سرد و گرم است که توسط رنگ های آبی و تن برهنه نرم می شوند.

ایجاد یک فضای مینیمالیسم گرم

فضاهای مینیمالیستی بلافاصله با ظاهر تازه ، تمیز ، بدون سر و صدا و تک رنگشان قابل تشخیص هستند. پاکسازی فضا به تخلیه ذهن و ایجاد احساس آرامش بصری کمک می کند. با این حال ، برخی از طراحی های مینیمالیستی خطر کمی بی روح را دارند. برای جلوگیری از این امر و اطمینان از اینکه فضای طراحی شده مینیمالیستی شما نیز احساس خوشایندی دارد ، می توانید چند لمس کوچک انجام دهید.

این آشپزخانه ، اتاق خواب یا فضای زندگی باشد ، در اینجا چند روش برای افزودن گرما و رنگ به اتاق های مینیمال شما آورده شده است.

سایه ها و بافت های مختلف را ترکیب کنید

هنگام استفاده از یک پالت رنگی تک رنگ ، یک روش عالی برای آوردن گرما به یک فضا استفاده از سایه های مختلف و مخلوط کردن بافت است. به عنوان مثال ، استفاده از کاغذ دیواری های پارچه ای و پارچه های نرم پشمی و فرش در اتاق خواب گرمای تسکین دهنده ای می بخشد. در حمام ، بافت و دانه کاشی ها می توانند با حفظ یک پالت رنگی خنثی ، باعث ایجاد جذابیت بصری شوند ، در حالی که لوازم چوبی می توانند عناصر روشن ، سفید یا بتونی را نرم کنند.

منسوجات را روشن کنید

منسوجات به بافت افزوده و بعد و گرمای بیشتری به یک فضا می بخشند. پارچه فروشی ، ملافه تختی ، بالش و فرش با پارچه های مختلف مانند پارچه ، پشم و پنبه فقط چند نمونه از این موارد است که چگونه می توانید با حفظ سبک مینیمالیستی گرما و راحتی را به اتاق اضافه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا